Bezárás

What are you looking for?

mégse
A következő eredményeinek megjelenítése: 
Helyette a következő keresése: 
Így értette? 

Eredeti témakör:

Szkennelj egyszerűen az okostelefonoddal

(Témakör létrehozásának dátuma: 20-02-2021 03:11 PM)
2247 Megtekintések
KrisztianK
Samsung Expert
Beállítások

Sziasztok!

Manapság nem csak pillanataink megörökítésére használjuk az okostelefonunkat, hanem különböző dokumentációknak az eltárolására is. Gondolom sokaknak meg van az szituáció, hogy érkezik egy hivatalos levél, amit nem akarnak magukkal cipelni, viszont jó lenne, ha meglenne digitális formában. Ha rendelkeztek multifunkciós nyomtatóval vagy scannellel, akkor nincs semmi probléma, mert csak beolvastatjátok, majd azt átküldve a telefonotokra eltároljátok. Nyilván ott az a funkció is, hogy lefotózzátok. Nem egyszerű, hiszen ügyelni kell a szemben történő képrögzítésre; valamint ilyenkor arra, hogy ne árnyékold le a telefonoddal a fotózott doksit, mert nem éppen fest olyan jól a végeredmény.

A One UI 3.1-es funkciók sorában található egy újdonság, ami szorosan a mesterséges intelligenciához kapcsolódik. Amikor a dokumentáció fölé irányítjátok a kamerátokat, akkor automatikusam bekapcsol a jelenetoptimalizáló. Ilyenkor a témához állítja a beállításokat, és érzékeli, hogy „egy papíron lévő szöveg” megörökítésére készülsz.

A könnyebb elképzelés érdekében készítettem egy folyamatábrát, amin mutatkozik, hogy mire számoljatok, ha ilyesmit szeretnétek:

scan.png

A fenti esetnél direkt nem csak a főtémát tettem a kamera teljes szélességébe. Mint láthatjátok, megjelenik a „Szkennelés” ikon, ami kisárgítja az adott témának a vonalát. (Ugyanezt a sárgításos megoldást a Zoom Rögzítésnél hasonlóképpen megtaláljátok.)

Miután megtörtént a fotónak az elkészítése, lehetőséget a szoftver a dokumentum körvonalának kivágására. Ilyenkor úgy metsszük ki a kért tartalmat, hogy igényeink akarják. A kivágást követően a felső sávban megjelenik a „Szövegbeolvasás” funkció is.

Két opciótok van, elmenthetitek körbevágva az adott tartalmat képként. A másik, hogy a már említett Szövegbeolvasás funkcióval felismertetitek a képen olvasható tartalmat és azt vágólapra bármikor kimenthetitek. Ilyenkor már lesz lehetőségetek akár egy Microsoft Word megnyitását követően beilleszteni a tartalmat. Tehát megspórolod azt az időt, amit a szövegnek a bepötyögésével eltöltenél.

Szerintem nagyon hasznos funkció, afféle hiánypótló. Én legalábbis nagyon sok hivatalos dokumentációt szoktam eltárolni a telefonomban, hogyha bármikor kell, meg tudjam nyitni. Illetve ha elkallódna otthon, akkor se legyen belőle fejfájásom. Mellesleg, ha Galaxy S21 Ultra esetében lesz lehetőségetek S Pen segítségével hozzájegyzetelni.

Ti szoktatok dokumentumokat beolvasni okostelefonnal?

Üdv.:

K

 

6 Válaszok
RozvM
Samsung Members Star ★★★
Beállítások

Számomra kifejezetten hasznos, főleg a távoktatás alatt! 🙂


Kérlek nyomj a MEGJELÖLÉS MEGOLDÁSKÉNT! gombra, hogyha az adott hozzászólás megoldotta a problémádat. Ezzel nem csak a mi munkánkat, hanem a felhasználók gyorsabb és könnyebb tájékozódását is elősegítheted!

AnitaI
Samsung Expert
Beállítások

Szia Krisz!

Tök jó, hogy már ez a funkció is elérhető okostelefonokon is! Szerintem ez most nagyon fontossá vált főleg az otthoni munkák miatt a Covid alatt. 

Köszi a részletes leírást és szemléltetést!

Üdv.:

AnitaI.

0 tetszik
Tiborko
SuperStar
Beállítások

Szia Krisztián, 

Köszönöm, hogy megosztottad ezt az infót, azért jó dolog, hogy ezt a hasznos funkciót is beépítették.

 

0 tetszik
OliverM
Samsung Expert
Beállítások

Én napi szinten használom ezt a funkciót, nagyon hasznosnak bizonyul dokumentumok digitalizálásakor! :smiling-face:

0 tetszik
David_K
Samsung Expert
Beállítások

Kifejezetten sokszor használom. Szeretem ezt a kis featuret. Nagyon hasznos tud lenni :smiling-face:

0 tetszik
JozsefZs
Samsung Expert
Beállítások

Szia!

 

Én sokáig a CamScanner alkalmazást használtam, de amióta bekerült ez a funkció a gyári kamera appba már nincs is a telefonomon :smiling-face: Köszi a cikket :smiling-face:

0 tetszik