Închide

What are you looking for?

anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Subiect inițial:

Touch screen issues s20 fe

(Subiect creat la: 16-10-2020 10:03 PM)
333 Vizualizări
roastedwookie
Voyager
Opțiuni
It seems I have the same touch screen problems reported by others. Often and randomly when I swipe in apps such as Chrome, Facebook etc, the display registers a tap instead of a swipe. I've done the *#2663# but without any positive change. Typing on the keyboard quickly also is not working ok, lots os mistyped letters.
I am within the return window so unless Samsung issues a fix, I will return it.
15 Răspunsuri
ElfStone
Samsung Members Star ★★
Opțiuni

Esti pe sectiunea "Romana" de forum. Incearca sa nu postezi in Engleza 🙂
Eu zic sa astepti sa vina un update de firmware, poate se rezolva repede.

0 Aprecieri
roastedwookie
Voyager
Opțiuni
Daca vine pana expira fereastra de retur, da. Sper sa rezolve ca astept un Samsung calumea cu Snapdragon de o gramada de timp, si altceva nu am ce sa ii reprosez.
0 Aprecieri
ElfStone
Samsung Members Star ★★
Opțiuni

Te cred!
Oricum, se pare ca multa lume se plange, sigur vor rezolva repede.

0 Aprecieri
ElfStone
Samsung Members Star ★★
Opțiuni

Settings - Display - Touch sensitivity , poate ajuta. Am postat si dincolo

0 Aprecieri
roastedwookie
Voyager
Opțiuni
Da, am vazut. Din pacate ,nu rezolva. Sper sa fie problema de driver si nu hardware. Am vazut ca cineva a facut retur si a primit altul nou care face la fel..deci nu stiu ce sa cred.
0 Aprecieri
ElfStone
Samsung Members Star ★★
Opțiuni

Sigur o sa fie rezolvat prin update. Nu trec defecte hardware asa usor de verificarile de calitate. Adica na, ignoram Note 7 :-))

0 Aprecieri
ElfStone
Samsung Members Star ★★
Opțiuni

A aparut update de soft pentru FE. Poate rezolva si problema cu touchscreen. Ar trebui sa apara sin in Romania zilele astea 🙂

0 Aprecieri
roastedwookie
Voyager
Opțiuni
Vedem daca rezolva.Sincer sper sa rezolve ca nu am chef de retur.
0 Aprecieri
roastedwookie
Voyager
Opțiuni
Instalat update-ul prin Odin, cu home csc ca sa nu faca hard reset. Momentan vad ca problemele la tastatura nu mai exista, sper sa se fi rezolvat si problema cu swipe.
0 Aprecieri
EmilianN
Community Manager
Opțiuni

Salutare @roastedwookie !

 

Au dispărut problemele? Update-ul prin Odin a fost soluția?

 

 

roastedwookie
Voyager
Opțiuni

Momentan nu mai sunt probleme pe touch. Am facut prin Odin, pt ca prin OTA nu a ajuns update-ul pe Romania. Am luat firmwareul de pe sammobile, pe Germania, desi e acelasi tip de firmware, open market EU, care il am si eu. Am folosit HOME_CSC ca sa nu faca wipe la tot.

0 Aprecieri
LucianaI
Pioneer
Opțiuni

Salutare @roastedwookie,

 

Îți mulțumim pentru mesaj și ne pare rău că întâmpini neplăceri în utilizarea noului tău telefon.

 

Într-adevăr, am înregistrat un număr de semnalări privind acest subiect.

Lucrăm la o actualizare software care va corecta acest comportament în următoarea perioadă.

 

Îți mulțumim pentru răbdare și înțelegere!


Arată-ți aprecierea pentru postările pe care le consideri utile sau prin marcarea răspunsurilor ca soluții.




roastedwookie
Voyager
Opțiuni

Salut. Ok, sper sa se rezolve complet pt ca sincer, asteptam de ceva ani un Samsung calumea cu Snapdragon, si nu am chef de retur. Am instalat update-ul cu patch securitate Octombrie, si in mare parte a disparut problema...ici si colo foarte mici probleme inca sunt. Ce am observat insa, este ca se intampla ca sa ramana "blocat" pe 2G Edge, desi in zona este semnal full 3g si 4G+ si isi revine cu un Airplane mode On/Off, asa ca va rog completati la lista cu probleme si cu asta..posibil ceva in firmware la daemonul care controleaza switchul de retea. ms

0 Aprecieri
roastedwookie
Voyager
Opțiuni

Am aplicat update-ul de Octombrie. Problema cu tap in loc de swipe nu mai e, dar persista si s-a agravat problema cu multitouch. In jocuri gen Call of Duty sau Pubg, e dezastru: daca cu stanga controlezi joystickul virtual si cu dreapta misti stanga dreapta, te trezesti ca nu mai merge joystickul, nu mai inregistreaza ca dai cu degetul pe el. Am facut retur, se vede de la o posta ca e problema hardware: ori e senzorul busit din fabrica, ori e un senzor de proasta calitate...

0 Aprecieri
ElfStone
Samsung Members Star ★★
Opțiuni