Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Nie działający dozownik wody Samsung RS7547BHCSP

(Temat utworzony: 05-05-2019 07:40 PM)
18169 Wyświetlenia
poskus
Student
Opcje

Tak jak w temacie przestal działać dozownik wody w lodowce SidebySide wcześniej nie było żadnych objawów typu słabsze ciśnienie itp. Filtr wody zewnętrzny regularnie wymieniany co dziwne dystrybutor wody do kostkarki działa poprawnie. Przy naciśnięciu przycisku w dozowniku kompletnie brak jakiejkolwiek reakcji jedynie słychać jedynie klikanie w urządzeniu zamontowanym na górnej obudowie lodówki. Czy ktoś coś?? 

0 Like
Przejdź do rozwiązania
19 Odpowiedzi
DariaR
Expert
Opcje

@KamilF czy nawiew nad najwyższą półką w komorze zamrażarki nie jest zasłonięty produktami? Jeśli tak, to koniecznie go odsłoń, bo to jest najczęstsza przyczyna problemów z kostkarką i dozownikiem wody. Czy po wymianie filtra, próbowałeś odpowietrzyć linię wodną, poprzez próbę spuszczenia kilku litrów wody z dozownika?

marti195
First Poster
Opcje
U mnie ten są problem , nic nie pomaga
0 Like
HubertK
Expert
Opcje

@marti195 Cześć!

Czy możesz podać więcej informacji? Jaki masz model lodówki, co dokładnie się dzieje i co sprawdziłeś?

0 Like
Ewasko
First Poster
Opcje

Witam.

Nie leci mi woda z dystrybutora. Po wciśnięciu tej plastikowej łopatki słychać buczenie charakterystyczne dla lania wody ale wody nie ma. Wczoraj zapakowałam pierwsza półkę zamrażarki do końca. Tam jest nawiew więc może to jest przyczyną ?

Lód się robi na bieżąco , zamrażarka mrozi więc problem z wodą.

Odłączyłam z prądu na 10 min, zmieniłam filtr i problem trwa. Proszę o podpowiedź 

0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Ewasko  Witam 

Górny nawiew ma największy wpływ na wytwarzanie kostek. Jeżeli chodzi o dozownik wody to proszę o informację, czy chwilę przed zaistniałą sytuacją był wymieniany filtr wody?

czy próbował Pan jeszcze przytrzymać dozowanie wody przez dłuższy czas około 30 sekund?

 


Ewasko
First Poster
Opcje

Filtr wody wymieniłam dopiero po wykryciu problemu. Więc nie mógł on mieć wpływu na usterkę - tak uważam. Trzymałam kilkakrotnie tą zapadkę około 30 sek i nic

0 Like
JolaŁ
Expert
Opcje

@Ewasko 

Przygotuj dane sprzętu (model, numer seryjny i datę zakupu) i skontaktuj się z infolinią producenta 801-172-678 lub +48 22 607-93-33, na pewno pomogą 😊

0 Like
tomek1557
First Poster
Opcje

Witam,

jak w temacie. Od pewnego czasu mam problem z lodówką SAMSUNG RSH5ZLBG, podajnik wody nie działa (podejrzewam że wężyk na wodę zamarzł). Produkty na ostatniej półce i w szufladach (lodówka nie zamrażalnik) również zamarzają.

co może być przyczyną i czy zdołam usunąć usterkę we własnym zakresie ?

z góry dziękuję za odpowiedź.

0 Like
tomek1557
First Poster
Opcje

Aktualizacja: podajnik lodu też nie działa 😞

0 Like
JulaP
Expert
Opcje

Cześć @tomek1557!

Możesz spróbować rozmrozić lodówkę, jeśli jednak to nie pomoże lub nie masz takiej możliwości, najlepiej skontaktuj się od razu z technikami. Lokalny serwis możesz znaleźć na mapie w linku poniżej:
http://www.samsung.com/pl/support/servicelocation/