Zavřít

What are you looking for?

zrušit
Zobrazování výsledků pro 
Hledat místo 
Měli jste na mysli: 

Původní téma:

Ukradnutý mobil dáta

(Téma vytvořeno: 02-03-2024 02:17 PM)
238 Zobrazení
123456mz
Helping Hand
Možnosti
Zdravím mal som starý Galaxy S9 ktorý som nechal vonku na lavičke. Od minuleho roku ho neviem nájsť. Je komplet zaheslovaný tak verím aspoň aby sa nedostali do súborov. Riešil som to ale nikto ho nenašiel. Dostanú sa nejak ku fotkam a podobne ked je komplet zaheslovaný? Ďakujem za odpovede
0 Like

1 Řešení


Přijatá řešení
Řešení
Lendo66
Troubleshooter
Možnosti
Zdravim,bežný používateľ sa nedostane nikde(jedine ak si pozrie tutorial na youtube),mierne pokročilí si ho cez recovery menu resetne do tovarenskych nastaveni- čiže sa všetko vymaže ale telefón sa dá normálne zapnúť ako "nový a používať.A par ludi co s tym "pracuju" tak to vedia pravdepodobne obísť(hackery?),aj keď zabezpečenie je dobré.
Do budúcna odporúčam mať zapnutú funkciu hľadať môj mobil,tak ho viete lokalizovať,vymazat,prezvonit....

Zobrazit řešení v původním příspěvku

16 Odpovědi
Řešení
Lendo66
Troubleshooter
Možnosti
Zdravim,bežný používateľ sa nedostane nikde(jedine ak si pozrie tutorial na youtube),mierne pokročilí si ho cez recovery menu resetne do tovarenskych nastaveni- čiže sa všetko vymaže ale telefón sa dá normálne zapnúť ako "nový a používať.A par ludi co s tym "pracuju" tak to vedia pravdepodobne obísť(hackery?),aj keď zabezpečenie je dobré.
Do budúcna odporúčam mať zapnutú funkciu hľadať môj mobil,tak ho viete lokalizovať,vymazat,prezvonit....
123456mz
Helping Hand
Možnosti
Ďakujem krásne... verím že len resetne. Nech si ho nechá len aby sa nedostal ku rodinným fotkám a pod.
Lendo66
Troubleshooter
Možnosti
Toho sa báť nemusíte,šanca ze to nájde macher co to odomkne je asi skoro nulová.Samsung má dobré zabezpečenie
AndroidGuru
Samsung Members Star ★★
Možnosti

Souhlasím s @Lendo66 👍. K Vašim rodinným fotografiím se nedostane pokud nezná Vaše heslo a uvedením telefonu do továrního nastavení se vše smaže. Novější telefony mají navíc i šifrování a dostat se do nich je potom už "oříšek" i pro zmiňované hackery (pokud to již není zcela nemožné). 

SnakeSK
Pathfinder
Možnosti
Mobily do roku 2020 majú chybu v S Bootloaderi a cez download/edl mod je do nich možné nahrať pozmenený kernel ktorý vie pristupovať k užívateľským dátam. Otázka je aký security patch tam bol. Nikto nie je ale taky dolezity aby tento útok realizoval.
123456mz
Helping Hand
Možnosti
S9 tusim mala update sice az z roku 2021-2022 co uz je dost staré ale aj tak je to už 6 ročný telefon. Dúfam ze je všetko v poriadku
0 Like
danisp1704
Maestro
Možnosti
Zdravim ,S-9 mal posledný bezpecnostny uptade v marci 22,takže dake šifrovanie by tam už malo byť,prebehlo tam CEV-zabezpecenie zapisov ,a bolo tam dosť zavažných a kritickych zranitelností proti zmenám zapisov z iných strán.Ale človek,ktorý najde dáky vypnuty mobil,a ktorý nie je taký,že ho odovzdá na úrad,max.vyhodí kartu a šupne recovery mode,čiže nemusíte sa báť rodinnych foto-určite ich pozerať nebude😏
ParkerPM
Voyager
Možnosti
S toho čo tu čítam vyplýva, že ak stratím, alebo mi ukradnú moju S22plus,alebo S23plus tak sice sa nikto nedostane k mojim suborom,ale dokáže mobil vrátiť do stavu nového a začať používať. Dobre som to pochopil?
0 Like
123456mz
Helping Hand
Možnosti
Asi je to tak no... sú to svine😒
0 Like