Bezárás

What are you looking for?

mégse
A következő eredményeinek megjelenítése: 
Helyette a következő keresése: 
Így értette? 

Eredeti témakör:

Az ultra kamera

(Témakör létrehozásának dátuma: 24-01-2021 03:18 PM)
302 Megtekintések
OliverM
Samsung Expert
Beállítások

Sziasztok!

 

Mivel nemrég megvásárolhatóvá vált az S21 széria Ultra készüléke, gondoltam írok róla egy kicsit. Rengeteg újdonság került a készülék tárházába, olyanok mint a kijelző, dizájn, teljesítmény, és még sorolhatnám a kisebb funkciókat is. A kamera és funkciói is hatalmas újításokon ment keresztül, kisebb-nagyobb dolgokkal bővítve és javítva azt, ennek a cikknek ez lesz a fő témája. Sok helyen nem jelennek meg ezek a kis funkciók, így gondoltam kiemelek nektek egy párat!

 

  1. Zoom lock

Az S20 Ultra 100x-os zoomjának talán a legnagyobb vérző sebe volt ahighlights-on-the-galaxy-s21-ultra-camera-picture-2-vpg73R3SZ.jpg készüléknek, hiszen hiába tudtunk hihetetlenül ráközelíteni az adott témára, a kezünk legkisebb kimozdulásai végett is sajnos elmosódhatott a készült kép, emiatt nem igazán volt praktikus ezen funkció használata.

 

Épp ezért örültem, mikor az S21 Ultrába belekerült ez a funkció, ami kijavítja ezt a praktikussági tényezőt!

 

Ha alkalmazzuk a 100x-os zoom lehetőségét, és nem mozgatjuk a kezünket egy rövid ideig, akkor a készülék „fixálja” a látott területet, és kompenzál az elmozdulások ellen. Így akkor is tiszta képet tudunk csinálni, ha maximális ráközelítéssel fotózunk kézből!

 

  1. Széleslátó+makro egyben!

Makro lencsét nem találunk az S21 Ultrán, de ha rendkívül közeli témát választunk, megdöbbentően éles képet készíthetünk teljes fókusz megőrzése mellett. Hogy lehetséges ez makro nélkül?

 

Samsung-Galaxy-S21-Ultra-review-zooming-in.jpgA makro funkiconalitás egybe lett vonva a széleslátó lencsével. Igen, két opció egyben. Így nem csak egy egyszerű 5 vagy 8 megapixeles makro kamerát kapunk, hanem egy elég széles fókusztartománnyal rendelkező, sok fényt befogadni képes, 12 megapixeles ultraszéles lencsét, ÉS ráadásnak egy ugyan ekkora felbontással rendelkező makro lencsét! Ezt a funkciót nem is kell külön bekapcsolni vagy kiválasztani, csak közel kell tennünk a kamerát a témánkhoz, és automatikusan átvált közeli tartományra az AI segítségével!

 

 

  1. Lézeres autófókusz

Igen, tudom, ez már a Note 20 Ultra részét is képezte, itt annyi a különbség, gsmarena_003.jpghogy sokkal pontosabban működik a ToF segítségével, és gyorsabb reakcióidővel rendelkezik. Statikus, nem mozgó témánál ritkábban kúszik el a fókusztartomány, és ha valami belép a képbe, kimondottan gyorsan fókuszál az új témára, és nem ugrál ( mint ahogy azt láthattuk a korábbi, S20 Ultránál integrált lézeres autófókusz esetében ).

 

Sok minden változott, de személyes tapasztalataim szerint a kamera kapta a legtöbb újítást, ezzel még közelebb merészkedve a professzionális kamera szintjéhez.

 

Nektek mi a véleményetek? Tetszenek a fent említett újítások? Próbáltátok már? Esetleg terveztek váltani?

3 Válaszok
SomaE
Samsung Expert
Beállítások

Kis javítás, a lézeres fókus a N20 Ultra újítása volt, az S20 a ToF szenzor segítségével fókuszált a fő szenzor esetében.

Üdv,
Soma

0 tetszik
OliverM
Samsung Expert
Beállítások

Valóban, köszönöm hogy elolvastad és jelezted! :smiling-face:

0 tetszik
David_K
Samsung Expert
Beállítások

Hali!

Ugyan váltani egyelőre nem tervezek a jelenlegi telefonomról, de úgy érzem, hogy idén hatalmasat fejlődött kamerázás terén a Samsung ezzel a termékkel. Nemigazán lehet olyan élethelyzetet mondani amiben ez a kamera ne állná meg a helyét. Az eddigieknél is jobb és több lehetőségünk van, nekem kifejezetten tetszik amiket eddig láttam és tapasztaltam róla kézben fogva.

0 tetszik