Bezárás

What are you looking for?

mégse
A következő eredményeinek megjelenítése: 
Helyette a következő keresése: 
Így értette? 

Eredeti témakör:

A One UI 6 legérdekesebb újdonságai

(Témakör létrehozásának dátuma: 13-08-2023 09:58 PM)
2260 Megtekintések
StarAroundABlackHole
Helping Hand
Beállítások
A Samsung a napokban bejelentette a One UI 6 béta program indulását a Galaxy S23 termékcsalád készülékeire. Az Android 14 alapú firmware-frissítés az Egyesült Államokban, Németországban és Dél-Koreában már elérhető, és hamarosan újabb régiók csatlakozhatnak.
image

Az előzetes információknak megfelelően nagy változásokon esett át első sorban a kontrol-panel, amely így jobban navigálható és testreszabható lett.
A különböző funkciók, értesítések csoportokba rendezésén kívül ezentúl a jobb felső oldalról történő simítással egyből elő lehet hívni a teljes panelt.
image

A megújultmédialejátszó zenehallgatáskor a szám borítóját tükrözi és kellemesebb animációkkal növeli az élményt.
image

A frissítés után azárolt képernyőn nagyobb szabadsággal mozgathatjuk az órát és az előfutárként érkező Z Flip5-höz hasonlóan tényleg bővül a kiválasztható órastílusok palettája is, amely mostmár jobban igazodik a pozicionálásához.
image

Sokak örömére végre új dizájnt kaptak a Samsungemojik, amelyek így jobban passzolnak az új dizájnelvhez. Az emojik gépelése közben mostmár automatikus multiemoji javaslatokat is kapunk.
image

Az új emojik mellett változott a One UI alapbetűtípusa is, ami egy korszerű és kellemes megjelenést kapott. Emellett frissültek az alkalmazás ikonok és egyes Samsung-appekről lekerült a "Samsung" előtag, mint például a Members és a Notes esetében.
Újratervezték az időjárás widget és alkalmazás nagy részét is, több adatot jelenít meg, interaktívabb lett és a piktogramok illetve a háttérszín segítségével vizuálisan is jobban érzékelteti ezentúl az időjárást.
image

Képek és szövegekmegosztásakor ezentúl több lehetőség közül választhatunk, a megosztási fülön belül pedig látható lett a küldendő tartalom előnézete, így mindig tudjuk, pontosan mit is osztunk éppen meg.
image

Több újítás érkezett akamera alkalmazásba is, mint például a variálható beállítású kamera widgetek, a segédvonalak és a könnyebb szkennelés függetlenül a képek optimalizálásának engedélyezésétől.
image

Agalériában mostmár matricaként is el lehet menteni a gyorskijelöléssel kivágott képeket, szerkesztéskor újrakezdés helyett mindenhol használhatjuk a vissza és újra nyílgombokat, a matricák és rajzok pedig mentés után is szerkeszthetőek maradnak.

És végül egy előzetes a One UI 6-ra biztosan jogosult Samsung készülékek listájáról:

Galaxy S széria

• Galaxy S23 Ultra
• Galaxy S23+
• Galaxy S23
• Galaxy S22 Ultra
• Galaxy S22+
• Galaxy S22
• Galaxy S21 FE
• Galaxy S21 Ultra
• Galaxy S21+
• Galaxy S21

Galaxy Z széria

• Galaxy Z Fold 5
• Galaxy Z Flip 5
• Galaxy Z Fold 4
• Galaxy Z Flip 4
• Galaxy Z Fold 3
• Galaxy Z Flip 3

Galaxy A széria

• Galaxy A73
• Galaxy A72
• Galaxy A54
• Galaxy A53
• Galaxy A52 (A52 5G, A52s)
• Galaxy A34
• Galaxy A33
• Galaxy A24
• Galaxy A23
• Galaxy A14
• Galaxy A13
• Galaxy A04s

Galaxy M széria

• Galaxy M54
• Galaxy M53 5G
• Galaxy M33 5G
• Galaxy M23

Galaxy F széria

• Galaxy F54
• Galaxy F23
• Galaxy F14 5G

Galaxy Xcover széria

• Galaxy Xcover 6 Pro

Galaxy Tab széria

• Galaxy Tab S9 Ultra
• Galaxy Tab S9+
• Galaxy Tab S9
• Galaxy Tab S8 Ultra
• Galaxy Tab S8+
• Galaxy Tab S8

Nektek hogy tetszik az új UI és mi az, amit szívesen látnátok még benne a végleges megjelenés előtt?
23 Válaszok
GTamás
Samsung Members Star ★★
Beállítások
Nekem amúgy eddig is tetszettek a Samsung emojik, szerintem az iOS és a Google félék gagyibbak.😅 Nekem a gyorspanel nem tetszik, egyelőre nem is látom, hogy passzol bele a rendszerbe vizuálisan. A többi eddig tetszik. Viszont amit hiányolok, a mappanézet megújítása. Na, az már lehetne sokkal testreszabhatóbb, méretezhető stb.
StarAroundABlackHole
Helping Hand
Beállítások
Szerintem se voltak jobbak a konkurrens emojik, de a One UI-ban már egyszerűen kilógtak valahogy a letisztult dizájnból.
A gyorspanellel is ugyanúgy vagyok, valahogy nem egészen értem, hogy minek, mikor jobban így semmiképp nem néz ki.. 🤷
Tiborko
SuperStar
Beállítások

Szia,

Köszi az összefoglalót, nagyon jó lett. 

RaafHUN
First Poster
Beállítások
Kár hogy A51re nem lehet már frissíteni az új One UI-t
0 tetszik
VDavid_
Black Belt 
Beállítások
Sajnálom, hogy az egész S/Note 20 széria kimarad, nagyon jó készülékek lettek és hardverileg jóval jobbak, mint akármelyik A szériás kolléga.
StarAroundABlackHole
Helping Hand
Beállítások
Igen, az A51 már biztos, hogy nem kapja már meg, 2019-ben One UI 2-vel startolt és az ígért 3 év illetve három nagy szoftverfrissítést a One Ui 5.1-el már meg is kapta.
StarAroundABlackHole
Helping Hand
Beállítások
Sajnos náluk is lejárt a 3 év szoftveres támogatás és talán pont utánuk növelték meg 4 évre.
De az S szériában előfirdult már, hogy mégis megkapták egyes modellek az új szoftvert, úgyhogy van még remény :))
Dtj122
Legend
Beállítások
A Note20 és az S20 szerintem is többet érdemelne. 😕
Gofrey
First Poster
Beállítások
Ezek szerint már a tab S6 lite 2022. sem kapja meg a frissítés? 😞