Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

(5 zdjęć) Jesienna paleta (VIII)

(Temat utworzony: 04-11-2023 10:21 AM)
75 Wyświetlenia
3 Odpowiedzi
OleksiiA
Moderator
Moderator
Opcje

@X-Flash, te zdjęcia przypomniały mi o dwóch moich ulubionych seriach gier i książek: Stalker oraz Metro. Bardzo Ci za to dziękuję!


Witaj na Forum Samsung!
Pamiętaj o zapoznaniu się z Zasadami Społeczności Samsung oraz Regulaminem.
Doceniaj i bądź doceniany. Doceniaj innych, klikając przycisk Like lub Zaakceptuj jako rozwiązanie.

X-Flash
Big Cheese
Opcje
Okres gier pokrył się już u mnie mrokiem niepamięci, aczkolwiek na bieżąco z ciekawością śledzę w newsach wszystkie nowinki technologiczne z tej branży.

Przyznam jednak, że nie bardzo kojarzę, dlaczego produkty z uniwersum D. Glukhovsky’ego bezwiednie skojarzyły Ci się z uwięzionymi w kałuży liśćmi. Byłbym wdzięczny za jakiś konkretny trop w tej kwestii, chociażby z czystej ciekawości li tylko 😉


P.S.
Last but not least, przepraszam za opóźnienie we własnej reakcji, ale akurat Twój komentarz nie został odnotowany przez panel powiadomień w jakikolwiek sposób, co zresztą zdarza się ostatnio nagminnie; dowiedziałem się o nim dopiero przeglądając skrzynkę odbiorczą w Samsung Members.
Można zaryzykować opinię, że funkcjonowanie zakładki Galeria Galaxy „recently seems to be on the blink”, jakby to eufemistycznie ujęli zawsze uprzejmi Anglicy…
0 Like
OleksiiA
Moderator
Moderator
Opcje

@X-Flash, żebyś nie czuł się nieswojo z opóźnioną reakcją, pozwoliłem sobie opóźnić moją odpowiedź praktycznie o miesiąc. 😎

Stalker wiadomo, według tego uniwersum w Zonie panuje wieczna jesień, a też sobie przypomniałem ten fragment z intro do pierwszej części, ten sam motyw z kałużą i liśćmi:


Jeśli zaś chodzi o uniwersum Głuchowskiego, to tam również pojawiał się motyw złotej jesieni. Poniżej kilka przykładowych ujęć z Metro Exodus z rozdziału "Jesień" znalezionych w internecie.

Plus jesień sama w sobie w połączeniu z opadającymi liśćmi i kałużami nawiewa depresyjne motywy postapokaliptyczne, w których nie sposób się nie zakochać.

OleksiiA_1-1701866344432.png

 

OleksiiA_3-1701866363687.png


Witaj na Forum Samsung!
Pamiętaj o zapoznaniu się z Zasadami Społeczności Samsung oraz Regulaminem.
Doceniaj i bądź doceniany. Doceniaj innych, klikając przycisk Like lub Zaakceptuj jako rozwiązanie.