Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pieczenie bezy w niskiej temperaturze

(Temat utworzony: 07-11-2021 08:33 AM)
1106 Wyświetlenia
Kinga76
First Poster
Opcje

Witam, posiadam piekarnik dual cook, decydując się na ten piekarnik nie zwrócił mojej uwagi fakt że piekarnik pracuje dopiero od 170 st. ,co z wypiekami takimi jak beza które potrzebują niskiej temperatury. Jestem bardzo rozczarowana  czy to jest możliwe? Temperatura 170st. ogólnie jest bardzo wysoką dla ciast. Obawiam się że zrobiłam błąd wybierając ten produkt. 

0 Like
7 Odpowiedzi
analyzer65
Troubleshooter
Opcje
Osobiście rozumiem rozczarowanie. Często coś się kupi, niby ma być dobre, a jednak nie przewidzi się pewnych rzeczy, jak np najniższa temperatura od jakiej startuje piekarnik. Co w związku z tym? Wymiana piekarnika raczej nie bo bez sensu ale zrezygnowanie z wypieku bezy i jej kupno? Chyba najlepsze rozwiązanie. Na pocieszenie dodam, że ciasta nie są zdrowe (cukier). Ale łatwo mówić komuś...jak ja, kto nie piecze i mało gotuje (wolę kupić coś słodkiego, a gotowanie jak muszę to zrobię i ponoć mi to wychodzi ale nie lubię na to tracić czasu, chociaż zjeść owszem).
0 Like
JolaŁ
Expert
Opcje

Cześć @Kinga76 
Możesz podać model? Większość piekarników ruszy nawet na 30 stopniach. Sprawdzałaś na różnych programach?

0 Like
wiolka82
First Poster
Opcje
Mam ten sam problem, rozczarowanie. Mój model Samsunga NV70H5787CB
0 Like
JolaŁ
Expert
Opcje

Cześć @wiolka82 

Możesz podać więcej szczegółów?🤔 W instrukcji mamy różne temperatury, zależnie od trybu pieczenia:

Jola_0-1666096179353.pngJola_1-1666096259327.png

 

wiolka82
First Poster
Opcje
Zgadza się tylko, że temperatura zaczyna się od 170° dopiero
Nie ma możliwości ustawić niższej
0 Like
GosiaZ
Navigator
Opcje

Cześć @wiolka82  :smiling-face: Powinna być możliwość ustawienia niskiej temperatury - sprawdź na którymś programie automatycznym, na przykład na trybie pojedynczej komory. Wskazówką jest program "Fermentowanie ciasta drożdżowego", które zazwyczaj rośnie w temperaturze ok. 30 stopni, więc powinno się udać :smiling-face:

Ankesja
First Poster
Opcje
Ale przecież beze suszy się na termoobiegu w temp. 100-110 stopni
0 Like