Închide

What are you looking for?

anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Subiect inițial:

Baterie samsung galaxy note 20 ultra

(Subiect creat la: 16-04-2024 03:33 PM)
191 Vizualizări
Bughy03
Explorer
Opțiuni
Salut 👋
Dețin telefonul de aproape 3 ani. Am observat că bateria începe să numai țină o zi și aș dori să o schimb. 
A mai făcut cineva asta lass acest model? Costă mult una nouă? 
Nu aș dori să cumpăr alt telefon deoarece sunt foarte mulțumit de acesta 

Mulțumesc anticipat 
12 Răspunsuri
GeorgePreda
Mastermind
Opțiuni
Estimare preț schimbare baterie Esd rom.(Partener autorizat Samsung). Părerea mea personală este că se merită schimbarea bateriei dacă telefonul se prezintă în condiții bune de funcționare.1713271391543.jpg
Bughy03
Explorer
Opțiuni
Mersi mult pentru informații
Daniél
Black Belt 
Opțiuni
Eu tot Note20U am. Nu-l ține până seara bateria, dar îl și încing în continuu. Plec la serviciu în fiecare zi cu încărcătorul la mine. Nu îmi bat capul să-i schimb bateria.
EmiliaDuna
Samsung Members Star ★
Opțiuni
Salut,
Înainte să mergi într-un service autorizat Samsung. Ar fi bine să contactezi service-ul, să vezi dacă au piese pe stoc. La mine a durat aproximativ o oră și jumătate când am schimbat bateria la un Note 10+, având deja bateria pe stoc.
Bughy03
Explorer
Opțiuni
Cât tea costat?
EmiliaDuna
Samsung Members Star ★
Opțiuni
M-a costat în jur de 320 de lei. Am fost in Băneasa shopping City din București.
GeorgePreda
Mastermind
Opțiuni
Costul pentru schimbare a unei baterii diferă în funcție de model și bineînțeles de perioada in care a fost făcută intervenția, ca și exemplul lui @EmiliaDuna .
Bughy03
Explorer
Opțiuni
Eu locuiesc aproape de județul Iași, voi căuta un service autorizat samsung prin zonă să văd dacă voi găsi
GeorgePreda
Mastermind
Opțiuni
De nu ai service autorizat în zonă îl poți trimite prin curier, asta presupunând că o să stai posibil 2-3 zile fără telefon. Înainte de al trimite in service ia legătura cu cei de la asistență și te vor îndruma ei pașii ce trebuie să-i urmezi.
P.S: probabil in service telefonul o sa fie resetat din fabrică, așadar înainte de service, nu uita să-i faci un backup la telefon pe un laptop cu ce ai în telefon, cu aplicația Smart switch, după resetare se pierd toate datele din telefon.
Dragos11
First Poster
Opțiuni
Salut! Poți schimba la gsm zone în Tudor Vladimirescu, Iasi! Am cerut oferta pentru note 20 le meu și e 350 lei bateria cu manopera și garanție incluse. Spor!
0 Aprecieri
Bughy03
Explorer
Opțiuni
Salut. Tot acolo mă gândeam să merg și eu. Bateria pe care au pus-o la tine este originală?
0 Aprecieri
Dragos11
First Poster
Opțiuni
Urmeaza sa o schimb, abia astăzi am cerut oferta si băieții au zis ca bateria e originala.
0 Aprecieri