Naujienos ir patarimai susiję su „Samsung“ produktais.
,,Samsung Jet" dulkių siurblys
Siekiant namuose palaikyti švarą, nepamainomu pagalbininku daugeliu atvejų tampa dulkių siurblys. Visgi norint, kad šis prietaisas iš tiesų pasitarnautų ir padėtų namus nepriekaištingai sutvarkyti be vargo ir didelių pastangų, svarbu išsirinkti tinkamą dulkių siurblio tipą ir modelį.
,,Samsung“ produktų ekspertas V.Jurgaitis sako, kad renkantis dulkių siurblį pirmiausiai reikėtų įvertinti, ar prietaisu namuose bus patogu naudotis, ar jis neužims daug vietos.
Labai galingas, tačiau griozdiškas, dulkių siurblys namuose užims daug vietos, o ir siurbiant juo gali būti nepatogu laviruoti tarp baldų, pasiekti sunkiau prieinamas vietas. Tai ypač aktualu gyvenantiems kompaktiškuose butuose, kuriuose sukinėtis su sunkiu ir dideliu į elektros tinklą įjungtu dulkių siurbliu gali būti išties menkas malonumas.
Dėl to ekspertas pataria ieškoti pakankamai galios ir funkcionalumų turinčio, tačiau lengvo, daug vietos neužimančio ir ergonomiško siurblio. Šias savybes gali suderinti kai kurie mažesni dulkių siurbliai su keičiamais maišeliais arba dulkių talpykla, o taip pat vis populiaresnėmis tampančios vadinamosios elektrinės šluotos.
V.Jurgaičio teigimu, dar vienas itin svarbus dulkių siurblio parametras yra jo filtravimo sistema, nuo kurios priklauso, kiek ir kokio dydžio dalelių pateks į išorę pro siurblio oro išmetimo sistemą.
Anot eksperto, patikimiausiais šiandien laikomi HEPA filtrai, kurie sulaiko praktiškai visas didesnes nei 0,3 mikrometrų dydžio daleles. Moderniausi dulkių siurbliai yra aprūpinami pažangiomis kelių pakopų filtravimo sistemomis. Pavyzdžiui, „Samsung“ belaidėse elektrinėse šluotose „Jet“ naudojama penkių sluoksnių HEPA filtrų sistema, kuri sulaiko net 99,999 proc. visų mikrodulkių, įskaitant ir 0,3-10 mikrometrų dydžio alergenų daleles.
Stengiantis išsirinkti tinkamiausią prietaisą, svarbu įvertinti ne tik vatais matuojamą dulkių siurblio galią, bet ir tokius aspektus kaip prietaiso energinis efektyvumas, skirtingų galios režimų pasirinkimas bei siurbimo galią optimizuoti leidžiančios technologijos.
Reikėtų atskirti įvesties ir siurbimo galią. Pastaroji būna mažesnė, tačiau tiksliau atspindi dulkių siurblio pajėgumą. Tuo metu įvesties galia rodo, kiek elektros energijos prietaisas naudoja. Dėl to, pavyzdžiui, labai galingas, tačiau energiniu požiūriu neefektyvus siurblys gali nedemonstruoti pageidaujamų siurbimo rezultatų.
Neretai rinkdamiesi dulkių siurblį nepakankamai dėmesio skiriame jo šepečiams ir antgalių pasirinkimui, tačiau būtent nuo jų nemaža dalimi priklauso galutinis valymo rezultatas. Verta rinktis dulkių siurblį, kuris suteikia galimybę naudoti skirtingo tipo šepečius skirtingiems paviršiams – pavyzdžiui, turi grindims skirtą antgalį su drėgnomis šluostėmis, o kilimui – šepetį su būgnu.
Prietaiso dizainas – tai ne tik jo estetinė išvaizda, bet ir funkcionalumas, patogus naudojimas. Svarbios tampa ir tokios detalės, kaip patogus dulkių talpyklos nuėmimas ir valymas, antgalių keitimas. Jei prietaisas yra belaidis ir naudoja įkraunamą bateriją, reikėtų atkreipti dėmesį ir į įkrovimo stotelę – ar ji pakankamai kompaktiška ir patogi naudoti.
Norėdami pridėti komentarą, turite būti registruotas vartotojas. Jei jau esate užsiregistravę, prisijunkite. Kitu atveju registruokitės ir prisijunkite.