Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wierny klient? Praktyczne wskazówki jak go zrazić.

(Temat utworzony: 05-09-2019 07:40 PM)
608 Wyświetlenia
Koralina
First Poster
Opcje

Nic innego mi nie pozastało jak tylko się wyżalić... i zmienić firmę 😕
Dotąd całą rodziną byliśmy "team Samsung", jak o sobie żartowaliśmy. Wszystkie telefony od lat, tv, sprzęt - Samsung.
Czy produkty Samsunga są najlepsze i bezawaryjne - nie, ale to po prostu przywiązanie do marki.
I nie chodzi o to, że jestem nagle zaskoczona, że coś nie działa, bo to nie pierwszy raz. Chodzi o podejście do klienta.

16 sierpnia pierwszy raz użyłam swojej nowiutkiej suszarki - cała łazienka w pyłku z ciuchów. Napisałam więc do Samsunga czy tak ma być - Nie, proszę sprawdzić uszczelkę. Jest ok? to proszę sprawdzić drzwi. Nie przylegają dokładnie? dziwna sprawa, mogę podesłać serwis aby rzucił na to okiem.
Jutro miną 3 tygodnie od zgłoszenia a ja nie mam ani sprawnej suszarki, ani pieniędzy (a wzięliśmy najdroższy model), ani pewności, że zostanie naprawiona.
Dlaczego nie mam pewności? Bo we wtorek był serwisant (3 września). Miał ze sobą część na wymianę - zgadnijcie co? - uszczelkę! Oczywiście wymiana uszczelki nic nie zmieniła, bo drzwi w prawej górnej ćwiartce odstają na palec (nie widać tego ale czuć). Serwisant zaskoczony, nie wie co jest przyczyną, spróbuje wymienić całe drzwi, MOŻE to pomoże.
I teraz najlepsze. Wiecie kiedy ma przyjechać sprawdzać czy to "tylko" kwestia drzwi (bo przecież problem może leżeć głębiej, ale będziemy się bawić w metodę prób i błędów przez kolejne miesiące, no bo jak to sprawdzić od razu?)

17 września! Tak, miesiąc od zgłoszenia. A jak to nie będą drzwi, tylko, nie wiem, mocowanie? To wtedy mogę sobie suszarkę reklamować. Miesiąc po zgłoszeniu mogę rozpocząć proces reklamacyjny, ktory może trwać... nie wiadomo, bo "nie ma określonego odgórnego terminu"!
Podsumowując, zapłaciliśmy jak za zboże, za sprzęt z wadą fabryczną, który stoi bezużuyteczny od 3 tygodni, ani razu nie użyty a mam czekać kolejne dwa żeby sprawdzać kolejną opcję, bo nie wiadomo, co z nim nie tak.

Brawo Samsung, może nie wiecie, jak sprawnie naprawić suszarkę ale za to wiecie jak tracić wiernych klientów... a nie każdy może się tym pochwalić. :thumbs-up-sign-emoji-modifier-fitzpatrick-type:

0 Like
15 Odpowiedzi
Michał_J
Voyager
Opcje

Cześć @Koralina,

z tego co mi wiadomo to została Ci zaproponowana suszarka którą możesz otrzymać.

Dostarczenie sprzętu i instalację możemy omówić w wiadomości prywatnej.

0 Like
Koralina
First Poster
Opcje

@Michał_J 

tak, rano dostałam w tej sprawie telefon - w odpowiedzi na moją reklamację złożoną na sposób załatwiania mojej sprawy.


 

0 Like
Madzka87m
Explorer
Opcje

Pani Karolino wiem co Pani czuje bo jestem w podobnej sytuacji. Tak samo jak pani jestem tzn byłam zwolenniczką produktów firmy Samsung. Każdy sprzęt w domu, kazdy telefon który posiadałam był właśnie z firmy Samsung. Wiedziałam że kupując produkty tej marki mogę być pewna niezawodności. Niestety przeliczylam się  kupując rok temu pralko suszarkę. Tak jak Pani wybrałam jeden z droższych modeli licząc że będzie mi służyć przez długie lata. Przeliczylam się i to bardzo. Miałam już wymieniane moduły i drzwi, teraz oczekuje na naprawę ponownie drzwi oraz łożysk! Oczekuje bo firma Samsung odmówiła wymiany mi sprzętu na nowy. Dziwię się że nikt nie chce poszukać przyczyny ciągłych awarii tylko wymienia to co się popsuje. Jeszcze trochę i minie gwarancja... nie jest możliwością  ze po raz drugi psuje się drzwi... a łożyska po roku czasu... Z jednej strony dziwię się że mam aż takie problemy z urządzeniem bo ogólnie urzadzenie ma dobre opinie. Ale jest mi niezmiernie przykro że firma Samsung nie chce mi pomóc. 

0 Like
PrzemysławK
Voyager
Opcje

Cześć @Madzka87m,

 

prosze Cię o przesłanie mi w prywatnej wiadomości, informacji o zgłoszeniu. Przyjrzę się Twojej sprawie. 

0 Like
Koralina
First Poster
Opcje

@Madzka87m  

Co do niezawodności to nie ma firmy, która to zagwarantuje ale przecież nie w tym rzecz ale w odpowiedzialności za swój produkt. I tu Samsung zawodzi 😕 

Proszę zerknąć do gwarancji - po trzech nieskutecznych naprawach Samsung zobowiązuje się wymienić sprzęt. 

W razie problemów polecam kontakt z rzecznikiem praw konsumenta.

U mnie leci drugi miesiąc bez suszarki. Deklaracje wymiany Samsung złożył ale tydzień mija i cisza 😕 Żenujące.

 


 

0 Like
PrzemysławK
Voyager
Opcje

Cześć @Koralina,

 

sprawdź proszę prywatną wiadomość, mam dla Ciebie informację odnośnie terminu dostarczenia suszarki!

0 Like