Bezárás

What are you looking for?

mégse
A következő eredményeinek megjelenítése: 
Helyette a következő keresése: 
Így értette? 

Eredeti témakör:

Tippek és Fortélyok - avagy az én kedvenc kamera funkcióim-

(Témakör létrehozásának dátuma: 27-09-2020 04:17 PM)
276 Megtekintések
MonikaP
Samsung Expert
Beállítások

Sziasztok!

Mint az tudjátok rólam, imádok fotózni (Náná, hogy imádok, hiszen annyi minden vesz körül... színek, szobrok, perspektívák, jelenetek, épületek....), így most gondoltam elhozom Nektek az én saját kedvenceim és kedvenc kamera funkcióim.

Nos, nehéz is lenne így hirtelen durr belevágni, hiszen minden fotó témához más és más beállításhoz nyúlok.
Függ ez a fény viszonyoktól, a kép hangulatától, az én hangulatomtól, és úgy az egészről... hol legyen a középpont, mit akarok hangsúlyozni, és mi az amit el szeretnék rejteni.

 

Éppen ezért az alapoktól indulok.
Nos, már az alap fő kamera is kiváló, ha csak egy gyors kattintásról van szó, de mégis ami nélkül nem tudnék létezni, az a széles látószögű kamera.

 

20200915_212151.jpg

 

Hatalmas segítség tud lenni, főként természet fotóknál, terek vagy épületek fotózásánál.
Őszintén, el sem tudom képzelni, hogy pár évvel ezelőtt, hogy tudtam mellőzni ezt a funkciót!


A második nagy favoritom az a professzionális kamera.

 

20200708_184350.jpg

Ha csak simán kiválasztom a funkciót, majd utána csak ráviszem a fókuszt a kiválasztott helyre/fókuszpontra, és már akkor tökéletesen beállítja a színeket, viszont ami plusz grátisz számomra benne, hogy ezen beállításokba én magam is belenyúlhatok, és kedvemre állíthatom a színmélységet, a kontrasztot, a rekeszértéket és gyakorlatilag egy profi gépet foghatok a kezembe ezáltal.

Akkor szokott nagy segítségemre lenni, ha korlátozottak a fényviszonyok (erős ellenfény, szürkület, naplemente, napfelkelte...stb.) . Egy rögtönzött PhotoShop és profi camera telefonba öntve.

 

A harmadik nagy szerelmem a Monochrome fotózás.

20200805_181430.jpg

 

Nekem mindig misztikusnak hatnak ezek a képek, és igazából nincs semmi plusz szín, ami elvenné az ember figyelmét a fotó tárgyáról.
Egyértelműsíti a dolgokat, ugyanakkor árnyalja is...sőt, szerintem valahol még egy kicsit tekintélyessé is teszi a képet.

 

A negyedik, egy számomra új szerelem.

 

20200915_062831[1].jpg

 

Ez nem más, mint az éjszakai fotózás.
Őszinte leszek, igen, tesztelgettem a telefonom, és annak éjszakai felvételét, de valahogy inkább reggel, napközben vagy még naplemente előtt fotózok... az éjszaka eddig javarészt kimaradt.

 

Most viszont nem régiben volt alkalmam ezt is kipróbálni és tesztelni.
Igen! Bátran merem állítani, hogy egy új szerelem szövődött.
Beszéljen hát a fotó helyettem....

Most jön az ötödik....

Macro fotózás.

Imádom közvetlen közelről szemlélni a tárgyakat, főként ha ezeket meg is tudom örökíteni.

 

20200918_190746.jpg


Érdekes mi minden lapul körülöttünk.... mutassuk is hát meg!

 

20200919_101347[1].jpg

 

Remélem tudtam egy kis kedvet csinálni a kimozduláshoz és a galéria tartalmának bővítéséhez!

 

Legyen szép napotok!


Üdv,
Móni

4 Válaszok
RozvM
Samsung Members Star ★★★
Beállítások

Szia!

Bevallom nem vagyok a kamerák szakértője, így számomra mindenképp hasznos volt a gyorstalpaló, köszi! 🙂


Kérlek nyomj a MEGJELÖLÉS MEGOLDÁSKÉNT! gombra, hogyha az adott hozzászólás megoldotta a problémádat. Ezzel nem csak a mi munkánkat, hanem a felhasználók gyorsabb és könnyebb tájékozódását is elősegítheted!

AndrasK
Samsung Expert
Beállítások

Szia Mónika!

Mindig nagyon jó tippeket adsz a fotózáshoz! Én is mostanában kezdtem el tesztelgetni a kamerát a készülékemen. Legfőképpen én is a Macro fotózást és az élénk színes képeket részesítem előnyben. Az éjszakai fotózást ritkán használom, de néha jól jön!

Köszi a cikket! 

Üdv. AndrasK

0 tetszik
MarciK
Samsung Expert
Beállítások

Szia Móni!

 

Szuper összegzés, jól kiegészíti az előző hasonló témájú cikked!

0 tetszik
OliverM
Samsung Expert
Beállítások

Nekem nagyon régóta a széles látószög a kedvencem, viszont újabban az éjszakai fotózással játszok, fényfestéssel és hasonlókkal :face-with-tears-of-joy:

0 tetszik