dátum: 28-01-2023 05:36 PM
Az Android 14 képes lesz korlátozni az elavult alkalmazások telepítését
Az Android 14 esetén a Google valószínűleg nem engedi meg a felhasználóknak, hogy elavult alkalmazásokat telepítsenek okostelefonjaikra, szigorúbbá teszi az API-követelményeket, hogy teljesen blokkolja az elavult alkalmazások telepítését.
Ez az API számos olyan, a Google Play Áruházban elérhető alkalmazásra lesz hatással, amelyek egy bizonyos ideig nem frissültek új verzióra. Ezen túlmenően ez a módosítás korlátozza a felhasználókat abban, hogy bizonyos APK-fájlokat oldalról töltsenek be, és az alkalmazásboltokat is megakadályozzák ugyanazon alkalmazások telepítésében.
A jelentések szerint az Android 14-es eszközök kezdetben blokkolják azokat az alkalmazásokat, amelyek különösen a régi Android-verziókat céloznak meg. Az Android-gyártók személyre szabhatják a korlátozásokat és a saját igényeik szerint.
A jelentés megemlíti, hogy az Android gyártó azt tervezi, hogy megállítja a rosszindulatú alkalmazások terjedését az operációs rendszeren. A változtatásért felelős fejlesztő megjegyzi, hogy egyes rosszindulatú programok szándékosan az Android régebbi verzióit célozták meg, hogy megkerüljenek bizonyos, csak az újabb alkalmazásokra érvényesített védelmet.
Ha a minimálisan telepíthető SDK-verzió betartatása engedélyezett, blokkolja a szükségesnél alacsonyabb cél-SDK-verziót használó alkalmazások telepítését. Ez segít javítani a biztonságot és az adatvédelmet, mivel a rosszindulatú programok a régebbi SDK-verziókat célozhatják meg, hogy elkerüljék az új API-viselkedés végrehajtását.
A Google Play Áruház követelményei régóta biztosítják, hogy az Android-alkalmazások fejlesztői folyamatosan frissítik alkalmazásaikat, hogy kihasználják a legújabb funkciókat és biztonsági óvintézkedéseket. A szabályok legutóbbi módosításai előírják, hogy az újonnan hozzáadott Play Áruház-alkalmazások legalább az Android 12-t célozzák.
dátum: 29-01-2023 12:08 PM
Szia Márk!
Jól hangzik!
dátum: 29-01-2023 03:35 PM
dátum: 29-01-2023 04:47 PM
Személy szerint ezt a húzást nem tartom felhasználóbarát megoldásnak. Pl.: ha lefrissül egy app. olyanra, amivel annak használója nem tud azonosulni, még mindig ott a lehetőség, hogy visszatelepítí apk mirror oldalakról azt a változatot, amit használt.
dátum: 29-01-2023 06:37 PM
dátum: 13-04-2024 12:18 PM
10-05-2024 08:15 PM – szerkesztés: 10-05-2024 08:20 PM