op 31-01-2021 01:41 PM
Hallo,
Hallo, ik heb een UE49RU8000, introductiejaar 2019 smart TV.
Ik heb die in SmartThings gezet en dit werkt prima, heb de TV via SmartThings gekoppeld aan google home via mijn telefoon en dit lukte.
31-01-2021 09:27 PM - bewerkt 31-01-2021 10:13 PM
Goedenavond @Zippora ,
Misschien moet je dit even doorlezen:
https://support.google.com/assistant/answer/7172657?co=GENIE.Platform%3DAndroid&hl=nl
https://www.coolblue.nl/advies/hoe-koppel-je-google-assistant-aan-je-samsung-tv.html
PS Smart View wordt niet meer ondersteund. Zie afbeelding..
op 14-02-2021 04:50 PM
Hallo, ik heb het antwoord van Dick ook gelezen, maar kom er niet uit. Kun je in plaats van de google chromecast ook een bluetoothdongle in je tv doen? Voorheen had ik een humax decoder gekoppeld aan mijn Samsung UE55HU8000 en dat werkte prima met mijn logitech Harmony one. De humax is kapot gegaan en ik zit nu met een mediabox xl van Ziggo (samsung smt-g7401) en het totaal is een drama. Werkt wel en werkt niet. Mijn idee is nu met een bluetooth dongle zowel de tv als de decoder te verbinden met smartthings en via die route via google home instructies te kunnen geven. Smartthings herkent de tv niet eens, zitten wel beiden op hetzelfde wifinetwerk
14-02-2021 07:28 PM - bewerkt 14-02-2021 07:41 PM
Goedenavond @Jacob1961 , Jacob,
Eerlijk gezegd begrijp ik niets van je verhaal. Je kunt wel een BT dongel in je tv doen, maar BT is alleen geschikt voor de overdracht van audio en data.
Bovendien is een Mediabox XL geen compatibel SmartThings apparaat en heeft ook geen BT aan boord. Ik vraag me ook af wat je ermee zou willen doen.
Apparaten koppelen gaat alleen via het netwerk. Soms wil het nog wel eens helpen om de tv eerst bedraad aan te sluiten.
Ik weet ook niet wat je bedoelt met werkt wel, werkt niet van de Mediabox XL.
Nog even voor de duidelijkheid. SmartThings is eigenlijk een veredelde remote. Je kun hier dus niet mee streamen.
Als je iets wilt streamen, dan heb je daar een Google Chromecast voor nodig:
https://www.coolblue.nl/advies/wat-is-google-chromecast.html
https://www.coolblue.nl/product/652783/google-chromecast-v3.html
https://www.coolblue.nl/advies/installeren-chromecast.html
Als je Google Assistant wilt gebruiken, dan gaat dat volgens deze link:
https://www.coolblue.nl/advies/google-assistant-in-gebruik.html
Je kunt overigens geen commando's zoals "bedtijd" gebruiken om je tv uit te schakelen. Met Google Assistant kun je overigens alleen de tv aan- en uitzetten.
Hierbij alle Google Assistant commando's:
http://mijn-google-home.nl/google-assistant/commandos/
op 14-02-2021 08:28 PM
Dag Dick, dank voor je uitgebreide antwoord. Misschien wil ik wel iets wat niet kan.
Met de activiteit “tv kijken” op mijn logitech harmony one startten zowel mijn Samsung tv, Humax decoder en Yamaha home cinemaset. Alle functies werkten prima via de afstandsbediening. Nu, met de vervangende Mediabox XL van Ziggo werkt die ab maar deels en dat zou te maken hebben met IR en RF, sommige functies voor de decoder werken wel, sommige ook niet. Ik had dus gehoopt apparaten te kunnen koppelen via smart things. Ik heb gelezen dat als die koppeling er is, je dit weer met google home assistant zou kunnen koppelen. Dan kan ik met een spraakcommando de activiteit “ tv kijken” weer opstarten. Koppelen van tv aan smart things lukt in ieder geval niet, zitten wel allemaal op hetzelfde netwerk. Blijft dus waarschijnlijk over een tweedehands humax decoder te kopen. Al schaf ik een nieuwe harmony aan (met hub) dan nog worden niet alle commando’s van de decoder door de ab opgepakt.
ik kijk in ieder geval nog even naar de links die je hebt doorgestuurd.
op 14-02-2021 08:32 PM
Hoi @Jacob1961 , Jacob,
Geen dank! Jij bedankt voor je snelle antwoord. Al je nog vragen hebt, dan moet je je weer even melden.
Fijne avond!
op 18-02-2021 10:21 AM
Hallo, bedankt voor de eerdere antwoorden. Ik heb ondertussen contact gehad met Samsung maar vind het maar een vaag antwoord.
Het komt erop neer dat TV s van 2019 nog geen ingebouwde assistent hebben dus vandaar dat je maar bepaalde commando s hebt die zullen werken (wie weet een update in de toekomst).
Mijn TV is van 2019 dus wat die smart view app betreft, die heb ik nooit gehad eigenlijk, was gewoon een optie extra via Smartings bovenaan mijn telefoon om beelden te spiegelen. Ik heb wat uitgeprobeerd met de assistant en dit is wat het kan:
- TV aan en uitzetten, ook via bedtijd routines e.a. via google home !
- kanaal omhoog en omlaag (dus verzetten 1 omhoog en 1 omlaag), maar niet bv. zet zender op 3 of 4
- volume omhoog en omlaag, of op een bepaald percentage zetten.
Ik veronderstel om van google nest een video te openen op je TV of netflix te openen dat je wel degelijk chromecast nodig hebt.
Ondertss heb ik alweer een ander probleem rrr 🙄
Mijn wifi viel steeds weg waardoor ik het beu was en de TV heb bekabeld met cat6 kabel. Nu wil de assistent van google de TV niet meer aanzetten, enkel uit ! De assistent zegt dat de TV niet beschikbaar is en offline is. De gebruikershandleiding zegt wel dat je een cat7 kabel moet gebruiken. Het kan toch niet dat deze dingen enkel werken via wifi verbinding en dan 100 keer je spotify of youtube niet werkt wegens verbinding die uitvalt... ? Zou het echt aan die cat6 kabel liggen ipv 7 te gebruiken ? Nochhtans de eerste 2 dagen werkte het wel met de assistent via die kabel.
Alvast bedankt indien iemand dit probleem weet te verhelpen.