Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pralka 10.5kg auto dose WW10T684DLH/S1

(Temat utworzony: 09-02-2022 01:17 AM)
2410 Wyświetlenia
Dora83
Journeyman
Opcje

Witam, mam problem z pralką, która przedłuża pranie poprzez 'usuwanie osadu detergentu' (removing detergent suds). Dodam, że mieszkam w UK i nie znalazłam dokładnie tego modelu pralki w polskich sklepach. Pralka, 10.5 kg wsadu z funkcją auto dose, co oznacza że sama, 'inteligentnie' pobiera proszek w płynie i płyn do płukania, zakupiona 5 miesięcy temu, od dwóch miesięcy doprowadza mnie do szału. Niezależnie od programu, wagi załadunku, rodzaju tkanin, ilości płukań i funkcji dodatkowych przedłuża pranie nawet o 3 godziny! Pralka najpierw waży załadunek, sprawdza ukrytymi sensorami co zostało do niej włożone i na tej podstawie pobiera odpowiednia ilość proszku w płynie i zmiękczacza oraz decyduje jak długo ma trwać pranie. Cykl prania przebiega bez zarzutu, jednak gdy dochodzi do płukania, to przed każdym płukaniem zatrzymuje się na ponad 20 minut i wyświetla komunikat 'removing detergent suds'. Dodam, że używam płynów dedykowanych do tego typu pralek, i w bębnie nie widać nawet grama piany. Tygodniowo piorę 6+ razy, testowałam wszelkie programy, ustawienia, ilość załadunku i oczywiście ilość płynów które pralka ma pobrać automatycznie, i cały czas pralka wydłuża pranie na etapie płukań. Odnośnie pobierania detergentów, to ustawienia są następujące: detergent - low, medium i high; płyn do płukania - 1x, 2x, 3x. Próbowałam dowiedzieć się ile to ML (wyjściowe ustawienia fabryczne, bo przecież jakoś ta pralka musi to dozować automatycznie żeby dostosować odpowiednią ilość do danego prania) jednak przez 1,5 miesiąca kontaktowania się z serwisem (w UK) dalej nic nie wiem. Również funkcja Bubble Soak dziwnie działa, gdyż pralka nie produkuje piany, a sama nazwa tej funkcji mówi 'namaczanie w pianie' . To jest moja druga pralka Samsung Bubble Soak (poprzednia zepsuła się po 4,5 roku użytkowania, serwis oddał pieniądze choć długo to trwało i była to droga przez mękę), więc  mam doświadczenie, i poprzednia pralka produkowała widoczną pianę. Pralka czyszczona zawsze gdy o tym informuje - po 40 praniach (nawet częściej bo myślałam, że to rozwiąże problem, plus dodatkowo kalibracja), czyszczenie filtra również jest. Naprawdę, nie mam pojęcia o co chodzi, przez pierwsze 3 miesiące nie było problemów. Jeśli na grupie nikt mi nie pomoże, to niestety zostanie mi tylko serwis,  a uwierzcie mi, u mnie serwis jest tak samo 'dobry' jak w Polsce.    P.S. Dlaczego znowu wybrałam pralkę Samsung, skoro poprzedni zepsuła się po ponad 4 latach użytkowania? Bo polubiłam moją poprzednią pralkę, zepsuła się raz a porządnie (W sensie nie miała kilku usterek), polubiłam funkcje Bubble Soak i Intensive wash, oraz 5 lat gwarancji. A obecna pralka miała być lepsza od poprzedniej...

0 Like
14 Odpowiedzi
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Dora83  Dzień Dobry

 w przypadku przepienienia, w którym informuje Pani pralka, piana wcale nie musi być widoczna. Nie musi Pani też odliczać Czyszczenia bębna co 40 cykli . Może Pani wykonać kilka cykli programu czyszczenie, i tu uwaga - na czystej wodzie, bez detergentów do czyszczenia pralek - lub kilka cykli bawełna 90 stopni, także na samej wodzie.

W przypadku przedłużania prania proszę wykonać kalibracje bębna zgodnie z instrukcją. Jeżeli korzysta Pani z różnych programów i różnego załadunku - może ją Pani włączać co jakiś czas.


Dora83
Journeyman
Opcje

Witam, dziękuję za odpowiedź.

Kalibracja była wykonywana kilkukrotnie w przeciągu ostatnich dwóch miesięcy, według instrukcji. Czyszczenie bębna również było robione kilka razy dodatkowo - niezależnie od tego czy pralka to sugerowała. Oczywiście, że nie dodaje detergentu do czyszczenia (octu rownież), wszystko według instrukcji. Również włączyłam pusty cykl na wysokiej temperaturze (bez detergentu), do prania cały czas używam tego samego detergentu i zmiękczacza, filtr jest sprawdzany raz w tygodniu, zawsze czysty. Przez pierwsze trzy miesiące wszystko działało poprawnie, od tego czasu nie zmieniłam nic odnośnie nawyków prania.  Naprawdę nie wiem co jest przyczyną niekończącego się prania poprzez 'removing detergent suds' podczas płukań. Może jakiś sensor jest zepsuty? Albo programator? Nie mam pojęcia o co chodzi.

0 Like
OleksiiA
Moderator
Moderator
Opcje

@Dora83, myślę, że tak na odległość nie ustalimy, co jest powodem, bo, jak czytam, naprawdę dużo rzeczy już przerobiłaś. Pozostaje raczej diagnostyka w serwisie.


Witaj na Forum Samsung!
Pamiętaj o zapoznaniu się z Zasadami Społeczności Samsung oraz Regulaminem.
Doceniaj i bądź doceniany. Doceniaj innych, klikając przycisk Like lub Zaakceptuj jako rozwiązanie.

Dora83
Journeyman
Opcje

Dziękuję, że się zainteresowałaś  moim postem.

Chyba faktycznie czas zacząć kolejną przygodę z serwisem 😉

Wczoraj pranie szybkie (3 cienkie bluzki) powinno trwać 26 min, a trwało 1h 41 min...

Pozdrawiam

Tusienka24
First Poster
Opcje

Witam

Czy rozwiązała pani problem z pralką? Od jakiegoś czasu mam to samo z moją i nie mam pojęcia z jakiego powodu... Pozdrawiam 

0 Like
DariaR
Expert
Opcje

@Tusienka24 czy próbowałaś wykonać również Eco Czyszczenie Bębna? Czy sytuacja ma miejsce niezależnie od wybranego programu, wybranej intensywności dozowania płynu do prania i płynu do płukania? 

0 Like
Dora83
Journeyman
Opcje

Witam, niestety problem jeszcze nie jest rozwiązany.

 

0 Like
Dora83
Journeyman
Opcje

Witam, tak jak napisałam w poście głównym, próbowałam wszelkich konfiguracji ustawienia czyszczenia, programów i płynów.

0 Like
Dora83
Journeyman
Opcje

Witam, czy możesz wytłumaczyć jak działa funkcja piany? Trochę nie rozumiem, dlaczego piana nie musi być widoczna, wydawało mi się, że w pralkach Samsung właśnie chodzi o tą pianę. W poprzedniej pralce używałam proszku lub płynu i piana zawsze była widoczna, natomiast w tej pralce nigdy nie widziałam jeszcze piany. Więc jeśli nie ma piany, to komunikat o przepienieniu wygląda trochę dziwnie. Na serio, już sama nie wiem o co chodzi. Pozdrawiam!

0 Like