Închide

What are you looking for?

anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Subiect inițial:

Resetare din fabrica

(Subiect creat la: 04-04-2023 01:49 PM)
911 Vizualizări
ABianca97
Apprentice
Opțiuni
Bună, am display-ul spart și vreau sa ii dau resetare din fabrica , cum pot face acest lucru fără a necesita schimbarea display-ului ?
16 Răspunsuri
cdi12
Big Cheese
Opțiuni
Sa înțeleg ca display-ul sau touchscreen-ul nu mai este funcțional? Nu cred ca se poate in cazul ăsta.
ABianca97
Apprentice
Opțiuni
Nu se vede , touchscreen-ul funcționează
coco79
Legend
Opțiuni
Dacă e spart,doar la service cu el..
ABianca97
Apprentice
Opțiuni
Ma gândeam ca poate exista și alta posibilitate 20230404_141825_1000004098_1680607105.jpg
cdi12
Big Cheese
Opțiuni
Stai ca mi-am adus aminte, dacă ai cont google pe telefon:
android.com/find
EmiliaDuna
Samsung Members Star ★
Opțiuni
Salutare,
Resetarea nu va rezolva display-ul. Mergi într-un service autorizat Samsung.
coco79
Legend
Opțiuni
Setari-->gestionare generala ->resetare->reveniti la setariile din fabrica
ABianca97
Apprentice
Opțiuni
Asta știu și eu, dar am specificat ca display ul meu este spart
EmilianN
Community Manager
Opțiuni

Hello @ABianca97 ,

Dacă ecranul nu poate fi absolut deloc utilizat există și varianta în care ți-ai asociat telefonul cu un cont Google sau Samsung. Poți folosi Google Find My Device sau Samsung’s Find My Mobile pentru a reseta dispozitivul tău.

David889
Hotshot
Opțiuni
Incearca prin smartswitch, poate merge
Anonymous User
Neaplicabil
Opțiuni
Bună!
Cum ți-a sugerat şi @EmilianN,
într-un anume context se poate. Asta însemnând să te încadrezi în condițiile de mai jos.
Accesează acest link oficial şi citeşte partea aceea cu:
"Revenire la setările din fabrică prin serviciul Find My Mobile (Găsire dispozitiv mobil)"

https://www.samsung.com/ro/support/mobile-devices/how-do-i-perform-a-factory-reset-on-my-mobile-devi...

Sau să încerci cu contul Google care oferă la rândul lui o metodă remote(de la distanță) să ştergi datele de pe smartphone.
Însă tot într-un anume context, dacă respecți anumite condiții descrise în acest link.
https://support.google.com/accounts/answer/6160491?hl=ro

Altfel nu ştiu să-ți spun cum ai putea reseta smartphoneul. Se mai poate utilizând combinația de butoane fizice, cu smartphoneul închis şi conectat la un Laptop/PC ( apăsând Power + Volume Up) dar dacă îți solicită permisiunea de conectare sau ai ceva date biometrice activate care implică utilizarea touch nu ştiu dacă poți accesa meniul Recovery.
Încearcă aceste metode şi vezi dacă reuşeşti.
RapierXDA
Samsung Members Star ★★
Opțiuni
Poti accesa Recovery fara nicio autentificare chiar daca ai PIN/parola/biometrice
________________________________________
Growing old is mandatory...growing up is optional

Consideri ca un comentariu ti-a fost de ajutor? Marcheaza-l ca solutie in discutia pe care ai deschis-o... Asa vei ajuta si pe altii sa gaseasca rapid rezolvari la probleme similare
Anonymous User
Neaplicabil
Opțiuni
Nu mai ştiam exact dacă solicită ceva suplimentar.
Mulțumesc pentru precizare.
RapierXDA
Samsung Members Star ★★
Opțiuni
Nu o solicita deoarece la o resetare din Recovery se activeaza FRP Lock (Factory Reset Protection) si oricum trebuie sa bagi parola contului Google după reinitializare. Este insa suficient pentru a il reseta la trimiterea in service, cand revine de acolo va avea ecran schimbat si functional si il poti debloca
________________________________________
Growing old is mandatory...growing up is optional

Consideri ca un comentariu ti-a fost de ajutor? Marcheaza-l ca solutie in discutia pe care ai deschis-o... Asa vei ajuta si pe altii sa gaseasca rapid rezolvari la probleme similare
Anonymous User
Neaplicabil
Opțiuni
Aşa este.
Nu am mai resetat de multă vreme şi nu mai țineam minte exact în ce context solicită şi deblocarea sau acordarea permisiunii.
RapierXDA
Samsung Members Star ★★
Opțiuni
@ABianca97, daca ai folosit ADB vreodată se putea reseta si asa dar probabil nu ai facut asta niciodata. Poti incerca sa il restartezi in Recovery si sa il resetezi "in orb" apasand butoanele de numarul necesar de ori dar este ceva mai dificil. Metoda cea mai simpla ramane resetarea din "Find my mobile" al Samsung sau echivalentul Google
________________________________________
Growing old is mandatory...growing up is optional

Consideri ca un comentariu ti-a fost de ajutor? Marcheaza-l ca solutie in discutia pe care ai deschis-o... Asa vei ajuta si pe altii sa gaseasca rapid rezolvari la probleme similare