01-08-2022 02:09 PM – szerkesztés: 01-08-2022 02:10 PM
Samsung felhasználóként már régóta követem a Galaxy Watch széria életét. Először egy sima Galaxy Watch-ra ruháztam be, majd ezt követte a Watch3 és a Watch4 is. Mondanom sem kell, hogy egyértelműen megfertőződtem. Minden évben pont annyi innováció volt, amennyire éppen szükség van, ezt a szériát talán a Watch3 család rúgta fel először a hasznosabbnál hasznosabb egészségügyi funkciókkal (EKG, vérnyomás), majd a Watch4 szintén az új, felhasználóbarát rendszerével a Wear OS-szel. A családunkban megbújik egy Galaxy Watch Active2 óra is, napi felhasználásban a lehető legtöbb és legfontosabb feladatokkal: stressz szint monitorozás, vérnyomásmérés, EKG nyomon követése. Az idősebb korosztály számára ezek a lehetőségek roppant hasznosak a kiegyensúlyozott napirendhez. Az órával történtő vérnyomásmérés előtt be kell kalibrálnunk az órát egy hagyományos vérnyomásmérő készülékkel, majd ezt 3-4 hetente meg is kell ismételnünk a nagyobb pontosság érdekében. Felmerül a kérdés: mennyire lesz pontos az óra ezek után a kalibrációk után? Az óra vagy a konkrétan erre a célra készült véroxigénszint-mérő eszköz a pontosabb? Mielőtt válaszolnék a kérdésekre, fontos előtérbe helyezni, hogy az okosórák és bennük rejlő tudás jelenleg a legkézenfekvőbb és a leginkább mobilis megoldás az egészségmegőrzés szempontjából.
A napokban a Samsung Electronics néhány munkatársa teszt alá vette a legfrissebb, Galaxy Watch4 okosórákat, mely teszt során orvosi eszközökkel hasonlították össze tudásukat. Pont az új, valószínűleg Watch5 néven érkező óracsalád hajnalán. Elöljáróban, a Galaxy Watch3 idejében is voltak hasonló kezdeményezések, akkor az óra véroxigénszint mérőjét tesztelték: jobban teljesített, mint a hagyományos mérőműszerek. Véroxigénszint mérése, EKG görbe készítése, vérnyomásmérés, testösszetétel, pulzusmérés, stressz szint menedzselés, alvás minőségének javítása: a felsoroltak mindegyike egy órában, a Watch4-ben. Nem csoda, hogy ilyen nagy a kereslet rá, így jogos a felvetés a megbízhatóság és a pontosság felé.
A konkrét felmérés során hét kutató hasonlította össze a Galaxy Watch4 órát több orvosi műszerrel is – a tesztben egy kutató volt külsős, a többiek mind a Samsung alkalmazottai. Egy amerikai jótékonysági szervezet, a National Sleep Foundation által üzemeltett Sleep Health folyóiratban jelent meg az eredmény. A vizsgált területek: véroxigénszint és az alvás minőségének monitorozása. A teszt eredményeképpen az Spo2 szintet lényegesen pontosabban méri az okosóra. A fő oka ennek, hogy az óra másféleképpen gyűjti be az eredményhez szükséges adatokat, ez pedig az impulzus oximetria. Az alvás esetében is pontos adatokat lehet kinyerni, főleg az első ciklus befejeztével: ilyenkor ugyanis az óra 3 hétköznapi és 2 hétvégi alvás után ajánlást tesz számunkra, melynek keretében pozitív irányba befolyásolhatjuk alvásunkat, csökkentve vagy megelőzve az alvászavar kialakulását.
dátum: 02-08-2022 12:10 AM
Az igazi az lenne a Watch5 esetében, ha meg lehetne úszni ezt a kalibrálást. 😃
Kérlek nyomj a MEGJELÖLÉS MEGOLDÁSKÉNT! gombra, hogyha az adott hozzászólás megoldotta a problémádat. Ezzel nem csak a mi munkánkat, hanem a felhasználók gyorsabb és könnyebb tájékozódását is elősegítheted!
dátum: 02-08-2022 09:23 AM
dátum: 03-08-2022 09:31 AM
dátum: 08-08-2022 06:50 PM
dátum: 12-08-2022 03:40 PM
Szia Gyula!
Köszönjük a cikked! 🙂 szuper lett!
dátum: 13-08-2022 07:53 PM
Szia Gyula!
Köszi a király leírást. Mindkg jó olvasni ezeket.