Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Awaria kostkarki, dystrybutora wody, zamarzniety przewód

(Temat utworzony: 02-09-2021 06:13 PM)
752 Wyświetlenia
karnista
Student
Opcje

Witam. Mam lodówkę samsung side by side model rs7778fhcsl.

Dystrybutor wody nie działa

Lodówka nie wytwarza lodu. 

Serwisant stwierdził, że raczej przewód doprowadzający wodę zamarzł (słaba izolacja). Polecił odłączyć lodówkę od zasilania na jeden dzień.  Po danym czasie dystrybutor wody zadziałał, ale dalej brak lodu w pojemniku. Po pewnym cAsie dystrybutor znowu nie działa. 

Czy jest stałe rozwiązanie. Czy dłaczanie od zasilania, rozmrażanie w takim przypadku jest konieczne? 

Dodatkowo wskażę, że czasem spod lodówki wypływa nieduża ilość wody. Nie zlokalizowałem wycieku. 

 

0 Like
5 Odpowiedzi
Artur1971
Voyager
Opcje
Mam podobną lodówkę kupiłem w 2007 roku był to najwyższy model na rynku, serwisant chyba z łapanki bzdury opowiada nic takiego nie ma prawa mieć miejsca wszystko musi działać jak u mnie przez 14 lat tylko filtry wymieniam co 6 miesięcy.
Jak masz gwarancją reklamuj.
0 Like
karnista
Student
Opcje
Niestety jest już po gwarancji. Filtr wymieniłem i dalej nic. O dziwo odłączenie na jeden dzień pomogło na dystrybutor wody . Dzięki za zainteresowanie.
0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje
Witam
Zapoznaj się może z tym tematem dotyczącym niedziałającej kostkarki:
https://eu.community.samsung.com/t5/sprzęt-agd/kostkarka-w-lodówkach-side-by-side/td-p/620815

karnista
Student
Opcje

Witam, dzięki za link do tematu. Widzę, że temat jest rozbudowany. Ale mam wrażenie, że pozostaje mi serwis. Jedna osoba pisała o konieczności wymiany drzwi, bo rurka była źle odizolowana, wydaje mi się że o takiej przyczynie mówił serwisant jakiś rok temu. 

Ewentualnie spróbuję jeszcze raz resetowania, może rozmrażania. 

Mam połączenie różnych objawów, bo obecnie dystrybutor wody nie działa, kostki lodu są w ryniece ale są wyrzucane do pojemnika tylko przy switch test. Ponadto czasem wycieka woda spod lodówki z przodu. Może jakiś przewód się zatkał. 

0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@karnista  Proszę jeszcze raz spróbować dokonać resetu oraz rozmrozić urządzenie. 

W ostateczności konieczny będzie serwis. 


0 Like