Zavřít

What are you looking for?

zrušit
Zobrazování výsledků pro 
Hledat místo 
Měli jste na mysli: 

Původní téma:

Jaké Samsung telefony mají podporu eSIM?

(Téma vytvořeno: 09-06-2020 03:44 PM)
12161 Zobrazení
AndroidGuru
Samsung Members Star ★★
Možnosti

Ahoj Community,

 

aktuálně jsem řešil situaci, kdy si moje žena vybírá nový telefon a ptala se mě na názor, co bych jí doporučil. Po mém dotazu, co by v telefonu chtěla mít a na co si už zvykla, jsem dostal následující odpověď:

 

Chtěla bych, aby telefon měl dobrý fotoaparát, zvykla jsem si na rychlé a bezdrátové nabíjení, super je AOD (Always On Display) a také není naškodu, když je telefon vodotěsný (ochrana IP68). Já jsem ji po svých zkušenostech s eSIM ještě doporučil, aby, když bude pořizovat nový telefon, tak ať už má určitě eSIM. A zde jsem právě trochu narazil a začal hledat, jaké telefony od Samsungu vlastně aktuálně podporují eSIM. V současnosti (červen 2020) to jsou aktuálně 3 modely: Mobile carriers that support eSIM on your Galaxy smartphones

 

A proto jsem si řekl, že založím tento příspěvek a budu zde průběžně doplňovat všechny telefony, které budou mít podporu eSIM. Říkáte si, proč tolik doporučuji eSIM?

 

Osobně hlavní výhodu totiž vidím v tom, že: 

  • eSIM, kterou mám v telefonu mohu jednoduše deaktivovat a během chvíle zapnout na hodinkách a jít běhat pouze s hodinkami a všichni se mi dovolají a já mohu volat ze STEJNÉHO telefonního čísla. Když se vrátím, opět přehodím na telefon. Zde ale ještě čekám a doufám, že půjde klonovat eSIM a budu mít stejné číslo jak na hodinkách tak na telefonu - zatím nejde. Do budoucna doufám, že to operátoři povolí 
  • již se nebude muset řešit žádná redukce typu Mini SIM, Micro SIM, Nano SIM
  • bezpečnostní prvek - telefon s eSIM nejde jednoduše vypnout, pokud máte nastavené zabezpečení telefonu.Když by vám někdo telefon odcizil, nedokáže ho jen tak vypnout.  Takže máte mnohem větší šanci telefon dohledat pomocí GPS.
  • eSIM nejde fyzicky vyndat a dát do jiného přístroje, jako běžná SIM karta. To opět souvisí se zloději, kteří necílí ani tak na váš mobil, jako na vaše peníze. Po krádeži telefon vypnou a SIM dají do svého telefonu a zavolají na předražené linky, ze kterých mají profit. To se vám s eSIM nestane.
  • žena mění telefon po cca 2 letech, za tu dobu bude již eSIM naprostý standard

 

Mimochodem, pěkný článek o zkušenostech s eSIM - Jak na eSIM napsal kolega @Libb.

 

Z těchto důvodů jsem tedy doporučil u nového telefonu již počítat s podporou eSIM.

 

Nicméně k červnu 2020 eSIM podporují zatím jen tyto 3 modely:

 

Samsung Galaxy Fold:

Fold 4.jpg

 

Samsung Galaxy Z Flip:galaxy-z-flip-share-image.jpg

 

 

Řada Galaxy S20:

Galaxy S20+.JPG

 

eSIM podporují tedy zatím jen telefony nejvyšších řad a já doufám, že postupně budou přibývat další a další modely i z řad nižších, které zde budu postupně doplňovat.

 

A co vy? Vidíte také výhody eSIM v zařízeních nebo to zatím neřešíte?

 

2 Odpovědi
Libb
MegaStar
Možnosti

Bohužel ten první scénář platí pouze u O2 (ověřeno) a Vodafone (neověřeno). U T-Mobile (pokud se něco během karantény nezměnilo) bys musel běhat přes jejich pobočku, aby ti vždy vystavili nový QR kód. 😞






Pixel 8 Pro Obsidian 512 GB | Pixel 8a Bay 128 GB | Samsung Galaxy Tab S9 256GB
Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Samsung Galaxy Buds / Buds2 / Buds2 Pro



AndroidGuru
Samsung Members Star ★★
Možnosti

To já samozřejmě vím a doufám, že T-Mobile to také časem bude umět. Odkazoval jsem i na tvůj článek, kde o tom píšeš. Nicméně to není náš případ a i kdyby byl tak bych beztak doporučil v dnešní době telefon s podporou eSIM. Nehledě na to, že aktuální telefony Samsungu o kterých píši mají jak podporu eSIM, tak i pořád klasickou NanoSIM.

 

0 Like