Zavřít

What are you looking for?

zrušit
Zobrazování výsledků pro 
Hledat místo 
Měli jste na mysli: 

Původní téma:

Varování: pozor na laser!

(Téma vytvořeno: 14-11-2023 04:07 PM)
587 Zobrazení
Libb
MegaStar
Možnosti

Ahoj Community!

Dnes jsem narazil na zajímavý dotaz. Tazatel byl na nějaké taneční akci a natáčel laserové efekty. Od té doby se na každé fotce či videu zobrazují fialové pruhy. Dotaz byl, jak to opravit a kolik stojí výměna čočky.

Bohužel v tomto případě se nejedná o poškození čočky, ale senzoru fotomodulu a je třeba vyměnit celý modul. Jiná oprava není možná a nejedná se o záruční opravu (ale přesto velmi doporučuju ji provést v autorizovaném servisu. Jen tak máte jistotu, že se dodržely správné postupy a byla otestována voděodolnost). Je o tom zmínka i v návodu:

S23manual.png

Bohužel kdo neví, jak laser funguje, si nemusí uvědomit, že se jedná o opravdu velmi silný světelný zdroj. 

A závěrem ještě video, jak poškození vzniklo a jaké má následky:

 

Pokud už se octnete na akci, kde jsou podobné efekty, v žádném případě nevystavujte laseru fotoaparát, a to ani vypnutý. A ještě větší pozor si dejte na oči, ty dostávají zabrat úplně stejně, vypalují se čáry na sítnici, ale tu vám v žádném servisu nevymění.

Na závěr bych zmínil, že toto není záležitost pouze produktů Samsungu, ale každého digitálního fotoaparátu, včetně drahých profi přístrojů.






Samsung S24 Ultra Black 1 TB | Pixel 8a Bay 128 GB | Samsung Galaxy Tab S9 256GB
Samsung Galaxy Watch Ultra | Samsung Galaxy Buds / Buds2 / Buds2 Pro / Buds3 Pro



11 Odpovědi
Raddi
Big Cheese
Možnosti
Díky Vám @Libb, že je to nebezpečné pro oči vím, že mi to může zničit senzor fotoaparátu mě nenapadlo. No tomuto říkám RADA ZA VŠECHNY PENÍZE 👍 👍 👍
IT technik
FRENKY22
Big Cheese
Možnosti
Jeste doplnim, ze snimace fotoaparatu registruji i infracervene spektrum (muzete si overit namirenim dalkoveho ovladace na fotak).
Snimac si tedy muzete znicit i zarenim, ktere okem nevidite (infralasery se bezne pouzivaji napr v armade, tak bacha az budete fopotit nejake vojenske cviceni :smiling-face:
Matyasbr
Pathfinder
Možnosti
Jojo, toto jsem si omylem vyzkoušel na mém A52s. Jednou jsem fotil noční fotku a posvítil jsem do čočky silným laserem a od tebe doby jsem měl na hlavním fotoaparátu fialovou čáru která tam byla už napořád. Naštěstí byla malá a jen tak nebyla vidět jen když byl přímý kontrast.
Gold Dejv
Troubleshooter
Možnosti
Teď jsem trochu znejistil. I ten ovladač může tu čočku poškodit? Nebo ten nemá tak silné záření? Občas totiž mobil proti ovladači namířím, abych zjistil jestli funguje.
0 Like
FRENKY22
Big Cheese
Možnosti
Bez obav. Ovladacen ho neposkodite. Je to zareni na urovni bezne LED diody. Ale standarnim armadnim "puskovym" infracervenym laserem uz ano.
Gold Dejv
Troubleshooter
Možnosti
Dobře díky.
0 Like
Moshe
Helping Hand
Možnosti
Otázka trochu od podlahy 😉
Jak člověk pozná, že na disco/party show jsou užité lasery ?
Pokud to není samozřejmě explicitně v promo zmíněné? 🤔
0 Like
Libb
MegaStar
Možnosti
Předpokládám, že autokorekce udělala užitečné lasery z něčeho jiného?
Obecně každý laser je nebezpečný a neměl by zasáhnout do očí ani do objektivu. Ještě je možnost, že budou na akci nějaká světla, která vypadají jako laser, ale ani do nich se nechcete moc dívat.





Samsung S24 Ultra Black 1 TB | Pixel 8a Bay 128 GB | Samsung Galaxy Tab S9 256GB
Samsung Galaxy Watch Ultra | Samsung Galaxy Buds / Buds2 / Buds2 Pro / Buds3 Pro



Moshe
Helping Hand
Možnosti
Teď mne napadlo: když jsem fotil slunce, snad to nemělo stejný efekt 🙂
0 Like