Zavřít

What are you looking for?

zrušit
Zobrazování výsledků pro 
Hledat místo 
Měli jste na mysli: 

Původní téma:

Sklo dotyku

(Téma vytvořeno: 22-11-2023 03:45 PM)
227 Zobrazení
Janbond
Pathfinder
Možnosti
Zdravím, 
Dnes mi můj archaický Note 8 spadl z prvního patra a odnesl to displej, respektive sklo dotyku, které se v pravé části roztříštilo. Vše funguje, ale stěžuje to ovládání. 
Doposud jsem servis řešil v Mobil pohotovost, jenže tam mi řekli, že tenhle díl už neprodávají a i kdyby, tak jako autorizovaný servis by vyměnili vše, včetně displeje. A to je z finančního hlediska sakra rozdíl. Na internetu je možnost takové sklo dotyku sehnat za pár stovek, kdyby měnili displej, už je to pár tisíc. Sám to nevyměním, nikdy jsem to nedělal a nemám na to ani čas ani nástroje ani know how, tak máte nějaký tip ze zkušenosti, na nějaký dobrý servis, ideálně takový, který má pobočku ve většině velkých měst. Vím, že spousta z vás je z Brna, ale já bydlím na jihu Čech. 
Diky za tipy 

1 Řešení


Přijatá řešení
Řešení
Gyula17
Pathfinder
Možnosti
Zdravím, vaší S8 už to nepomůže, ale nabízím tip pro notorické 'rozbíječe displejů', anebo ty, co mají doma děti. Loni mi banka v podstatě vnutila kreditní kartu, kterou bych vlastně nepotřeboval, ale argumentem bylo pojištění nákupu a prodloužená záruka jí uhrazeného zboží. No extra cost. Pojištění by mělo krýt škody vzniklé náhodným poškozením a snad i krádeží po dobu 6M od pořízení zboží. Je tam nějaká spoluúčast - 1500 Kč, tuším - ale výměnu displeje by to asi dost zlevnilo. Škoda, že jsem je neměl před lety, kdy mi dítě upustilo měsíc starý tablet z palandy...
Škodu jsem zatím neřešil, ale snad by pojištění zafungovalo; banka je renomovaná, jmenuje se podle státu zaniklého rozdělením, ale možná podobnou službu nabízejí i jiné...

Zobrazit řešení v původním příspěvku

7 Odpovědi
fajnSnek
Samsung Members Star ★★★
Možnosti

Dobrý den @Janbond 

Na úvod Vás opravím -jen část Members je z jiho-moravské metropole, ale jsou zde i lidé z Ostravy, Prahy, Plzně a dalších částí republiky. 

Co se týká výměny displeje, tak oficiální servisy prakticky vždy mění celý displej, protože výměna samotného skla přináší nahřivani panelového dílů a při nezkušenosti může dojít k poškození dotyku nebo celého dílu. Určitě najdete ve větších městech nějaké neoficiální servisy - zkusil bych třeba České Budějovice. Ale pak zkuste na Google dohledat recenze daných servisu a najít nějaká doporučení. Vzhledem ke stáří Vašeho modelu bych stejně počítal použití skla z Číny, takže ta kvalita už nebude rozhodně jako originál, i když se to povede. Navíc u nových modelů většinou tímto zásahem přijďte o zvýšenou odolnost proti prachu a vodě. .. 

 


fajn-Snek-podpis-B


Janbond
Pathfinder
Možnosti
To samozřejmě chápu, proto jsem také napsal "spousta z vás" ne "všichni jste z Brna" nebo "většina z vás". To Brno mi utkvělo v paměti nejvíc a napsal jsem to, abych rovnou vymezil odpovědi typu "v Brně , v ulici ----- , sídlí prima člověk, co sežene a opraví vše " (napsáno samozřejmě s nadsázkou).
Nicméně jste mi odpověděl na další otázku, kterou jsem chtěl napsat a v tom spěchu zapomněl a to ohledně kvality takového skla po výměně. To jsem každopádně doufal v jinou odpověď , nebudu lhát.
Rozhodně díky za objasnění, aspoň vím, na čem jsem.
fajnSnek
Samsung Members Star ★★★
Možnosti

Jako věřím tomu, že může být šikovný servis, který umí skla vyměnit s velkou precizností, ale pořád to bude tvrzené sklo z druhovýroby a pravděpodobně už to nebude Gorrila Glass...  

Máte nějáký důvod proč nezkusit novější generaci Galaxy telefonů? Můžu říct, že S23 Ultra je opravdu hodně vydařený model, a ten skok by pro Vás byl obrovský


fajn-Snek-podpis-B


Janbond
Pathfinder
Možnosti
Moje přítelkyně má od března S23 Ultra a ano, je to velice povedený telefon. Myslím, že na současném trhu nemá konkurenci. A to říkám i navzdory tomu, že zase tak obrovský rozdíl oproti mému Note 8 to není. Nemluvím o foťáku, ten ušel pořádný kus cesty. Co je ale pro mě problém, je ta velikost. To je příšerná lopata. Už tenhle Note je pro mě maximum a kdyby byl o kus menší, nezlobil bych se. Ale- má S Pen a na to jsem si zvykl.
Cupinar
Troubleshooter
Možnosti
Ahoj,nedavno jsem vymenoval kolegovi u note 8 displej.celkove ho vysla oprava na 3800kc.Vymena displeje se strednim dilem je asi nejlepsi varianta
Řešení
Gyula17
Pathfinder
Možnosti
Zdravím, vaší S8 už to nepomůže, ale nabízím tip pro notorické 'rozbíječe displejů', anebo ty, co mají doma děti. Loni mi banka v podstatě vnutila kreditní kartu, kterou bych vlastně nepotřeboval, ale argumentem bylo pojištění nákupu a prodloužená záruka jí uhrazeného zboží. No extra cost. Pojištění by mělo krýt škody vzniklé náhodným poškozením a snad i krádeží po dobu 6M od pořízení zboží. Je tam nějaká spoluúčast - 1500 Kč, tuším - ale výměnu displeje by to asi dost zlevnilo. Škoda, že jsem je neměl před lety, kdy mi dítě upustilo měsíc starý tablet z palandy...
Škodu jsem zatím neřešil, ale snad by pojištění zafungovalo; banka je renomovaná, jmenuje se podle státu zaniklého rozdělením, ale možná podobnou službu nabízejí i jiné...
Janbond
Pathfinder
Možnosti
3800 Kč není špatná cena, to bych za to ještě snad i dal
0 Like