Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

VoWiFi - znikło dedykowane ustawienie

(Temat utworzony: 18-11-2019 12:26 AM)
1508 Wyświetlenia
Przemuś
Pathfinder
Opcje

Dzień dobry,

od kilku dni nie widzę w ustawieniach opcji VoWiFi i możliwości jej włączenia bądź wyłączenia. Ikona na belce powiadomień wskazuje, że opcja jest aktywna.

Czy to normalne, że mimo braku aktualizacji systemowej znikają niektóre opcje?

Dobroci,
Przem
0 Like

1 Rozwiązanie


Zaakceptowane rozwiązania
Rozwiązanie
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Przemuś, Najważniejsze, że funkcja Wi-Fi Calling działa. Jeżeli jest też dostępna w jednej z podanych ścieżek, to niczym bym się nie przejmował.


Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

10 Odpowiedzi
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@Przemuś co znaczy zniknęło? Nie masz tej opcji w menu ustawień Połączeń, czy przełącznika w rezwijanym z belki menu szybkich ustawień? 


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
Przemuś
Pathfinder
Opcje

dziękuję za odpowiedź.

Przełącznik na belce jest ale w menu ustawień połączeń nie ma tego ustawienia.

Dobroci,
Przem
0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Przemuś, czy korzystałeś z tej funkcji i działała prawidłowo? Brak opcji w ustawieniach może sugerować, że Twój operator nie udostępnia takiej usługi lub usługa jest nieaktywna.


0 Like
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Przemuś, Sprawdzałeś obecność opcji w obu miejscach ?

 

Ustawienia --> Połączenia --> Połączenie przez Wi-Fi

oraz

Telefon --> 3 kropki --> Ustawienia --> Połęczenie przez Wi-Fi ?

 

Po przytrzymaniu ikony na pasku skrótów powinno przekierować cię do planszy podanej w pierwszej ścieżce.


Przemuś
Pathfinder
Opcje

dziękuję za wsparcie.

 

Odpowiadając po kolei.

Moja sieć kom. obsługuje VoWiFi (oraz VoLTE) i operator uaktywnił mi to na moim koncie jakiś czas temu. Naturalnie korzystam z tego (jakość połączenia wyraźnie lepsza a samo połączenie następuje niemalże natychmiast).

W menu Ustawienia --> Połączenia nie ma opcji Połączenie przez Wi-Fi

W menu dostępnym z poziomu połączeń, tj Telefon --> Ustawienia opcja połączenie przez Wi-Fi jest o dziwo dostępna.

Po przytrzymaniu ikony skrótu przekierowuje do planszy w ścieżce podanej jako druga.

 

Widocznie tak to już u mnie jest.

Dobroci,
Przem
0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Przemuś, u mnie jest dokładnie tak samo z tą różnicą, że nie mam aktywnej tej usługi. Stąd też podejrzewałem, że u Ciebie może być podobna sytuacja. Jeżeli jednak usługa jest włączona to możliwe, że to kwestia oprogramowania. Posiadasz telefon z wolnego rynku czy od operatora?


0 Like
Przemuś
Pathfinder
Opcje

@mirudo24,

telefon zakupiłem dwa tygodnie temu w polskim sklepie z dystrybucji Samsung Polska (oznaczenie XEO) więc jest to świeżynka. Aplikacja Samsung Phone Info pokazuje, że wyprodukowany został w Wietnamie a data produkcji to 2019.06.07. Co ciekawe apka pokazuje też paramter "Żywotności baterii", który aktualnie określa na poziomie 96,50%. Nie wiem niestety czy od początku było 100%, bo aplikację zaintalowałem po dwóch ładowaniach baterii a staram się o nią od początku dbać czyli nie ładuję szybko i staram się doładowywać już przy 30% i odłączać przy 70%.

Dobroci,
Przem
0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Przemuś, rozumiem. Niestety nie mam innych pomysłów. Co do baterii to nie sugerowałbym się informacjami pochodzącymi z zewnętrznych aplikacji. Nie wiadomo na ile te informacje są wiarygodne. Jeżeli jednak masz wątpliwości i chcesz podyskutować na ten temat to zachęcam do założenia nowego wątku.


Rozwiązanie
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Przemuś, Najważniejsze, że funkcja Wi-Fi Calling działa. Jeżeli jest też dostępna w jednej z podanych ścieżek, to niczym bym się nie przejmował.