Bezárás

What are you looking for?

mégse
A következő eredményeinek megjelenítése: 
Helyette a következő keresése: 
Így értette? 

Eredeti témakör:

Még egy utolsó utazás mielőtt beköszönt az ősz-London III.

(Témakör létrehozásának dátuma: 07-10-2022 02:17 PM)
166 Megtekintések
Adriennka
Samsung Expert
Beállítások

5.Oxford Street

Naná, hogy ha shopping akkor London verhetetlen a hatalmasan pörgő bevásárló negyedekben. Szinte mindegyik nagy márka már presztízs értékkel képviselteti magát ezen az részen, ahogyan a Samsung is. Természetesen beugrottam lecsekkolni, hogy mit is tud mutatni egy angol Samsung márkaüzlet.
Ha valaki erre jár:
125 Oxford St, London W1D 2HS, Egyesült Királyság

received_630889235285161.jpeg

 

 

6.London Eye
Idén az utazást kihagytam rajta, ugyanis eléggé szórt napsütésben volt részünk de 0 esőben, ezért inkább a SkyGarden éjszakai kilátását javasolnám, ahol a belépő mellé egy pohár pezsgő is jár és eszméletlen a kilátást a londoni éjszakai látványra. Ez az épület maga a bank negyedbe található, a London Eye pedig a Big Ben közelében, tehát teljesen más a látvány és az élmény mindkét helyről, de mindenképp lenyűgöző.
A London Eye-ra érdemes előre jegyet foglalni, ha szeretnétek elkerülni a sorban állást.

20221003_134601-01.jpeg

 

 

  1. Camden Town

London legkevésbé autentikusabb része, az ellenkultúra fellegvára. Azért hoztam be ezt nektek ide, mert a hely tényleg megér pár szót. Amit elképzel valaki valaha Londonról az nem ez. Itt tényleg minden kultúra találkozik. Ez a legszínesebb és legbohémabb városrész. Olyan az egész, mint egy nagy nyüzsgő színes piac művészeti értékű üzletekkel és 500+ éves pubokkal. Hatalmas élmény. Itt most jártam először.

20221003_202044.jpg

 

8.Picadilly Circus& ChinaTown

A Piccadilly Circus London egyik híres tere, útkereszteződése hatalmas kivetítőkkel, amin a legnagyobb márkék képviseltetik magukat. Kb. 200 m-es sétára található mellette a Chinatown. Ezeket a programokat érdemes mindenképp a nap végére hagyni, mert a hatalmas fényjátékok és a nyüzsgés magával ragadó élmény.Mindenki számára elérhető és tökéletesen autentikus a környék kínai vezetésű éttermekkel és üzletekkel. Aki szereti ezeket az ételeket és a hangulatot imádni fogja ezt a helyet.
Történetesen itt ettem először 'steamed buns' vagy 'baozi' 包子-t egy igazi helyi szakácstól a kínai negyedben.

20221003_214536.jpg

 

9.Tower Bridge& Tower of London


"A Tower királyi palotaként, állatmenhelyként, börtönként, királyi pénzverdeként, valamint a királyi dokumentumok és ékszerek tárházaként is szolgált. A róla szóló legendák pedig nagyon változatosak."
Idén a Tower kihagytuk, de a London Bridge felől megközelítve metróval a riverside square-ről tökéletes a kilátás a Tower Bridge-re és van lehetőség csak ejtőzni, enni vagy kávézni is.

SNOW_20221006_120130_683.jpg

 

 

Összefoglalva ha pár napotok van is ezeket a helyeket mindenképp látogassátok meg Londonban, mindenképp érdemes és ahogy látjátok ezeknek a nevezetességeknek a nagy része ingyenesen látogatható. Kihagyhatatlan élmények.
Sziasztok J

10 Válaszok
olika56
Helping Hand
Beállítások
Itt én is jártam nemrég,nagy élmény volt! Nem nagyon mertem hosszabb útra menni eleinte,féltem,eltévedek. Az a rengeteg ember,valósággal megfélemlített,aztán kezdtem összeszedni magam,a repüléstől nagyon féltem,mindíg távolabbra merészkedtem,egyszer még buszoztam is,muszály volt kiismerni magam,hogy haza juthassak. Utcán aludtam,de megvolt mindenem,jó,hogy felkészültem az útra,már az elején kételyeim voltak,azért 1 hónap után hazaértem. Utólag nagyon tetszett,bárcsak jobban figyeltem volna mindenre,de utólag minden szebb,jobb. Sajnálom,hogy nem maradtam ott,a westend csodás volt,meg minden! Talán még eljutok oda.
Adriennka
Samsung Expert
Beállítások
Ez elég durva sztori!Hát igen hatalmas az embertömeg ami megfordul ott😵💫
olika56
Helping Hand
Beállítások
Igen,durva sztori! Akkor,és ott,nem így éreztem,sosem jártam külföldön,néhászor Ausztriában,,de az nagyon más. London félelmetes számomra,repülőn sosem voltam,összességében hatalmas a távolság annak,aki először utazik ilyen messzire,főleg repülővel! Épp a szárnyak alatt kaptam helyet,igaziból akkor gondoltam végig,hol is vagyok,mi lessz velem? Pesze egyedül még rosszabb. Aztán észhez tértem,a hazajövetel is kacifántos volt,Francia országon át magyarország,3 napot buszban töltöttem,néhány megálló,egyszer elromlott a buszunk,és semmit sem beszéltem angolul,azért elég jól elboldogultam,értek valamennyit más nyelven is. A legrosszabb,és talán ezért is féltem ennyire,aki hívott dolgozni,2 nap után lelépett,kaptunk új telót,1 napi szállást,ennyi! Nehezen eljutottam a követségre(odaút 3 óra,vissza út 15 perc)segítettek visszajutni,1 hónap után hazaértem. Így,utólag jól éreztem magam,annyi látnivaló,még egy kávézóba is beültem,annyira lehiggadtam. Nagyon sok segítséget kaptam,hihetetlen. Egy férfi,gondolom annak nézett,aminek látszott,nem az utcaiak közé tartott,adott 10 fontot,felháborodtam,de mutatta,egyek és menjek be aludni,nem fogadtam el,betette a kapucnimba,bevallom,jól jött. Na,elég ennyi,visszamennék,ez a lényeg!
Adriennka
Samsung Expert
Beállítások
Ezt szépen megoldottad!De ha jól értem,akkor dolgozni mentél Londonba.Én is voltam már egyszer Franciaországon keresztül hajóval+busz.Úgy sokkal több idő de sok helyen megálltunk a közbeneső országokban.
0 tetszik
olika56
Helping Hand
Beállítások
Igen,dolgozni hívtak,de átvertek,megpóbáltam hazajutni,már bánom,mardni kellett volna,ajánlottak munkát,a pécsi negyedben,csirkegyárban. Közbern megismerkedtem egy nővel,volt egy kávézója,dolgoztam nála 3 hetet,kaotam kis fizetést,mégsen pénz nélkül jöttem haza! Jól éreztem magam,mosogattam,de az,hogy Londonban voltam,hatalmas élmény volt! Az úttal sem volt gond,végre megtisztálkodtam( a m korlátozott mosdót használtam) lemoshattam Lomdon porát,naponta többször megáztam,végre át öltözhettem,kötést cserélhettem,23 varrat az oldalamban,műtét után mentem ki)sok kaját osztottak szét mindenfélét,fincsi kávé,kihúztam hazáig. A csúcs,útközben kiderült,több magyar utazott haza,megismerkedtünk,jó hanglatban telt a hazaút! Tényleg visszamennék,ha volna ismerős.
Adriennka
Samsung Expert
Beállítások
Igen, sok magyar dolgozik kint és régen a brexit előtt nagyon sok lehetőség is volt.Most már nehezebb.Nekem is dolgoznak kint barátaim és őszintén szólva a jelenlegi gazdasági helyzetben is hasonló áron van nagyon sok dolog és fizetésben lényegesen erősebbek.Hatalmas kaland volt akkor neked, legalább tudsz rá emlékezni, de én azt mondom ha teheted egyszer menj vissza és élvezd ki úgy,hogy nem kell ilyen körülmények miatt idegeskedned😊
0 tetszik
Mark V
Samsung Expert
Beállítások

Köszi nagyon jó élménybeszámoló volt!

Adriennka
Samsung Expert
Beállítások
Örülök, hogy elnyerte a tetszésed😊😇😇
0 tetszik
KrisztianK
Samsung Expert
Beállítások

Szoktam időnként utivideókat nézni, hogy inspirálódjak. Általánosságban elmondható, hogy a kínai negyedek nem szoktak látványvilágban és tartalomban elmaradni az átlagtól. 

Köszi a beszámolót. Tőlem Anglia még mindig idegen, valahogy annyi sznobnak tekintem, hogy mindenhova, csak oda nem vágyok :face-with-tears-of-joy: