Zavřít

What are you looking for?

zrušit
Zobrazování výsledků pro 
Hledat místo 
Měli jste na mysli: 

Původní téma:

Fotky A54 5G ostrost fotografií, špatně čitelný, máznutý vyfocený text

(Téma vytvořeno: 22-04-2024 11:11 AM)
416 Zobrazení
K188
Apprentice
Možnosti

Ahoj, chtěl jsem se zeptat na fotky z A54 5G.

Používám ho pár dní a nedokážu z něj dostat fotografie, kde bych dobře přečetl text, například SPZ na autech, nápisy, reklamy na budovách, vyfocené předměty s nápisy v místnosti apod. Po vyfocení a zvětšení fotografie je text vždy rozmáznutý. Někdy více, někdy méně. Neočekávám žádný zázrak. Ale nečekal jsem v tomto zhoršení proti staršímu modelu. Srovnávám s A52 525F/DS a ten ve stejné situaci udělá vždy, co se týče čitelnosti/ ostrosti fotku lepší. Barevně vypadá fotka z A54 lépe a lépe fotí v horších světelných podmínkách. Ale chybí ostrost při přiblížení/zvětšení fotografie. Lze něco upravit v nastavení, nebo to tak prostě je? 

Díky moc za případnou radu 

0 Like
18 Odpovědi
OXO37
Helping Hand
Možnosti
Obávám se, že je to nový trend. Na displeji mobilu vypadá fotka pěkně a na větší obrazovce rozmazaná omalovánka. Pozoruji to často i na S23. Subjektivně se mi zdá, že fotky vypadají lépe s vypnutou optimalizací. Hodně záleží na světelných podmínkách a na tom, co se fotí (vzdálenost). Fotky jsou pěkné na kratší vzdálenosti (např. portrét). Rozhodně není dobré výsledek poté zvětšovat. Myslel jsem, že to způsobila aktualizace OneUI 6.1 .Na A54 ale ještě není. Fotky pořízené A52s mají někdy, i za horších světelných podmínek, méně šumu.
srnka
Pathfinder
Možnosti
Dobrý deň
Neviem ako Vám fotí ale mne dobre aspoň si myslím. 20240413_140144_1000005988_1713017431.jpg
0 Like
srnka
Pathfinder
Možnosti
Ta prvá fotka je s úpravou a tato druhá je bez úpravy ako ju yfotil mobil20240413_133013_1000005973_1713788814.jpg
0 Like
arnost
Journeyman
Možnosti
spatny telefon nejspis, zvazte nakup iphone, ten bude urcite fotit lepeji
Zdeněk19
Helping Hand
Možnosti
Spíše bych řekl, že apple fotí daleko spolehlivěji. I to blbé xiaomi, na který plno lidí nadává už fotí přirozeněji, než samsung. U samsungu je hlavně saturace a vylepšování přes strojové učení, což většinou vytáhne snímek dobrý na sociální sítě, ale v realitě nepoužitelné. Z těch saturovaných fotek mě už bolí oči.
OXO37
Helping Hand
Možnosti
Všem, než začnou psát. Prosím, zkuste na parkovišti vyfotit na vzdálenost 20-30m (přibližně velikost stromu) auto zepředu, nebo zezadu. Poté si výsledek prohlédněte na TV a přibližte poznávací značku. To bylo tak nějak smyslem dotazu.
OXO37
Helping Hand
Možnosti
Přesně.
arnost
Journeyman
Možnosti
davat to na tv je zbytecny celkem
0 Like
TommyCZ
Samsung Members Star ★
Možnosti
@K188
Ahoj a můžeš sem dát náhled fotek které tě trápí? Díky
0 Like