Zavřít

What are you looking for?

zrušit
Zobrazování výsledků pro 
Hledat místo 
Měli jste na mysli: 

Původní téma:

Rada

(Téma vytvořeno: 18-12-2023 10:21 PM)
251 Zobrazení
Zdeněk19
Helping Hand
Možnosti
Dobrý den, může te mi prosím poradit? Nebo říct svůj názor? 

Stalo se mi tohle: před chvílí mi přišla na SMS falešná správa od České pošty, kde vyzývala k doplnění nějakých údajů kvůli balíku (žádný jsem neobjednával). Nejprve jsem kontroloval číslo, to nebylo české. Pak adresu, která nebyla české pošty. Tak samozřejmě to byl podvod. Jenže já jsem dost vždy zvědavý, tak jsem chtěl zkopírovat adresu té stránky a dát to do SW Virustotal, který by to měl zadarmo úplně prověřit a vyhodnotit, co je na stránce a zda je ok. No jenže jsem ***** a při kopírování jsem tu stránku otevřel. Stránka se ale úplně neotevřela a napsalo mi to chybu, že je nějakpřeklep v adrese (něco takové tam bylo). Rychle jsem to dal do tohp SW virustotalu a tam mi to nic nevyhodilo, prý by měla být ok. 

Stránka měla předponu https//...... 
Mám s21fe s novým androidem a zaplým tím novým zabespečením proti instalaci z neoprávěných zdrojů. 

Můžete mi napsat váš názor, jak na tuto situaci nahlížíte? Mám dělat radši tovární nastavení? 

image
Slouží pouze jako ilustrační obrázek daného podvodu 


0 Like

1 Řešení


Přijatá řešení
Řešení
Kosák
Pathfinder
Možnosti
Není třeba, stránka se určitě nesnaží váš telefon infikovat. Chce z vás vylákat údaje vaší platební karty.

Zobrazit řešení v původním příspěvku

4 Odpovědi
Řešení
Kosák
Pathfinder
Možnosti
Není třeba, stránka se určitě nesnaží váš telefon infikovat. Chce z vás vylákat údaje vaší platební karty.
Zdeněk19
Helping Hand
Možnosti
Děkuji, dost jste mě uklidnil. Mám sice na to udělané zkoušky na VŠ, ale nenávidím tyhle situace. Radši se poradit 😁
Libb
MegaStar
Možnosti

Dobrý den, jak už psal @Kosák , tento podvod spočívá v tom, že na té falešné stránce bývá formulář, do kterého máte zadat např. údaje k platební kartě. Ne, že by nebylo možné udělat stránku, která přímo infikuje, ale je to mnohem složitější než tohle sociální inženýrství.






Pixel 8 Pro Obsidian 512 GB | Pixel 8a Bay 128 GB | Samsung Galaxy Tab S9 256GB
Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Samsung Galaxy Buds / Buds2 / Buds2 Pro



Zdeněk19
Helping Hand
Možnosti
Taky děkuji
0 Like