Zavřít

What are you looking for?

zrušit
Zobrazování výsledků pro 
Hledat místo 
Měli jste na mysli: 

Původní téma:

Velké zklamání z One UI 5 Android 13

(Téma vytvořeno: 02-01-2023 09:18 PM)
914 Zobrazení
KubikulaxCZ
Voyager
Možnosti
Dobrý den. Píšu to asi brzo, možná se to potom trochu zlepší, ale mou zkušenost musím sdílet už teď, ze Samsungu začínám být otrávenější a zklamanější víc a víc.......
29. Prosince MINULÉHO:( roku 2022 jsem si do Galaxy M12 nainstaloval nejnovější verzi One UI 5. Když to pro mě byla poslední aktualizace, strašně moc jsem se těšil a byl jsem rád. Po pár dnech používání jsem zklamanej, naštvanej a pokud za pár let budu mít další mobil, a Samsung bude v aktualizacích stále hodně špatnej, nikdy se One UI aktualizace stahovat nebudu, a já jsem věděl moc dobře, že se něco takovýho stane. Samsung se asi spletl, spíš pomalejší než kdy předtím, pár problémů navíc abych trpěl.
Takže základní věc ve One UI, mobil je pomalejší, swipování v aplikacích se extrémně seká, systém a vše je zasekané, ve hrách nevidím rozdíl, možná jen v Apex Legends Mobile jen trochu víc droppujou FPSka. Game Booster mi přidal v Labs Alternativní správa herního výkonu, vyzkoušel jsem to a nevěřím, přijde mi to stejné. Takže podvod? Vůbec se nic z rychlosti nic nezlepšilo, jen zpomalilo! Nějaké animace jsou nové, ale jen pár, vůbec nic nezlepšily. Minulá verze One UI 4.1 mi nezpomalila mobil tolik, jako teď! Samsung odstranil z Péče o zařízení dvě funkce které jsem hodně využíval, tedy auto restart a auto optimalizace mobilu. Kvůli tomu je systém pomalejší, nic se nebude optimalizovat a já si musím dělat každodenní restart! Samsung chce Apple kopírovat v rychlosti vydávání aktualizací, ale dopadlo to stejně a zase to není odladěné. Dále, mám aplikace DeepL, Discord, Samsung Internet, Samsung Members. Pár minut používám DeepL, přepnu na Discord a načítá se, možná se zapíná od znova, když po pár minutách přejdu na DeepL, stane se to samé. A někdy to sekundu nereaguje, zbytečný čekání. Když se to stane v Samsung Internetu nebo v Members, dokáže to hodně naštvat. Co vlastně dělá normální a hluboký spánek aplikacím? Furt to nevím. Co s nimi dělá? Jsou jenom na pozadí vypnuté, nebo když jsou otevřené a dělají tyhle problémy?
Většina uživatelů říká, že je výdrž o trochu lepší, další scam, žádné zlepšení baterie nevidím, je to stejné.
Tohle je nejhorší verze, kterou kdy Samsung udělal a kterou jsem kdy mohl dostat. Když vyšel One UI 4, myslel jsem si, že Samsung je v tomhle opravdu dobrej a postupně One UI bude dobrej, opak je pravdou. Teď už Samsungu v aktualizacích nevěřím, stále je v aktualizacích hodně špatnej a v plynulosti má co dohánět. One UI 5 přinesl nějaké novinky, ale jsou to jen maličké drobnosti a nejsou důležité, jediný o co mi ve One UI 5 šlo, je PLYNULOST, a na tu se Samsung znova vykašlal! Nic moc důležitého toho One UI 5 nepřidal. Kvůli tomu, že tohle byla poslední oflákaná aktualizace, kterou mi Samsung dal, tak už budu dostávat jen bezpečnostní záplaty, které mi budou mobil opakovaně zpomalovat mobil na dva týdny nebo zpomalovat vždycky o pár procent, až brzy bude nepoužitelnej. A ani kvůli tomu nevím, jestli v budoucnu mám opustit Samsung, nebo ne. Samsung je v mobilním hardwaru a softwaru hodně pozadu a možná to tak bude navždy. Se Samsungem budu stále navždy, je to můj nejoblíbenější výrobce, ale nikdy aktualizacím od nich už nebudu věřit, v bezpečnostních záplatech tomu budu dávat výjimku, ikdyž mě to s**e a není to normální. Nové verze prostě jsou k tomu, aby zpomalovaly mobily ikdyž to výrobce optimalizuje nebo ne, a pak si uživatel musel kupovat novej mobil. Takhle to tak v Androidu je a bude. Samsung je v ostatních produktech docela dobrej, ale software v mobilech, hodinkách, televizích jim nikdy nepůjde a nic s tím neudělají. Ikdyž to bylo na starším pomalejším smartphonu, Samsung Experience byl nejlepší, One UI je odpad, jak jinak. Co mám dělat? Kupovat za dalších pár tisíců korun novej mobil?? Ikdyž jsem rád za nějaké vylepšení, nesnáším Galaxy M12, to vybavení za cenu není fér, špatný poměr ceny a výkonu, je špatný, že tenhle mobil existuje a já ho mám, ale horší nebo lepší jsem si dovolit nemohl. Pokud se tohle příště stane a bude se to opakovat, navždy opustím Samsung. Ostatní jako Galaxy Unpacked, a další věcičky jsou super, ty Samsungu jdou, ale v mobilech zaostávají. Ani nevím, jestli tohle nepíšu zbytečně, protože si nejsem jistej, jestli mi někdo pomůže, protože jediný, co všichni radí, je reset, smazání cache systému, a další basic rady. Všichni si upgrade užívají, teda, myslím ty který každý rok utrácejí několik deset tisíc korun, ale já, kterej tohle nechce a nemůže si dovolat, jen já musím dostávat horší aktualizace než ostatní, kteří utrácejí víc. Ještě dám poslední šanci, stále budu používat Samsung Galaxy, ale když tohle bude dokola a bude to tak navždy a nic se s tím nebude dělat, odejdu od Samsungu a nikdy už nebudu trpět za tak utracený peníze! Možná Samsungu ani nebudu v ničem věřit. Tenhle víkend napíšu podpoře Samsungu. Nebrečím kvůli tomu, že chci jen to nejlepší, že chci vše, ale já doslova trpím plynulostí systému několik měsíců a nikdo s tím nic nedělá, snad to konečně skončí a Samsung bude nejlepší Android výrobce. Děkuju moc za přečtení a budu moc moc rád za jakýkoliv tipy a rady, i ty, které já už dávno znám. Díky moc. Přeju jen to nejlepší pro rok 2023, ať se daří, ať je lépe a vše špatné skončí, hezký zbytek dne.🙂🙂



0 Like
12 Odpovědi
AndroidGuru
Samsung Members Star ★★
Možnosti

Dobrý den @KubikulaxCZ,

mrzí mě Vaše zkušenost s aktualizací na nové ONE UI 5 a Android 13. Osobně jsem s touto aktualizací naprosto spokojený a žádné zpomalení systému nepozoruji. Stejně tak mnoho dalších uživatelů  ONE UI 5 na Androidu 13 nemá s aktualizací nejmenší potíže.  Uznávám ale, že aktuálně nemám k dispozici Galaxy M12 k samotnému vyzkoušení a své zkušenosti s bezproblémovým přechodem na ONE UI 5 na Androidu 13 mám na mnohem výkonějším telefonu.

Rozhodně si ale nemyslím, že by Samsung záměrně vydával aktualizace, které by zpomalovaly telefony. Nové verze OS se podrobně testují a pokud by daný telefon neměl dostatek výkonu na novu verzi, jednoduše by novou aktualizaci systému neobdržel...

Obecně se skutečně radí po každé velké aktualizaci udělat obnovení do továrního nastavení. Dělal jste to? Osobně bych toto určitě vyzkoušel a neobnovoval bych data ze zálohy, abyste měl naprosto čistý telefon. Zde bych vyzkoušel, jestli je telefon opravdu zpomalený a nebo jestli to dělá řada doinstalovaných aplikací třetích stran.

Libb
MegaStar
Možnosti

Dobrý den,

obávám se, že popisujete přesně to, proč si myslím, že lpění na dlouhodobých aktualizacích je nesmyslné. Sám si uvědomujete, že M12 není úplně nejvyšší model, když to řeknu decentně. Nový systém má nové funkce, většinou je optimalizovaný na nejnovější hardware (to neznamená, že plýtvá výkonem, ale že využívá třeba možnost hodit nějaké výpočty na grafickou kartu. A pokud ji váš mobil nemá nebo neumí některé věci, bude váš mobil tohle počítat na procesoru, a to je mnohem pomalejší - tohle je příklad, co se může dít, netvrdím, že zrovna tohle se tam fakt děje). Nejnovější modely mají výkonové rezervy a mají ten nejnovější hardware, takže to zvládnou, ale základní řady už prostě ne.

Dále mícháte věci, které má na starosti Google (jádro systému) a Samsung (OneUI) (Pozn. Samsung v poslední době výrazně přispívá i do jádra, ale je to píseček Google).

Ohledně uspávání aplikací, tam jde hlavně o to, že aplikace je uložena jakoby ve dvou souborech (omlouvám se za hrubé zjednodušení). Jeden je instalačka a druhý se z ní vygeneruje na míru danému telefonu. Ten soubor zabírá místo. Další věcí je, že třeba Spotify, navigace apod. přijímají ze serverů upozornění. Pokud je aplikace v normálním stavu, všechno funguje a aplikace spotřebovává jak místo v úložišti, tak prostředky - RAM a CPU. Pokud ji vypnete (jen zavřete apliakci), bude stále zabírat místo a může spotřebovávat část prostředků pro komunikaci se serverem. Když se přepne do hlubokého spánku, odeberou se jí všechny prostředky a smaže se ta optimalizovaná část (plus se jí odeberou práva. Kdo tohle vymyslel by zasloužil pověšit do průvanu víte za co. Fakt super nápad, abych spusitl po roce aplikaci Záchranka a ta místo, aby zavolala pomoc, se začne ptát na práva). Aplikace v tomto stavu bere jen nutné místo a žádné prostředky. Pokud ji ale spustíte, bude první start pomalejší, protože se bude jakoby znovu instalovat.

Ohledně plynulosti, bude tam kombinace slabšího výkonu vašeho mobilu, možná rezervy v optimalizaci a pak - musím se zeptat - byl factory reset? Pokud ne, fakt doporučuju. Pokud ano, 3-5 dnů je tak akorát na to, aby se telefon naučil vaše způsoby používání a měl by zrychlit a zvětšit výdrž.

Ale nic nezabrání tomu, že když na telefon nižší řady nainstalujete novější systém (hodně změn není vidět na první pohled a souvisí se zabezpečením, což je věc, která běžné lidi spíše otravuje a bere výkon), tak může mít problémy všedhny novinky zvládnout.

Asi jsem vám neřekl nic, co by vám vyloženě pomohlo, ale doufám, že jsem vám aspoň trochu osvětlil, co všechno má na vaši situaci vliv.

Vše nejlepší v novém roce 2023!






Pixel 8 Pro Obsidian 512 GB | Pixel 8a Bay 128 GB | Samsung Galaxy Tab S9 256GB
Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Samsung Galaxy Buds / Buds2 / Buds2 Pro



RadekLisztwan
Voyager
Možnosti
Na mám A52s 5g po aktualizaci na Android 13 pozoruji pocitově zrychlení prostředí,takže v tomto bych vinu na Android 13 a OneUI asi neházel,nicméně přišly jiné problémy a budu věřit,že další aktualizace je opraví. Nic není 100% a mohu potvrdit,že ani "nejlepšímu" výrobci na světě Applu se poslední roky nedaří vydávat 100% produkty,jak co se týče hardwaru,tak softwaru,takže bych všechny neházel do jednoho pytle.
owljackob
Helping Hand
Možnosti
Fakt mě zaráží, že někdo dokáže napsat, že je Samsung pozadu po hardware a software stránce, kdyby skutečně byl, tak nedodává svá řešení tolika zákazníkům (třeba Apple, který s radostí hltá displeje, paměti, ...). Ano, samozřejmě, něco je povedenější, něco méně, ale portfolio je obrovské.
KubikulaxCZ
Voyager
Možnosti
Dobrý den. Asi příští víkend udělám factory reset. Dělal jste obnovení do továrního nastavení vy? Mám normální aplikace, které by s mobilem neměli dělat nic špatného. Minulá verze mi tolik problémů a zpomalení nedala, tahle už mi dala dost problémů a zpomalení. Ikdyž mám z******ej pomalej zalagovanej Exynos, stále je nefér, že ostatní si užívají upgrade, žádný utrpení, možná ani tovární reset, ale já to musím dostat se spousty problémy a velkým zpomalením. One UI 5 je o ničem, novinky, změny, pro nižší žádné zlepšení plynulosti, jen zpomalení, protože auto restart a auto optimalizace je pryč. Nevím, co budu dělat když factory reset nepomůže. Bude mi někdy Samsung vydávat aktualizace pro opravy chyb ve One UI, nebo jen záplaty, které budou mobil zpomalovat na pár týdnů a malinko postupně? Děkuju za odpověď, snad factory reset pomůže a vše nejlepší pro rok 2023.:-)
KubikulaxCZ
Voyager
Možnosti
Ahoj, tak to fakt nechápu. Nemělo by to být tak, že čím víc dražší mobil, tím lepší aktualizace, ne? Nebo je to tak? Taky potřebuju vědět, jestli budu dostávat pouze bezpečnostní záplaty, které mi budou zpomalovat pár týdnů a postupně malinko mobil. Pokud dostanu jen One UI 5 bez jakýchkoliv aktualizací oprav chyb, v budoucnu si rozmyslím co budu dělat dál. Co se dá čekat od Samsungu. Užívejte upgrade, hezký den a přeju to nejlepší pro nový rok 2023.
0 Like
KubikulaxCZ
Voyager
Možnosti
Co je špatně? One UI je už tady čtyři roky a stále je extrémně zasekanej, nedodělanej oproti Samsung Experience ikdyž i ten taky nebyl nejplynulejší(protože to bylo asi na mém starším mobilu), měl jsem ho radši. V hardwaru samozřejně taky, v ostatních produktech Samsung chválím, ale Exynosy? Optimalizace procesoru je důležitější než ostatní produkty. Lagy všude kde to jde, špatná výdrž baterie, velmi nekvalitní, nejhorší procesor do mobilů. Ať se daří v novém roce 2023.
0 Like
Tomas524
Explorer
Možnosti
Komentáře většinou nepíšu, ale tady udělám výjimku. Až takhle velká nespokojenost s aktualizací vidím poprvé. Osobně mám Samsung A53 a je to můj první mobil od značky. Mám ho od začátku prodeje, předchozí verze One UI fungovala skvěle a když přišla aktualizace na android 13 a One UI 5, vše se zlepšilo. Měl jsem možnost vyzkoušet ještě A51 a stejná zkušenost. A jestli si pamatuji správně odněkud, možná se mýlím, tak v One UI 5 šlo právě o tu plynulost. Nazývat One UI odpadem je též docela odvážný, měl jsem možnost několik nadstaveb a Samsung u mě vyhrál. Je pravda, že M12 je nižší model a je to škoda, že se Vám to děje. Zkusil bych ten reset, jak píšou ostatní, snad to pomůže 😇
Libb
MegaStar
Možnosti

Promiňte @KubikulaxCZ , ale jste opravdu dost mimo. Všichni si OneUI chválí, oproti předchozím verzím nádstavby se jedná o obrovský posun dopředu. Že vy máte nějaký problém, může být asi milionem věcí a pokud jste neudělal po aktualizaci obnovení do továrka, nechápu vůbec, o čem se bavíme.

A úhava "čím dražší mobil, tím lepší aktualizace", to opravdu uvažujete takto? Samsung se snaží udělat co nejlepší verzi software pro každý jeden mobil, který má v portfoliu, ať už je to M12 nebo S23 Ultra. Jestli se někdy něco nepovede, je to naopak spíš u těch vyšších modelů, které mají víc funkcí a je tam tedy víc příležitostí něco po... ale v žádném případě nejsem ochotný připustit možnost, že by si někdo řekl: na M12 kašleme, aktualizaci odflákneme. Takhle to opravdu nefunguje.






Pixel 8 Pro Obsidian 512 GB | Pixel 8a Bay 128 GB | Samsung Galaxy Tab S9 256GB
Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Samsung Galaxy Buds / Buds2 / Buds2 Pro