o 11-07-2023 05:25 PM
o 11-07-2023 06:28 PM
Dobrý den @Milan1978
Jedná se spíše o alternativu pro aktualizaci SW telefonu než přes stažení do telefonu tzv. OTA, jak se říkalo dříve. Je to různé update od updatu, někdy je venku dříve update přes OTA někdy přes Smart Switch. Nevýhodou aktualizace přes Smart Switch je, že se stahuje celý FW o velikosti několika GB a instalace pak také trvá déle než u updatu přes telefon. Takže pokud Vám nevadí rozdíl v jednotkách dní, doporučuji aktualizaci přes telefon.
o 11-07-2023 06:39 PM
Dobrý den, dřív to bylo někdy o něco rychlejší, v současné době je to spíš nastejno s aktualizací přes data.
Když odhlédnu od spíše zbytečné snahy mít to co nejdřív - buďte rád, když to za vás otestuje někdo jiný; málokdy vychází aktualizace, která přináší něco zásadně nového, a když už, tak s počtem a významem novinek roste i pravděpodobnost problémů - tak instalace přes SmartSwitch není stejná, jako aktualizace přes data. SmartSwitch stahuje kompletní image, zatímco běžná aktualizace jen rozdílový soubor. U instalace přes SmartSwitch je také větší riziko, že se rozbije systém, protože tam nemusí správně probíhat migrační skripty.
Závěrem, instalaci přes SmartSwitch bych doporučil pouze v případě, že z nějakého důvodu selhává běžná aktualizace, ale i pak to je spíš zralé na ještě drsnější flash přes Odin.