Bezárás

What are you looking for?

mégse
A következő eredményeinek megjelenítése: 
Helyette a következő keresése: 
Így értette? 

Eredeti témakör:

Fél éve az AKG Y100-al

(Témakör létrehozásának dátuma: 26-10-2020 09:35 AM)
138 Megtekintések
GyulusA
Samsung Expert
Beállítások

 

1. kép: AKG Y1001. kép: AKG Y100

 

 

Rövid cikkemben megközelítőleg fél év aktív használat után szeretném veletek megosztani személyes tapasztalataimat az AKG Y100-as termékével kapcsolatban egy leírással karöltve. Előjáróban csak annyit, hogy hozza a kötelezőt.

 

A teszt előtt jöjjön pár technikai adat, hogy közelebb kerüljön hozzánk a termék:

 

  • Hallójáratba illeszkedő In-Ear Bluetooth-os fülhallgató,
  • 16 Ohm impedancia,
  • 115 dB érzékenység,
  • 20 Hz-20 kHz frekvenciatartomány,
  • súly 24 gramm,
  • 4.2 Bluetooth verzió,
  • Beépített mikrofon,
  • 120 mAh akkumulátor gyorstöltéssel, akár 8 óra üzemidővel.

Mit rejt a doboz?

  • AKG Y100 vezetéknélküli fülhallgató
  • S-M-L méretű gumiharangok
  • töltőkábel
  • AKG-s tároló tasak
  • használati útmutató

Dizájn

Elegáns fekte szín, króm díszítésekkel, szolíd AKG logókkal. A kialakítás miatt tökéletesen illeszkednek a fülbe, számomra már az alap gumiharangokkal is létrejött az ún. passzív zajszűrés. A tarkónknál lapuló kábelrész vastagabb, ennek oka, hogy csökkentse a kilengéseket mozgás közben, így ideális társ lehet munkába menet, vagy akár edzéseink során is. Az aktív szabadidőeltöltés melletti használathoz továbbá hozzájárul a remek súlyelosztás, melynek köszönhetően nem lejt semelyik oldalra se a fülhallgató. Az egységek rendelkeznek enyhe mágneses erővel, így mikor nem használjuk a terméket csak egyszerűen összeérintjük őket és nem fognak összegabalyodni rajtunk, vagy tárolás közben.

 

2. kép: Vonzó! dizájn2. kép: Vonzó! dizájn

 

 

Hangzás, funkciók és kezelhetőség

Remek magas-mély arány, kiemelkedő hangszín, mindez akár 8 órás üzemidővel (AKG signature sound). Sajnos az AKG termékekhez társuló applikációban az Y100-as modellnek nem lehet egyedi hangzást beállítani, de erre nincs is feltétlen szükség ilyen hangélmény mellett. A bekapcsoló gomb mellett kapunk még hangerő szabályzó gombokat, valamint ezek többszöri megnyomásával váltan is tudunk kedvenc zeneszámaink között anélkül, hogy elő kellene vennünk mobilunkat (majd ide ábra számozással). Az „Ambient Aware” funkció is dedikált gombot kapott, mely aktiválásával a külvilág zajait is észlelni tudjuk zenehallgatás közben. Hála a „Multipoint Connection”-nek egyszerre két eszközt is tudunk csatlakoztatni, így akár bejövő hívásainkat is fogadni tudjuk egy másik készülékünkről. Mint már említettem az üzemidő 8 óra, de ez 15-20 perccel több is lehet. 0-ról 100%-ra a töltési idő kb. 2 óra hossza, de már 15 perc töltés is 1 órának megfelelő üzemidőt garantál zenehallgatásra.

 

 

3. kép: Funkciók és az AKG3. kép: Funkciók és az AKG

 

 

Személyes tapasztalatok

Anyaghasználatra tényleg nem lehet panasz, tökéletesen illeszkedik a hallójáratba és a kábelek elvezetése is lehetővé teszi, hogy ne csak ülő helyzetben legyen kényelmes a használata. Hangzása ebben az árszegmensben valóban kiemelkedő, az üzemidőre nem lehet panasz és kapunk gyorstöltést is. Galaxy S10- el használtam, így filmezéshez és zenékhez is mindig be volt kapcsolva a Dolby Atmos is a sztereó hangzás fokozásáért. Legtöbbször iskolába menet (ekkor használtam az Ambient aware-t is, mert elég sűrűn jártam villamosok között és kórház mellett is) és konditeremben használtam a fülest. Hordozhatósága is kifejezetten könnyű volt, csak mágnesesen összecsattintottam az egységeket, hajtottam rajta egyet és ment is a tároló tasakba (amíg el nem hagytam). Apropó tasak! Nagyon vigyázzatok rá, mert bőrhatású anyagból készül, kellemes tapintással és a fülest is megvédi a karcoktól, amiket táskában vagy zsebben hordva szerezne. 

Ha pontoznom kellene a terméket 4,5/5, de csak azért ennyi, mert az idő előrehaladtával inkább a TWS termékeket preferálom a kábeles megoldás felett.

 

Kinek ajánlanám?

Akinek igénye van a prémium minőségű hangzásra, megfizethető áron. Ez kb. 22.990 Ft-os árat jelent (sestore.hu zöld-kék-rózsaszín). Ezért a teljesítményért kiváló ár-érték arányt képviselő termék. Betekintést enged a hírhedt AKG-hangzásba otthoni, irodai és edzés közbeni felhasználás alatt is nagyobb kompromisszumok nélkül.

 

Köszönöm szépen, hogy elolvastad írásomat! Legyen szép napod!

 

Üdv,

GyulusA

3 Válaszok
RozvM
Samsung Members Star ★★★
Beállítások

Szia!

Köszi a beszámolót! Efféle mágneses megoldásról még nem is hallottam, hasznosnak hangzik! 🙂


Kérlek nyomj a MEGJELÖLÉS MEGOLDÁSKÉNT! gombra, hogyha az adott hozzászólás megoldotta a problémádat. Ezzel nem csak a mi munkánkat, hanem a felhasználók gyorsabb és könnyebb tájékozódását is elősegítheted!

0 tetszik
MarciK
Samsung Expert
Beállítások

Szia!

 

Köszi a leírást, egészen szimpi füles. A buds+ nem lesz ugyan leváltva, de jó tudni más termékekről is! :smiling-face:

0 tetszik
AnitaI
Samsung Expert
Beállítások

Szia Gyula!

 

Köszi a bejegyzést, jó kis leírás lett! 

 

Jó ez az Y100-as füles! És kényelmes is sportolás közben is akár! 

 

Üdv.:

AnitaI.

0 tetszik