Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

PIEKARNIK SAMSUNG NV66M3531BS DUAL COOK 66l - Komunikat dC

(Temat utworzony: 19-03-2019 01:34 PM)
6898 Wyświetlenia
KasiaD1992
First Poster
Opcje

Dzień dobry

Podczas pieczenia z separatorem za każdym razem po jakimś czasie( np. po 10 lub 15 minutach pieczenia) pojawia się na wyświetlaczu komunikat dC. Piekarnik przestaje wtedy piec i zaczyna pikać. Nie wiem czym to jest spowodowane gdyż piekarnik mam dopiero 3 tygodnie i od pierwszego uruchomienia włącza się ten komunikat. Nadmienię, że gdy pojawia się ten komunikat i piekarnik wyłączę i włączę ponownie wtedy piecze już normalnie. A za jakiś czas gdy chcę coś upiec nagrzewam piekarnik, wkładam produkt i za 10 minut dC i po pieczeniu. Czym może być spowodowane pojawienie się takiego komunikatu? 

Pozdrawiam

0 Like
7 Odpowiedzi
EwaK
Hotshot
Opcje

@KasiaD1992 hej :smiling-face: Sprawdź, czy nie ma żadnych uszkodzeń na separatorze. Jak go wyjmiesz, to zajrzyj również do środka i postaraj się palcem sprawdzić czujnik separatora, czy się nie zacina. W jaki sposób masz piekarnik podłączony do zasilania? Przedłużacz czy bezpośrednio do gniazdka?

0 Like
KasiaD1992
First Poster
Opcje

Dziękuję za odpowiedź :smiling-face: Piekarnik jest podłączony bezpośrednio do gniazdka.

0 Like
EwaK
Hotshot
Opcje

@KasiaD1992 super! Sprawdź w takim razie czujnik, o którym pisałam wcześniej, czy nie zacina się przypadkiem i czy nie ma w okolicy żadnych ciał obcych. Jeżeli chodzi lekko, uszkodzeń na separatorze nie ma i reset poprzez odłączenie od zasilania na przynajmniej 30 sekund nic nie daje, to przygotuj model, numer seryjny i datę zakupu urządzenia i zapraszam do kontaktu z infolinią w celu zgłoszenia naprawy gwarancyjnej :smiling-face:

0 Like
KasiaD1992
First Poster
Opcje

Dobrze! :smiling-face: Dziękuję bardzo za pomoc :smiling-face:

0 Like
EwaK
Hotshot
Opcje

@KasiaD1992 daj znać jak poszło :smiling-face:

0 Like
KasiaD1992
First Poster
Opcje

Zresetowałam piekarnik i przez nie całe dwa tygodnie wszystko działało jak należy. Teraz znów za każdym razem pojawia się komunikat dC mimo, że separator jest w porządku a czujnik się nie zacina. 

0 Like
EwaK
Hotshot
Opcje

@KasiaD1992 sprawdź w takich razie jeszcze urządzenie po przełączeniu do innego źródła zasilania. Jeżeli będzie dalej błąd, skontaktuj się z infolinią :smiling-face:

0 Like