Bezárás

What are you looking for?

mégse
A következő eredményeinek megjelenítése: 
Helyette a következő keresése: 
Így értette? 

Eredeti témakör:

RB30J3000SA - Avagy a légkalapács

(Témakör létrehozásának dátuma: 29-10-2019 12:28 PM)
4293 Megtekintések
OnlyHuman
Apprentice
Beállítások

Üdv mindenkinek,

 

Így azonnal csatolnék is egy videót LINK . Elég hangosra kell venni, hogy a szerencsétlen telefonos mikorofonon is hallható legyen a "problémám" de azért lehet hallani azt a légkalapács szerű rezonáló hangot remélem mert én 3 szobára is hallom kristály tisztán. Ha esetleg másnak van ilyen típusú hűtője, az is zakatol mint az istennyila? Az első hónapban tökéletes volt búgott búgott de a dörmögő mély búgó hangja inkább relaxáló. Az első hónapot követően ha bekapcsol a hűtő rezonál de olyan hangerővel hogy egy 84nmk -es lakás másik oldalán is kristály tisztán hallható.
Beszéltem az ügyfélszolgálattal, megvolt a hibabejelentés, kijött a szerelő elmondtam neki is hogy ha megmozgatjuk akkor bottal üthetjük a nyomát a gondomnak nembaj szétkapta a (nemtudom miért csillagozza ki) f a gy a sz t ó hátulják, kicsit orosz módszerrel megkínálta pár "kis" kopogtatással majd kihúzta és hátul is átkopogtatott mindent és minden rendben. Ekkor bekapcsolt a kompresszor alacsony fordulaton vagy hogy kell ezt mondani és ekkor halk ciripelő hangja van óóó hát az tökéletes. Hát nem is azzal van gond hanem amikor teljes fordulaton megy! Ekkor emberünk már írta a papírokat mert hát semmi gond nincs ezzel én meg kinyitottam minden ajtót minimum hőmérsékletre mindent, majd mire megírta a lapokat beindult. Zörög berreg csörög csattog... na ekkor felfigyelt a gondomra és most jön a javaslat. Borogassam meg egy kicsit lökdössem tologassam arrébb és akkor abbahagyja. Hát de csak addig, a legközelebbi induláskor megint üssem egy gumikalapáccsal vagy mi legyen?!

Szóval a videón remélem hallható, mihelyst meghúzom az egész hűtőt magamfelé az a rezonáló hang azonnal megszünik. Ha elengedem megint mint egy légkalapács nekifog. Szintben van semmi nem mozog benne rajta és teljesen pontosan az aljából hallható ez a csodálatos zörej. Már mindent elkövettem vele, kemény gumit (amit a mosógépek alá szoktak rakni) tettem alá semmi nem segít zörög mint az istennyila én meg már begőrülök tőle, mert a 15éves indesitem ami tönkrement isten nyugasztalja ha a konyhában voltam és teljes fordulaton ment a kompresszor sem adott harmadennyi zajt sem mint ez.

Mit lehet még ezzel csinálni? Most tényleg kalapáljam meg döntögessem minden bekapcsolásnál? Őszintén elég viccesnek találom dehát ezt javasolta a Samsungos szerelő... üssem döntsem toljam ami megoldja a gondod éppen arra a hűtése ciklusra, a következőnél meg kezdem előről amíg ki nem dobom az ablakon mert már ott járok.... egyszerűen az őrületbe kerget.

0 tetszik
7 Válaszok
OnlyHuman
Apprentice
Beállítások

Volt itt egy másik fórumtéma a 3100-as szériához hogy sokat megy a hűtő.  Hát ez a zörgő doboz nekem tegnap 7:00 és 22:00 között 24x kapcsolt be. Átlagosan negyedóránként bekapcsol akár ki vollt nyitva az ajtaja akár nem.  10 körül nekiálltam nézni a belső hőmérsékletet így ugye amikor bekapcsol és elkezd egy bármilyen hűtési ciklust akkor ajtó nyit hőmérséklet leolvas ajtó zár. A hűtő tehát 7°C -re van beállítva. Lehűt 7°C -re, majd kikapcsol. Negyed óra múlva felmelegszik 8-9°C -re amikor pedig visszakapcsol. Ezt nem befolyásolja semmiben hogy ki volt -e nyitva az ajtó mert éppen kellett belőle valami avagy sem. Ma megint beszélek a szervízzel és elvileg jövőhét elején ismét megnézik akkor tüzetesebben hogy miért zörög a gép alja ha az első lábain áll, illetve miért megy ennyit egy nem fűtött helységben ősszel, ha nyáron csoda volt ha egyáltalán bekapcsolt a 30 fokban.
Őszintén szólva egyelőre megbántam a vásárlást mert ez kegyetlen. Szomszédnak LG hűtője van, az is NoFrost és még ha maximum fordulaton megy is kompresszor semmi hangját nem hallani és neki pl tegnap 5x kapcsolt be pedig ott gyerek is, az ajtó folyanatosan nyitogatva van... (igen már összehasonlítjuk)

0 tetszik
OnlyHuman
Apprentice
Beállítások
Hát a szervíz szerint teljesen normális viselkedés hogy 10-20perc alatt zárt ajtók mellett 7fokra hűtött hűtő 8fokra melegszik és elindul egy hűtési ciklus, de a rezonálást megnézik ismételten szerda délelőtt. Mondjuk meg futok egy kört ezzel a bekapcsolgatással mert hogy 1órát sem képes tartani a frissen lehűtött hőmérsékletet és 8-9fokon már kapcsol is be megint akkor lesz itt olyan villanyszámla amit nem győzök fizetni.
És igen itt arról van szó, hogy:
- elindul egy hűtési ciklus
- kinyitom az ajtót és megnézem hogy hány fok van
- felírom az időt meg hogy hány fok
- 20-40perc mire lehűt és leáll, ekkor megint felírom az időt és 7fokra van állítva tehát ha gondolom ezt eléri akkor kapcsol ki (volt olyan hogy megnéztem és igen amikor kikapcsolt 7C volt bent tehát ez rendben van)
- 10-20 perccel később megint bekapcsol, közben nem volt kinyitva az ajtaja egyszer sem, még csak a közelébe sem ment senki, ekkor kinyitom megint az ajtót és 8 vagy 9c van benne.

Ergó a hűtő kvázi megy egész nap és viszi magával a villanyszámlám is. Ha kinyitom az ajtót csak minimálisan ront a helyzeten.
0 tetszik
AdamSzabo
Voyager
Beállítások

Szervusz!

 

Köszönjük, hogy megosztottad velünk a tapasztalt hibajelenséget. Nagyon sajnálom, hogy ilyen őrjítő problémád akadt a hűtővel, bízom benne, hogy mihamarabb lesz rá megoldás. Biztosíthatlak, hogy nem mindegyik Samsung hűtő rossz, de tény, hogy a nálad lévő darab meghibásodott. Remélem, hogy a jövőben jobb élményeid lesznek vele.

 

Mivel ez a hiba nem orvosolható egyszerű tanácsokkal, így a konkrét megoldásban direkte segíteni nem tudunk, de igyekszem pár tanácsot adni.

 

A leírt zörgés (sajnos videót nem tudtam egyelőre megnézni) és a folyamatos működés egyértelműen hibára utal. Beletörődni semmi esetre sem szabad, mondjon bármit a szerelő. Ez nem normális működés, és a hűtő javításra szorul.

 

A hűtő ciklusainak száma a berregéssel együtt sűrűsödött meg, vagy az első szerelő látogatása után jelentkezett új hibaként?

0 tetszik
OnlyHuman
Apprentice
Beállítások

Szia!

Ilyet nem is állítottam!, sőt isten mentsen. Ez a hűtő tökéletes volt az első hónapban! Keveset ment a 30°C -s szobahőmérséklet ellenére és nem is zörgött.  A zörgés ugye akkor jelentkezik, amikor a kompresszor teljes fordulatszámra kapcsol. Ellenkező esetben csak egy szuszogó hangja van. A zörgésre pedig már mindent amit emberileg lehetett kipróbáltam tényleg. Nem arról van szó, hogy nem áll stabilan és ahogy remeg a földhöz ütődik és emiatt zörög mert akkor ezt egy szivaccsal rögtön orvosolni lehetne. Nem ez egy egyértelmű fémes zörgés, mintha a szegecselés nem lenne tökéletes de igazából nemtudom, mert be sem lehet azonosítani hogy konkrétan mi zörög benne, és ha elmozdítjuk akkor lőttek neki nem is zörög tovább csak a legközelebbi hűtési ciklusban. A videót levettem, mert igazából alig hallani rajta a lényeget, még próbálkozom, egy megfelelő videót felvenni ahol talán nem kell maximumra állítani a hangerőt és fel fogom tenni.
A hűtési ciklusok megemelkedését konkrétan megtudom mondani, hogy miután ugrottak meg. Kihúztuk a hűtőt áttoltuk a másik oldalra. Miután visszadugtuk egyszerűen nem tartja meg a lehűtött hőmérsékletet.
Be van állítva a hűtő 7C -re (de igazából mindegy hova állítom pontosan ugyanúgy viselkedik minden hőfokon). Elindul a kompresszor  megy 20-40percig majd kikapcsol (gondolom mert eléri a 7C -s hőmérsékletet). 10-15perc múlva pedig visszakapcsol 8C -on függetlenül attól, hogy ki volt -e nyitva az ajtó avagy sem. Olyan is előfordul gyakran, hogy a kompresszor megy alacsony fordulaton 30 percet kb, aztán minden átmenet nélkül fölkapcsol még 20-30percre teljes fordulatra.
A f a g y a s z t ó része tökéletesen tartja a -17C-t de a hűtő része elég káosz, és 1fokos melegedésre már kapcsol is vissza. Van olyan is hogy hiába 7 fokra van beállítva 5fokra hűt de nem kapcsol ki, megy tovább. Hát igen a fogyasztása elég magas...

 

Na sikerült is, hát ehhez is elég hangosra kell venni de kritály tisztán hallható a gondom. Zörög Zörög, amikor belekapaszkodok a tetejébe azonnal elhallgat amíg el nem engedem.
https://www.youtube.com/watch?v=1cGD43ypYo8
És ez jelenleg a tűrhető kategóriába esik egyébként, mert jól tele van pakolva. Amikor nincs tömve, akkor az igazán jó, a 84nm -es lakás másik oldalán is halljuk ha megy a hűtő :). Szóval ha tömve van a f a g y a s z t ó (komolyan miért nem tudom beírni rendesen hogy *****yasztó?) akkor inkább a kompresszortól hallható a zörgés, ha üres akkor meg inkább előlről az első lemez meg a belső tér közül valahonnan. Most egyébként a hűtő tökéletesen szintben van és sziklaszilárdan áll. De mondom már körbetoltuk a konyhán szóval...

0 tetszik
OnlyHuman
Apprentice
Beállítások

Na túlvagyunk a dolgok felén, és most megint a tesztelési időszak következik. Mostmár egyértelműen hallotta a szerelő, hogy mit is értek zörgés alatt és hogy mi történik ha akár csak egy milimétert is mozdítunk a hűtőn. Levittem mindent a legalacsonyabb hőmérsékletre kinyitottam minden ajtót kb 3-5perc múlva fel is pörgött a kompresszor és zörgött csörgött csattogott. Hát mivel jó lett volna látni a hátulját hogy megpróbáltuk óvatosan kimozdítani, aminek köszönhetően azonnal el is hallgatott csak, hogy nehezebb legyen rájönni hogy mi is a gond. Egy lehetséges zajforrást talált ami pedig ez lenne:

 

IMG_20191106_112446.jpg

Ez a kis csövecske hozzáért menet közben a fölötte lévő műanyaghoz aminek köszönhetően műanyag verődik a műanyaghoz hangot hallat. Előkerült egy olló és lett egy 1-2mm -es rés a kettő között most pedig kivárás jön értesítenem kell majd hogy hogy alakul a zaj. Egyelőre tökéletesnek tűnik nem zörög de ha esetleg elkezdi vágok oda egy kis papírzsebkendőt a kettő közé és kész.

A hűtési ciklusok megemelkedésével már kicsit jobban meg vagyunk lőve mert oda is arra kért, hogy figyeljem már tovább. Ugyanis nem nagyon tudnak azzal mihez kezdeni, ha
 - eléri a beállított hőmérsékletet
 - és kikapcsol

Ugye ez eléri a hőmérsékletet majd kikapcsol, a gond az hogy 5-15perc múlva meg visszakapcsol így effektíven kb egész nap megy. Erre az lett a konszenzus, hogy ha már az az 5perc sincs meg akkor szóljak megint, és akkor egy másik szerelő fog kijönni hűtőgázt/folyadékot (nem emlékszem pontosan) cserélni benne. Ezzel már csak annyi gondom, van hogy ez most így akkor jó sok villanyszámlámba fog kerülni...

OnlyHuman
Apprentice
Beállítások

Na alakulnak a dolgok. Örömmel jelentem, hogy csak a fenti kép okozta a zörgést. Mióta kicsit megigazították nem zörög a hűtő egyáltalán. Tökéletes hangja van. Még mindig nagyon sokat megy úgyhogy vettem egy második hőmérőt is amit a *****yasztóba raktam és meg is lett a ludas. Úgy fest, hogy noha a *****yasztót megfelelőnek tituláltam mégis ő lesz a ludas. Így festenek a mérések:

2019.11.06: -15°C -ra állítva (Bekapcsolás időpont, Lekapcsolás időpont, Mért hőmérséklet bekapcsoláskor, Mért hőmérséklet kikapcsoláskor, kompresszor "fordulat" - 50% amikor csak hankan szuszog, 100% amikor ami  csövön kifér):
13:15, 14:08, -12C, -13C, 50%
14:23, 14:35, -10C, -13C, 100%
15:01, 15:35, -10C, ?, 50%
15:35, 15:39, ?, -13C, 100% (Ki sem kapcsolt az előző hűtési ciklus végén, egyszerűen felpörgött inkább)
...
Folytathatnám, de soha nem érte el a beállított -15C -s hőmérsékletet. -17C-re állítva is hasonló az eredmény:
2019.11.07:
?, 06:49, ?, ?, 50%
06:49, 07:31, ?, -15C, 100%
07:47, 08:07, -14C, -15C, 100%

08:17, 09:03, -13C, -14C, 50%
09:13, 09:59, -12C, -15C, 50%
10:19, 10:39, -13C, ?, 50%

10:39, 10:55, ?, -15C, 100%
...
Szóval ha -17C-re állítom azt uganúgy nem éri el -15C-ig tudja lehűteni mielőtt kikapcsol, és ugye gyakrabban kapcsolgat vissza, tovább megy. -19C volt a mai napon de őszintén visszavettem -15C-re mert itt már elszabadul a pokol:

08:31, 09:01, -15C, -17C, 100%
09:09, 09:49, -13C, -16C, 50%
09:57, 10:29, -14C, -18C, 50%
10:40, 11:23, -13C, -17C, 50%
11:31, 11:59, -14C, -18C, 100%
Lényegében 10percenként már kapcsol is visszafelé.
Ma reggel egy másik személlyel beszéltem a szervízből, aki azzal akart nyugtatni, hogy ez nem baj mert van mivel inverteres a motor ezért ha nem 100%-on megy akkor keveset eszik. Szerintem meg az igenis baj, hogy beállítok egy hőmérsékletet amit nem érek el, illetve 5-25percenként indul egy hűtési ciklus beállított hőmérséklettől függően (amit mnég mindíg képtelen elérni). A hűtőtér is hasonlóan viselkedik, de ott 7C-re vagyok beállítva és 8C-nél kapcsol be (de ezekszerint az lehet a *****yó miatt is). Az elmúlt hónapban az első hónaphoz képest +47KWh fogyasztást mértünk az egyedüli "új" - 2hónapos - dolog a lakásban pedig ez a kombinált hűtő. Ismét kihangsúlyoznám, hogy én elfogadnám, hogy ez ilyen, de ez az egyre többet megy azután jelentkezett, hogy a Samsung Telefonos ügyfélszolgálat javaslatára kihúztam a hűtőt negyed órára és áttoltam a konyha másik oldalára. Előtte volt 6-7 hűtési ciklus 12óra alatt, most 34 hűtési ciklusnál járok és a szervíz is próbál lerázni, hogy ez normális, de a szerelő aki kint volt nagyon rendes szóval bizakodó vagyok és hétfőn meglátjuk :).

0 tetszik
OnlyHuman
Apprentice
Beállítások

No megkerestem a szervizet elmondtam hogy mi az ábra, igen az nem hangzik jónak szóljak az ügyfélszolgálatnak, hogy vegyenek fel hibajegyet mert neki valahogy el kell könyvelni a javitásra fordított időt. Őgyfélszolgálat felhív, megint mintha ha falnak beszélnék és ugyanazt mondja el mindenre a hölgyike a telefonban robothangon szépen felolvasva. Amíg hűt addig ez nem hiba. Tehát az hogy a *****yó a gyárilag -23°C -ra beállítható kapcsolójával maximum -17°C -ra hűt és folyamatosan megy az nem hiba. "nem mert a digitális inverteres motor amúgyis folyamatosan megy csak akkor hallom ha felkapcsol magasabb fordulatra" ... Na itt feladtam; vagy ettől nagyobb hülyeséget még életemben nem hallottam, vagy csak siman denevér hallásom van.
Egyáltalán minek mondom el neki, hogy a 30fokos konyhában csoda volt ha bekapcsolt, aztán ők javasolták hogy húzzam ki negyed órára és bummm óránként egyre többször kezdett el menni csak hát ugye a hőmérséklet csökkent. Hát nem volt nehéz nem észrevenni mert olyan hangosan zakatolt mint egy istenverte légkalapács, már majdnem az ablakon dobtam ki az utcára amikor hajnal 2-kor arra keltünk a feleségemmel, hogy ki az isten fúr... Jelen pillanatban -17°C -ra van beállítva és soha nem hűt le -17°C -ra csak maximum -15°C -ra ellentétben 15percenként indul egy hűtési ciklus. Kb minden harmadik hűtési ciklusnál a kompresszor teljes fordulaton pörög, és kb minden hetedik hűtési ciklus végén pedig szünet nélkül felpörög a kompresszor maximumra ilyenkor kb 60-75perc egy hűtési ciklus hossza. De mivel biztosan így kell neki működni majd megnyugodok :smiling-face:

0 tetszik