Bezárás

What are you looking for?

mégse
A következő eredményeinek megjelenítése: 
Helyette a következő keresése: 
Így értette? 

Eredeti témakör:

S8 | 2022-ben | Megéri?

(Témakör létrehozásának dátuma: 30-07-2022 01:15 PM)
307 Megtekintések
VDavid_
Black Belt 
Beállítások
Sziasztok! 

Sokszor fel merül a kérdés: Használt vagy új telefont vegyek. Egy új telefont gyengébb, de van garancia és a rendszer is friss. Egy használtnál pedig van esély válogatni a régebbi flagshipek között. Pl: S8. A használtaknak is vannak pro és kontrái. Például nincs friss rendszer, de ami rajta van az teljes értékű One-Ui még az újon ha az A széria alját nézzük ott One-Ui Core-t kapsz. Egy S8 egész jó állapotában olyan 40-50E forint. Most ezt egy vele egy árban lévő A03-mal fogom össze hasonlítani.

S8 előnyei:

-Teljes értékű rendszer

-Amoled panel

-Erősebb processzor 

-Jobb grafikus egység

-Prémium: üveg, fém

-Kamera

Gyönyörű felbontású a panel

S8 hátrányai: 

-Nem friss Android

-Nincs GYÁRTÓI garancia

A03 előnyei: 

-Gyorsabb tároló 

-Nagyobb képernyő, de rosszabb

-2 kamerás rendszer, nem lesz szebb az S8-nál

-Friss Android

-Friss One-Ui Core

A03 Hátrányai: 

-Minden ami az S8 -ban van itt az nincs 😶

——————————————————

Alapvetően a Dizájn szubjektív, de szerintem az S8 szimplán szebb...

image


image

Remélem tetszett és ha valaki ugyan így használt vagy új között vacilált annak tudtam segíteni.

Üdv: D.
10 Válaszok
_adrianokahhh_
Explorer
Beállítások
Megéri Igaz hogy csak Android 9 van rajta de teljesítményben sokkal jobb és meg a vezeték nélküli töltés is támogatja + vízálló
VDavid_
Black Belt 
Beállítások
Tényleg ezek kimaradtak
MFlo
Pioneer
Beállítások
Teljesen egyetértek. S8, S9, S10p, S20FE közül az S8 volt a kedvenc. Sajnos el kellett adnom. Most már cca 2~3 éve egy A71 használok és nem tudok semmi rosszat mondani. Nagyon szeretem és mindent tud. Nincs ugyan vezeték nélküli töltés, nem vízálló, a kijelzo üveg sem a full, de mindezek ellenére nekem kellemes "csalódás" volt. Az érdekes, hogy nincs rajta fólia és igaz hogy vigyázok rá, de azért használom rendesen, megsincs rajta 1 karc sem. Szerintem ki lehet fogni jó használt telefont és az S8 különösen jól sikerült az én véleményem szerint.
0 tetszik
GTamás
Samsung Members Star ★★
Beállítások
Hát ez egy nehéz kérdés, én tuti nem vennék ma más S8-at. Inkább spórolnék még és egy A52S/A53-at, esetleg A33-at vennék, ha olcsóbban akarnék telefont.
0 tetszik
VDavid_
Black Belt 
Beállítások
Az 100E-ft-tal drágább és azokban nincs is vezetéknélküli töltés...
0 tetszik
Jumpving
First Poster
Beállítások
Szia nekem van egy A52s 5g-m de még most is használgatom a régi s8-at èn inkább s8-at vennék a fenti specifikàciòk miatt. Nem a legerősebb telefon az s8, de mèg mindig èrezni lehet rajta a prèmium èrzetet mint "régen" pl: Lekerekített képernyő, maga a telefon nagyon vèkony, gorilla glass üveg stb...
Kár, hogy nincs rajta a legfrisebb rendszer vagy legalább egy Android 10.
Attila_HUN
Helping Hand
Beállítások
Nekem mai napig megvan az S8-am. Manapság is teszi a dolgát. Egyedül a képernyőn van minimális szellemkép, de meg lehet szokni. Nagyon jó képeket lehet csinálni vele a mai napig. 😀
0 tetszik
GTamás
Samsung Members Star ★★
Beállítások
Igen, viszont évekig friss szoftvert kapnak még, az S8-on meg egyre kevesebb app lesz elérhető a régi szoftver miatt, szerintem ez sokkal fontosabb, mint a vezetéknélküli töltés. Ízlések és pofonok.🙂
0 tetszik
VDavid_
Black Belt 
Beállítások
Az előbb is már megírtam, hogy az 50E árkategóriában. Még eléggé sok app támogatja az android 9-et és ha már a Goolge Play store nem is ott az internet. megértelek, de most nem a magunk fajtának szerettem volna segíteni telefont választani, (hisz tudom te is meg én is az újabb s22 és flip családhoz vonzódunk) ha éppen a 03 lett volna nála a befutó... szerintem jobban jár egy S8 vagy S8+ társaságával. Üdv: D.
0 tetszik