Închide

What are you looking for?

anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Subiect inițial:

Trade-in

(Subiect creat la: 28-03-2024 07:36 AM)
119 Vizualizări
BDaniel
Apprentice
Opțiuni
Salutare,
Ati achizitionat telefoane prin sistemul trade-in ? Eu am cumparat in decembrie, am completat pe site-ul Samsung, am primit o evaluare dupa care am trimis telefonul vechi iar in urma evaluarii celor de la Trade in mi-a scazut putin evaluarea. Am fost de acord cu asta, drept urmare Samsung si-a recuperat diferenta de la mine din cont.
In dimineata asta am primit un email de la ei, cum ca imi vor expedia acasa telefonul.
Ati mai fost in vreo situatie de genul? Aveti idee de ce s-a intamplat asta ? Dupa aproape 4 luni .... ?
Multumesc anticipat.

1 Soluţie
Soluţie
BDaniel
Apprentice
Opțiuni
Am revenit cu update..
Adresa de email este cea corecta.. nu a fost vreo tentativa de phising... este aceeasi de pe care s-a finalizat solicitarea.
De asemenea se pare ca a fost o eroare, nu ar fi trebuit sa primesc un mesaj de genul. Si probabil nici ceilalti care au primit ( inteleg ca ar fi fost mai multe persoane )
Va multumesc tuturor pt implicare si imi pare bine sa va cunosc! :face-with-tears-of-joy: 1711642316204.jpg1711642316225.jpg

Vizualizare soluţie în postul original

0 Aprecieri

1 Soluţie

11 Răspunsuri
stan_alexandru
First Poster
Opțiuni
Salut, și eu am primit aseară același email.
ElfStone
Samsung Members Star ★★
Opțiuni

Salut,

Poti pune un screenshot cu mesajul? Ce telefon expediaza?
telefonul pe care l-ai achizitionat il ai deja, nu?

BDaniel
Apprentice
Opțiuni
Salutare,
Daa.. telefonul nou il am din decembrie..de cand am facut comanda ... a fost o mica diferenta la evaluarea celui vechi... Samsung si-au retras acea diferenta din contul meu..si toate bune pana acum.
Nu era cine stie ce telefon, un S7( dar functional, bateria tinea 1 zi de utilizare, fara lag .. ).
Eram bucuros ca nu il arunc pur si simplu si am mai primit si acel mic discount :))
1711612537680.jpg
ElfStone
Samsung Members Star ★★
Opțiuni

Foarte ciudat. As incerca sa ii contactez sa ii intreb despre ce este vorba si de ce trimit telefonul inapoi.

GeorgePreda
Mastermind
Opțiuni
Știi cumva, aceea este adresa de email a celor de la Trade-in?
De Samsung in niciun caz nu este adresa... chiar nu sunt convins deloc.
0 Aprecieri
ElfStone
Samsung Members Star ★★
Opțiuni

Samsung colaboreaza cu Foxway pentru programul de trade-in. Cred ca e corecta adresa de mail.

https://www.samsung.com/ro/trade-in/

GeorgePreda
Mastermind
Opțiuni
Mulțumesc de informație, nu eram la curent.
Teo2
Pathfinder
Opțiuni
Buna politica :)).
Nu au ce face baietii de la esd cu el...
0 Aprecieri
coco79
Legend
Opțiuni
Cam asa ceva,e prea vechi telefonul 🙂
0 Aprecieri
Soluţie
BDaniel
Apprentice
Opțiuni
Am revenit cu update..
Adresa de email este cea corecta.. nu a fost vreo tentativa de phising... este aceeasi de pe care s-a finalizat solicitarea.
De asemenea se pare ca a fost o eroare, nu ar fi trebuit sa primesc un mesaj de genul. Si probabil nici ceilalti care au primit ( inteleg ca ar fi fost mai multe persoane )
Va multumesc tuturor pt implicare si imi pare bine sa va cunosc! :face-with-tears-of-joy: 1711642316204.jpg1711642316225.jpg
0 Aprecieri
ElfStone
Samsung Members Star ★★
Opțiuni

Asta ma gandeam si eu ca s-a intamplat. 
Bine ca s-a lamurit! 🙂 Iti marchez acest raspuns ca si solutie!