Închide

What are you looking for?

anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Subiect inițial:

Cum se folosește funcția Single take pe telefonul Galaxy

(Subiect creat la: 20-02-2023 04:44 PM)
360 Vizualizări
EmilianN
Community Manager
Opțiuni

AI folosit până acum funcția Single take? E ușor de găsit, practică și îți poate aduce rezultate spectaculoase, mai ales atunci când faci fotografii cu subiecți în mișcare. De exemplu, vrei să-ți surprinzi prietenul canin în mișcare. Nu trebuie să-ți mai faci griji că ai apăsat prea târziu pe butonul de declanșare.

Single take te ajută să surprinzi cadre fotografice difrerite și, în același timp, îți înregistrează și clipuri video. AI-ul cu care este dotat telefonul mobil decide ce unghiuri să surprindă și ce setări sau filtre să folosească pentru cadre.

Cum se folosește

  • Deschide aplicația Camera, apasă apoi MORE și selectează SINGLE TAKE.
  • În colțul din dreapta sus apasă pe pictograma Options  pentru a selecta tipul dorit de capturare. Poți alege, de exemplu Highlight videos, clipuri Slow-mo clips, clipuri Boomerang clips, fotografii cu filtre  sau colaje.
  • Când ești gata, poziționează telefonul și mai apoi apasă Capture. Poți acționa Stop chiar înainte ca timpul alocat să expire. Dacă ai nevoie de mai mult timp poți apăs +5s, când apare pe ecran, pentru a câștiga cinci secunde adiționale.
  • Deschide aplicația Gallery, pentru a vedea fotografiile.
  • Apasă Single take chiar sub preview și navighează printre cadrele propuse de telefon.
  • Cea mai bună fotografie (propusă) are o pictogramă deasupra ei, în formă de coroană aurie.
  • Apasă pe Download pentru a adăuga cadrul dorit și pentru a-l situa separat în Gallery.

 

 
2 Răspunsuri
CatalinGules
Troubleshooter
Opțiuni
Am un a13 și nu am găsit aceasta functie
EmiliaDuna
Samsung Members Star ★
Opțiuni
Hei, @EmilianN. Tocmai ce am testat funcția și e wow! O voi folosi de acum înainte. 😀