18-09-2021 05:11 PM - redaguota 18-09-2021 05:13 PM
Labas visiems!
Praėjusį kartą rašiau apie Neoriginalius priedus (NEORIGINALŪS PRIEDAI | Ar verta tokius rinktis? 🤔 ), tad šįkart nusprendžiau aptarti padirbtą Samsung produkciją bei sužinoti kaip ją atpažinti.
Skirtingai nei nekokybiški neoficialūs/alternatyvūs priedai, padirbta produkcija daro žalą ne tik vartotojui, tačiau ir gamintojui. Žmonės nusipirkę padirbtą, nekokybišką prekę vėliau ją asocijuoja su visai ne tuo gamintoju, kurio ji buvo pagaminta. Taip įmonė, kurios produkcija padirbinėjama, patiria ne tik finansinius nuostolius, tačiau ir praranda pirkėjų pasitikėjimą.
Galima pasidžiaugti bent tuo, jog Lietuvos parduotuvėse padirbta produkcija sutinkama itin retai. Vis tik asmenys besilankantys pigių prekių internetinėse parduotuvėse, turguose ar kioskuose tikrai bent kartą susidūrė su padirbtais gaminiais. Dažnai tokius produktus galima atpažinti kaip akivaizdžiai padirbtus, tačiau pasitaiko ir itin gerų kopijų, todėl perkant daiktą nepatikimoje vietoje derėtų papildomai pasitikrinti.
PADIRBTI ĮKROVIKLIAI
Padirbtų įkroviklių jokių būdu nerekomenduojama naudoti. Naudodami padirbtus įkroviklius galite sugadinti įrenginį ir jam nebus taikoma gamintojo garantija. Taip pat padirbti įkrovikliai kelia grėsmę saugumui: dėl pigių detalių jie dažnai neturi apsaugos nuo viršįtampių, perkaitimo ir pan..
-Kopijoje nėra nurodytas Samsung biuro adresas
-Kopijoje naudojamas neteisingas Samsung logotipas
-Kopijoje neteisingai nurodyta pagaminimo šalis (Pvz. MADE INVIE TNANIC)
-Kopijoje trūksta tarpų tarp žodžių (Pvz. TRAVELADAPTER, 1.67Aor)
-Kopijoje Samsung logotipas yra kreivas/pasviręs
-Padirbtame belaidžiame įkroviklyje nėra ventiliatoriaus (Taikoma tik EP-PN930 modeliui)
-Kopijoje pridėtas nereikalingas tekstas (Pvz. AW)
-Kopijoje atspausdintas neteisingas logotipas (Pvz. Galaxy vietoje Samsung)
PADIRBTOS AUSINĖS
Samsung AKG vienu metu buvo labiausiai padirbinėjamos laidinės ausinės pasaulyje, todėl reikia būti atidiems jas perkant nepatikimose vietose, ypač jei jos parduodamos be pakuotės. Ir originalios ausinės gali būti be įpakavimo, tačiau tik tada jei tai servisinė pakuotė (platinama per taisyklas).
Skiriamieji ženklai:
-Nekokybiškai atspausdintas AKG logotipas
-Kopijoje tiek R tiek L raidės iškilę, kai originale R raidė turi būti įdubusi, o L iškilusi
-Kopijoje ausinių ertmės užblokuotos, kai originale turi būti atviros
-Padirbtų ausinių laidas neturi Samsung graviravimo
Šiuo metu skelbimuose taip pat labai lengva aptikti ir padirbtų Samsung belaidžių ausinių, tokių kaip Galaxy Buds, Buds Live ir t.t.. Todėl perkant tokias prekes iš skelbimų ar nepatikimų svetainių reikia būti dar atidesniems. Padirbtų ausinių pakuotės dažnai atrodo išblyškę, sutinkama gramatikos klaidų ir pan.. Norint tokius gaminius identifikuoti geriausia yra tiesiog pažiūrėti originalo apžvalgas/išpakavimo video ir taip suprasite kaip atrodo oficiali pakuotė bei pats produktas.
APIBENDRINIMAS
Padirbta Samsung produkcija Lietuvoje nėra taip stipriai paplitusi kaip pvz. Azijoje. Jei apsipirkinėjate patikimose parduotuvėse nėra ko nerimauti, tačiau perkant priedus kiniškose parduotuvėse, skelbimų portaluose ar kioskuose išlieka didelė tikimybė, jog įsigysite būtent padirbtą produktą.
Patarimai buvo parengti pagal oficialią informaciją:
https://www.samsung.com/ph/support/mobile-devices/notice-for-counterfeit-samsung-accessories/
https://www.samsung.com/uk/support/mobile-devices/customer-notice-regarding-counterfeit-products/
ant 20-09-2021 09:07 AM
Esu kartą įsigijęs, kaip vėliau sužinojau, padirbtą kelioninį krovimo adapterį EP-TA20EBE. Klastotę pirmiausiai išdavė greitas krovimas (9V): nors telefonas kraudavosi normaliai, pats adapteris pastebimai smarkiau kaito. Pradėjęs žiūrinėti aptikau, kad tuo metu kiti originalūs namuose buvę EP-TA20EBE adapteriai buvo pagaminti 2017 m rugsėjį, o klastotė turėjo berods rugpjūčio žymą ir vos įžiūrimai kreivą „Samsung“ logotipą ant braunos. Patys užrašai buvo padirbti tiksliai - plika akimi nesimatė skirtumo.
Paieškosiu, jei neatidaviau tos klastotės į elektronikos atliekas perdirbti, nufotografuosiu.
Laimei, įrangos sugadinimo pavyko išvengti, bet nuo to laiko perku tik originalius įkrovimo adapterius arba renkuosi laiko patikrintus ženklus: „Orico“, „Tronsmart“ bei „Ugreen“.
Beje, populiarioje kiniškoje el. parduotuvėje esu pirkęs „Samsung“ adapterį iš microUSB į HDMI (telefonui „Samsung Galaxy Note4“ ir belaidį kroviklį (ko gero EP-PN930) - pasitaikė originalūs, kiek supratau, pagaminti Korėjai, net su lipdukais, turinčiais hologramas.
ant 20-09-2021 09:46 AM
Dėkui, kad pasidalinai savo patirtimi. Man yra tekę turėti padirbtą Samsung Micro USB kabelį. Kokybė buvo nepalyginamai blogesnė, ilgai jis ir netarnavo.