Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zawiasy lodówek klasycznych seria rb29

(Temat utworzony: 06-12-2018 08:40 PM)
1174 Wyświetlenia
jadeit
Apprentice
Opcje

tmp_32371-IMG_20181206_203517-2056514718.jpg

 

Na zdjęciu zawias lodówki rb29 i zasada regulacji kompensacji nieszczelnosci drzwi..


Pseudo Regulacja - osłabienie do wyginania zawiasu umożliwia kompensację nieszczelności drzwi glebiej/płycej. Wyginanie występuje gdy lodówka jest krzywa. Wyginanie jest skutkiem montażu producenta.

Zabezpieczenie regulacji- po wygięciu zabezpiecza przed zmianą regulacji.

Tak to zostało zaprojektowane. Bez komentarza....

0 Like
5 Odpowiedzi
Opcje

Cześć @jadeit,

Dzięki za informację. Jednak zgodnie z instrukcją jak i specyfikacją Twój model lodówki nie posiada regulacji drzwi. 

 

0 Like
jadeit
Apprentice
Opcje

Informacje umieszczam dla ew klientów z podobna problematyką.

 

Wg instrukcji tj brak tam informacji o regulacji. Ale nie ma tez wykluczenia.

Dodatkowo:

1 taki zawias jest w mojej lodówce

2 to znaczy że producent wstawił go celowo tj w jakimś celu.

3 w przypadku wklęsłego elementu korpusu do którego przylega uszczelka oraz montowany jest zawias 2z3 śrub (metryczne) osłabienie umożliwia wygięcie sie zawiasu i zlikwidowanie nieszczelności.

4 domniemam że takie zadanie ma spełniać.

 5.pomimo że jest możliwe zlikwidowanie nieszczelności to nieszczelnosc jest wynikiem niskiej jakości montazu lodówki (wklęsły element).

6. jasne jest że uszczelnianie powierzchni najłatwiej wykonać gdy powierzchnię mają taką samą krzywizne. To nie jest spełnione w moim egzemplarzu.

7. Jasne jest że wspomniana regulacja uciska uszczelkę znacznie mocniej niż gdyby elementy uszczelniane były dopasowane co spowoduje szybsze zużycie uszczelki.

 

Takie są fakty techniczne . Pozdrawiam.

 

 

0 Like
Opcje

@jadeit,

Dziękuję za podzielenie się swoimi przemyśleniami.

Pamiętajmy, że wszelkie tego typu samodzielne modyfikacje wykonujecie więc na własną odpowiedzialność ryzykując utratą gwarancji na sprzęt.

Nie jest to oficjalna informacja od producenta zatem ja nie mogę jej zalecać klientom.

 

jadeit
Apprentice
Opcje

Krzywa lodowka z takimi zawiasami trafila do mnie od producenta. Kompensacja krzywizny jest zaprojektowana przez producenta ja opisuje element zawiasu i fakt że kompensuje on krzywizne oraz przybliżam mechanizm kompensacji. Oraz opisuje negatywne skutki takiego montazu - uszczelka. Rozwiazanie jest zaprojektowane i dostarczone przez producenta. Nie były wykonywane żadne modyfikacje. Takie lodówki oprócz mnie moga trafić do innych klientów. Niektórzy mogą być zdziwieni obserwowanymi rozwiązaniami producenta.

Ja jestem zdziwiony.

0 Like
Opcje

@jadeit,

Dziękuję w taki razie za informację i Twoją opinię.

Pozdrawiam.

0 Like