Zavřít

What are you looking for?

zrušit
Zobrazování výsledků pro 
Hledat místo 
Měli jste na mysli: 

Původní téma:

Samsung Galaxy A71 po aktualizaci Androidu nedokáže zaregistrovat otisk prstu

(Téma vytvořeno: 07-10-2020 11:49 AM)
682 Zobrazení
Roman_S
Student
Možnosti

Po poslední aktualizaci přestala fungovat čtečka otisků prstů, tak jsem otisky vymazal a teď nejde zaregistrovat nové. Pořád dokola to píše "Prst musí překrývat celý snímač." Občas se při pokusu o registraci povede, že se část prstu naskenuje a procento se zvýší, ale nikdy se nedostanu přes 50%. V některých případech narůstají krásně procenta a pak se bez toho, že by před tím byla nějaká chyba rozpoznávání napíše, že otisk nemůže být zaregistrován.

Wipe cache jsem provedl. Nastavil jsem, aby tato aplikace nebyla uspávána a zvýšil jsem citlivost dotyku. Nic z toho se nijak pozitivně neprojevilo.

Prosím o návod, jak tuto situaci vyřešit. Děkuji.

0 Like
10 Odpovědi
fajnSnek
Samsung Members Star ★★★
Možnosti

Hezký den @Roman_S 

 

Vyzkoušejte u Vašeho telefonu udělat Wipe cache a pak naskenovat znovu otisk prstu.

https://www.hardreset.info/devices/samsung/samsung-galaxy-a71/wipe-cache/

 

Vím, že o tomto problému tady již někdo psal, ale řešení už nám uživatelé nesdělili. 


fajn-Snek-podpis-B


Roman_S
Student
Možnosti

Jak jsem již psal, Wipe cache jsem provedl + další kroky, o kterých jsem se zde nebo jinde dočetl, že by mohly pomoci. Bohužel, nepomohly.

0 Like
fajnSnek
Samsung Members Star ★★★
Možnosti

Pokud v aplikaci Samsung Members zkusíte diagnostiku čtečky otisků tak test projde v pořádku ? 


fajn-Snek-podpis-B


Roman_S
Student
Možnosti

V aplikaci Samsung Members žádnou diagnostiku nemám a ani se mi ji nedaří pomocí lupy najít. Našel jsem v Interaktivní kontrole snímač otisků prstů, ten však nejde otestovat, pokud není zaregistrovaný alespoň jeden otisk prstu. A mně se nedaří právě to zaregistrování prstu...

0 Like
Roman_S
Student
Možnosti

A našel jsem podobný problém: Galaxy A71 Fingerprint stuck at 20% a přesně to se mi také ve většině případů děje. Co scan, to zvýšení procenta, ale po dosažení hranice 20% už to buď rovnou napíše, že prst nejde zaregistrovat, nebo všechny další pokusy končí hlášením, že prst má překrývat celý snímač.

0 Like
fajnSnek
Samsung Members Star ★★★
Možnosti

@Roman_S  Upřímně pokud jste dělal Wipe cache tak už moc nevím jak řešit. Pokud spustíte aplikaci Telefon a naťukáte kód *#0*# dostanete se do servisního menu. V položce Senzor najdete dole Fingerprint Test. Vyzkoušejte jak test projde nebo ne. Pokud skončí Fail , pak můžete zkusit obnovení do Továrního nastavení, a to může být s dost nejistým výsledkem. 

 

Tento problém tady byl loni u Galaxy A50:

https://eu.community.samsung.com/t5/ostatn%C3%AD-chytr%C3%A9-telefony/dobr%C3%BD-den-cht%C4%9Bl-bych...

 

Můžete zkusit napsat autorovi do toho vlákna zda neodpoví. 


fajn-Snek-podpis-B


Marecek39Poky
Explorer
Možnosti
Hezky Den nemate náhodou na telefonu ochranné sklo protože přes něj to nejde
0 Like
Roman_S
Student
Možnosti

Takže už více než rok nemohu používat otisk prstu. Telefon se za tu dobu několikrát zaktualizoval, aplikace Samsung také, vše je v nejnovější verzi. Display jsem důkladně vyčistil, žádný ochranný kryt nepoužívám, prsty nemám mastné ani nic takového, citlivost dotyku displaye jsem měnil tam i zpět a přesto se telefon ani nepokusí prst rozpoznat, protože to pořád dokola jak u blbejch píše "Prst musí zakrývat celý snímač." Přičemž z tisíců pokusů se občas nějaký povede, takže se konečně objeví procenta, ale pak po několika nezdařených pokusech snímání prstu skončí, že to nejde. Bylo by možné někoho donutit k tomu, aby aspoň ten počet pokusů byl neomezený? To je úplně šílené, když snímání  nefunguje a program ho pak utne a musí se to celé dělat znovu. To je jak u blbejch na dvorečku! Telefon za 12 tisíc a je s prominutím k :poop: .

0 Like
Roman_S
Student
Možnosti

Fingerprint Test píše:

Normal data scan finished

a pod tím je tabulka, kde jsou samé nuly a u všeho je modře PASS 

žádná možnost přiložit prst se tam nenabízí, pokud bych tedy chtěl otestovat snímání prstu

Jak jsem již psal, Wipe cache jsem provedl + další kroky včetně resetu do továrního nastavení, o kterých jsem se zde nebo jinde dočetl, že by mohly pomoci. Bohužel, nepomohly.

0 Like