Bezárás

What are you looking for?

mégse
A következő eredményeinek megjelenítése: 
Helyette a következő keresése: 
Így értette? 

Eredeti témakör:

Az "S" széria története

(Témakör létrehozásának dátuma: 12-04-2021 05:47 PM)
7534 Megtekintések
Mark V
Samsung Expert
Beállítások

Az "S" széria története

 

maxresdefault.jpg

 

A mai világban az "S" széria a magasminőségű telefonokat fémjelzi, de hogy is kezdődött ez a széria és milyen tagjai voltak? Ezeket a kérdéseket szeretném körbejárni kicsit és bemutatni, hogyan fejlődött a Samsung flaghship kategóriája azzá aminek ma ismerjük. Próbáltam összegyűjteni azokat az újdonságokat, amelyeket a generáció váltások hoztak el az "S" szériában.

 

 

Samsung Galaxy S

 

samsung-galaxy-s-i9000-696x418.jpg

 

Először 2010 júniusában jelent meg, amelyen még Android 2.1 operációs rendszeren futott, és 800 x 480 Super AMOLED kijelzővel rendelkezett. Ezenkívül egymagos 1 GHz-es processzorral és 0,5 GB RAM-mal rendelkezett.

A hátsó kamera 5 megapixeles volt, míg az első csak 0,3 megapixeles. Ami igazán kiemelkedett benne, az az Android testreszabása volt. A Galaxy S-nél működött a TouchWiz amelyet igaz azelőtt más eszközökön is láttunk, de mégse volt ennyire fluid a felhasználása mint ennél a flagshipnél. 

 

Samsung Galaxy S II

 

samsung-galaxy-s-ii-real-ofic-1.jpg

 

 

 A Samsung Galaxy S II  telefon 2011 áprilisában jelent meg, és hasonló 800 x 480-as képernyőt kapott, mint elődje. A processzor dupla magot és 1,2 GHz-et kapott, és 0,75 GB RAM volt.

A hátsó kamera ezúttal 8 megapixeles volt, egy 2 megapixeles elülső kamera. A Samsung a Galaxy S II már jól kezelte és használta fel a widgeteket, amelyben a rivális HTC nagyon élen járt. 

 

Samsung Galaxy S III

 

s3.jpg

 

A Samsung ismét ragaszkodott a római számokhoz, amely így Samsung Galaxy S III néven ismert meg a világ, ez a modell 2012 májusában jelent meg, és a sorozatban elsőként volt HD képernyővel ellátva. 1280 x 720-as felbontása akkoriban meglehetősen forradalmi volt. Az Android 4.0 Ice Cream Sandwich-et  operációs rendszert futtatott.

A készülék el volt látva egy 1,4 GHz-es négymagos processzorral és 1 GB RAM-mal, bár a Samsung ragaszkodott itt még a 8 megapixeles hátsó kamerához. A Samsung sok gondot fordított a dízájnra is ennél a készüléknél, emiatt jóval letisztultabb dizájnt kapott mint elődei. Ez a készülék volt az a lépés ahol a használhatóság mellett a külcsín is fontos szemponttá vált a készülékek tervezésében.

 

Samsung Galaxy S4

 

samsung-galaxy-s4-1.jpg

 

Az S4 2013 áprilisában jelent meg, és megtörte a római számok hagyományát, amelyeket egyébként sem használtak a Galaxy telefonokra hivatkozva, 5 hüvelykes Full HD kijelzővel. Emellett egy 1,9 GHz-es négymagos chipre is növelte a feldolgozási teljesítményt, 2 GB RAM-mal.

A hátsó kamera is ugrott, akár 13 megapixeles. Az S3-tól kapott dizájn valóban átjött itt is, a Galaxy S4 nagyszerű telefon volt,  és nem csak jól nézett ki hanem egy megbízható igazi flagship készüléké vált. 

 

Samsung Galaxy S5

 

samsung-galaxy-s5-review-top-notch-specs-less-software-bloat.jpg

 

A 2014 áprilisában érkező S5-nek Full HD képernyője volt, de valamivel nagyobb volt, 5,1 hüvelyk méretű .

Az eszköz egy 2,5 GHz-es négymagos processzorral, 2 GB RAM-mal volt ellátva. És a hátsó kamera ismét javult, 16 megapixeles modullá. De a Galaxy S5 legérdekesebb része a hátulja  volt, amely sajátos texturát kapott. A Samsung ekkor még levehető műanyag hátlapokat használt. 

 

Samsung Galaxy S6

galaxy-s6-g920-samsung-phone-935686.jpg

  A 2015. áprilisi Galaxy S vonal elsőként kínált két külön készüléket egyszerre. Az alap Galaxy S6 flat modell, amely 2560 x 1440 Quad HD Super AMOLED kijelzővel volt ellátva és 5,1 hüvelyk méretben. Samsung új irányt vett, hogy  az ívelt szélekkel lássa el készülékeit, így lett a  Galaxy S6 Edge és az S6 Edge Plus. Ez meghatározó pillanat volt a Galaxy S sorozat számára, ami továbbra is folytatódik.

A Samsung saját gyártmányú nyolcmagos processzorán futott, 3 GB RAM társaságában és 16 megapixeles hátsó kamerája képes volt Ultra HD felvételek rögzítésére. Az előlapra egy 5 megapixeles kamerát használtak továbbra is. 

 

Samsung Galaxy S6 edge

 

s6 e.jpg

 

A szintén 2015 áprilisában kiadott S6 flatt modellhez hasonlóan a Galaxy S6 edge 5,1 hüvelykes Quad HD képernyővel, nyolcmagos processzorral, 3 GB RAM-mal, 16 megapixeles hátsó kamerával és 5 megapixeles elülső kamerával rendelkezett.

Abban különbözött, hogy a kijelző oldalai íveltek és körbefutnak, hogy azt az illúziót keltsék, hogy nincs keret - ez akkor radikális alternatívát jelentett.

 

Samsung Galaxy S7

 

s7.jpg

 

 A Galaxy S7 2016 februárjában jelent meg, és 5,1 hüvelykes QHD kijelzővel (2560 x 1440) érkezett.

Az előtte lévő S6-hoz hasonlóan a készülék síkképernyős változata volt, de a készülék egy új fajta duál pixel technológián alapuló 12 megapixeles kamerát kapott,  a jobb minőségű gyenge fényviszonyokban való fényképezéshez. Újfent egy saját gyártmányú gyorsabb nyolcmagos processzort kapott 4 GB RAM társaságában.

A telefonon engedélyezték a Samsung Pay alkalmazást, amely NFC és mágnescsíkos rendszereken keresztül működhet. Ezenfelül amellett se mehetünk el, hogy az S5 Neo után újfent IP szabvánnyal látta el a készülékeit a Samsung és ez napjainkig nem is változott.

 

Samsung Galaxy S7 edge

 

galaxys7edge-1024x768.png

 

 A Galaxy S7 edge minden tekintetben igazi flagship volt. Ezt is 2016 februárjában jelentették be, és 5,5 hüvelykes edge QHD kijelzője egyszerűen kiváló volt.

Mindazok a jellemzők, amik az S7 esetén jelen voltak, és a kialakítás  kerekebb volt, mint az azt megelőző S6 edge szél ezért sokkal jobb fogást is biztosított. 

 

Samsung Galaxy S8

 

s8.jpg

 

 A Samsung Galaxy S8 volt az első, aki bemutatta az Infinity kijelzőt, amely a készülék oldaláig kijelzője volt, gyakorlatilag keret nélkül. Az előlapi oldalon addig megszokott home gombot is hátulra mozgatták, bár kissé kényelmetlen helyre került - amit a Samsung kijavított az S9-el.

Míg az S8 Plus, amely nagyobb képernyővel és jobb akkumulátorral érkezett, de a szokásos Galaxy S8-ban is megtalálható 8 magos Exynos processzor és 4 GB RAM volt található elsőként a Samsung zászlóshajói között 64 GB belső tárhellyel. 

 

Samsung Galaxy S9

samsung-galaxy-s9-plus.jpg

Külsőre az S9 nagyon hasonlít az 2017-es S8-ra. A telefon még mindig ezt az ívelt élű dizájnt kínált és 5,8 hüvelykes OLED képernyő mérettel rendelkezik, és ismét vízálló volt. 

A Galaxy S9 AR emoji-t  is kínált  , amely lehetővé teszi a telefon számára, hogy 3D-s avatart készítsen az arcod beolvasásával és egy sor egyedi hangulatjel létrehozását segíti elő. Ezeket fel lehet használni, ha például a WhatsApp  vagy a Facebook Messenger alkalmazásban csevegnek , ahelyett, hogy az alapvető hangulatjeleket használna.

A Samsung Galaxy S9 +  az S9 mellett szintén piacra dobott, dupla fő kamerával,   amely az előző évhez képest nagy fejlődést hozott.  

 

Samsung Galaxy S10

samsung_galaxy-S10_four_models.png

 

A  Samsung Galaxy S10 , mellett indult a nagyobb S10 +  , és a kedvezőbb árú S10e  .

A Samsung 2019-es zászlóshajója sok olyan fejlesztést mutatott be, amelyeket megismertünk és megszerettünk. Néhány olyan fejlesztés is történt ezzel a modell családdal kapcsolatban, amely innovatív koncepciókat is tartalmazott, például az UltraSonic ujjlenyomat-érzékelő is.

A hármas kamera rendszer, az okoskamera funkciók és a vezeték nélküli fordított töltés szintén ezzel a zászlós hajóval érkezett meg. Elől pedig egy meglepően újszerű kamera kialakítást ismerhettünk meg. 

 

Samsung Galaxy S20

 

71GVI2ErpNL._AC_SX466_.jpg

 

 

A Samsung kiemelt telefonja 2020-ban a Samsung Galaxy S20. Több változat is született, mint az S20 + és az S20 Ultra készülékek.

Az S20 továbbviszi az Infinity Display koncepciót - szinte teljesen megszünteti az előlapot. Az első kamera középre került Az S20 és az S20 + képernyőmérete 6,2 hüvelyk, illetve 6,7 hüvelyk, Quad HD + (3200 x 1440) felbontással. A kijelzőn lévő ujjlenyomat-szkennerekkel is rendelkeznek, akárcsak az S10 elődök.

Talán a legnagyobb generációs ugrás a képernyők 120 Hz-es frissítési frekvenciájúra váltása, ezen felül mindkettő készülék háromlencsés kamerával van felszerelve, és az S20 + pedig egy Time-of-Flight kamerát is kapott.

 

Samsung Galaxy S20 Ultra

samsung-galaxy-s20-ultra-5g-sm-g9880-black.jpg

 A 2020-as termékcsalád csúcsának, a Samsung Galaxy S20 Ultra- nek mammut képernyője van - 6,9 hüvelykes, Quad HD + (3200 x 1440) és 120 Hz-es  kijelző.

A Time-of-Flight érzékelő mellett az Ultra, 108 megapixeles fő, 48 megapixeles 10x teleobjektív és 12 megapixeles ultra széles kamerákkal rendelkezik A lenyűgöző nagy távolságú fényképezéshez akár 100x "Space Zoom" is képes.  

 

Samsung Galaxy S20 FE

samsung-galaxy_s20-fe-5g-sm-g7810-blue.jpg

 A Samsung Galaxy S20 FE megfizethetőbb opcióként érkezett, de az S10e-vel ellentétben nem érezte magát veszélyeztetettnek.

Kedvezőbb árú, mint az S20-as modellek, de hasonló erővel ellátott - Exynos 990-el Europában - nagyszerű kijelzővel és kamera teljesítménnyel rendelkezik, így képes jó alternatívát szolgáltatni az S20-as modellekkel szemben. 

A felépítés kissé olcsóbb és lapos kijelzővel rendelkezik, de jó ár-érték arányt kínál.

 

Samsung Galaxy S21

 Samsung 21.jpg

 

A Samsung Galaxy S21 és nagyobb S21 + kissé más irányba tereli a flagship készülékeket. Noha valamivel olcsóbbak, mint az S20-as modellek 2020-as bevezetési ára, történt néhány lépés, amelyek ezt indokolják is, így 1080p-re csökkentették a kijelző felbontását, és hátul műanyag hátlapra, cserélték az üveget.

De ezek még mindig nagy teljesítményű csúcskategóriás eszközök, hármas kamerarendszerrel és adaptív frissítési frekvenciákat kínálnak ehhez a kijelzőhöz, 120Hz-zel.  

 

Samsung Galaxy S21 Ultra

s21 ultra.jpg

 

Míg a figyelem nagy része a hátlapon található hatalmas fényképezőgép-egységre irányul, a Samsung megpróbálta a beszélgetés témáját az S21 Ultra új dizájnjára tolni. A megjelenés és érzés a Samsung csúcstelefonját egyértelműen prémiumnak mutatta és kiemelte a két kisebb testvér mellől.  Az S21 Ultra fő fókusza azon volt, hogy még jobban tökélesítsék azt az utat amelyet az S20 Ultra elkezdett.

Az új kijelző technológia és a hátlapon lévő kamerák újragondolása vonzóbb kialakítást eredményezett, a Samsung arra törekszik, hogy tökéletesítse a képet amelyet az emberek a flagshipekről gondolnak és ennek bizonyítéka az S21 Ultra. Nem elfeledhető az a tény se, hogy az első S pen támogatott "S" szériás telefon.

 

 

Ti használtatok már "S" szériát? Ha igen melyik volt a kedvencetek? Milyen jövőképet képzeltek el az "S" szériának a továbbiakban?

13 Válaszok
GTamás
Samsung Members Star ★★
Beállítások
Szeretem az ilyen jellegű retrospektív dolgokat, ez is szuper lett. Egy észrevétel,hogy a cikkben nem a "klasszikus" SII szerepel.
0 tetszik
Tiborko
SuperStar
Beállítások

Szia,

Köszönöm a cikket, nagyon jó lett.

Szép Napot Neked!

0 tetszik
GyulusA
Black Belt 
Beállítások
Klassz összefoglaló Márk!
0 tetszik
Mark V
Samsung Expert
Beállítások

Szia Tamás, 

Örülök, hogy tetszett a cikk szeretnék hasonlókkal jönni még, és köszönöm az észrevételt :smiling-face: teljesen jogos volt és orvosoltam is.

Üdv

Márk

Mark V
Samsung Expert
Beállítások

Szia Tibor,

Köszönöm, a következő hasonló majd a Note szériával lesz. Ott is lesz jó pár érdekesség.

Üdv

Márk

0 tetszik
Mark V
Samsung Expert
Beállítások

Köszi remélem hasonlóan érdekessé tudom tenni a Note szériás bemutatómat.

Üdv 

Márk

0 tetszik
Márhívó
First Poster
Beállítások
A cikk nagyon tömör és informatív. Egy dolgot hiányolok belőle: az évek során több funkció, szenzor eltünt az aktuális csúcsmodellekből. Kíváncsi lennék egy teljes listára ezekről a szoftveres és hardveres elhagyásokról.
0 tetszik
Mark V
Samsung Expert
Beállítások

Teljesen megértem, csak úgy gondoltam, hogy ha jobban elnyújtom már kevésbé élvezhető mint cikk, persze információ szinten hasznosabb lett volna.

0 tetszik
OliverM
Black Belt 
Beállítások

Hihetetlen, hogy ennyi idő alatt mennyire kinőtte magát a vonal, és hova fejlődtek ezek a készülékek!

0 tetszik