Užverti

What are you looking for?

atšaukti
Rodomi rezultatai 
Vietoj to ieškokite 
Ar turėjote omenyje: 

Original topic:

Samsung Galaxy Z Fold3 5G apžvalga | Ar lankstomo ekrano technologija jau tinka kasdieniam naudojimui?

(Topic created on: 31-10-2021 10:28 PM)
7rdy
Samsung Maker ★
Parinktys
Galaxy Z Fold | Galaxy Z Flip serija

Sveiki Bendruomenės nariai!

Šį ilgąjį Vėlinių savaitgalį linkiu atšvęsti Heloviną bei neužmiršti prisiminti ir pagerbti išėjusius.

Z Fold3 ekranasZ Fold3 ekranas

Štai pagaliau buvo atėjusi diena, kai į mano rankas atkeliavo ilgai lauktas lankstomas Samsung telefonas. Galaxy Z Fold serijos telefoną, tiksliau dar antrą versiją, turėjau apžvelgti jau prieš keletą mėnesių, tačiau tada apžvelgiau Samsung Galaxy Tab S7+ planšetę, nes Fold visiems neužteko. 🙂 Ir pagaliau atėjo mano eilė jį apžvelgti, tik dabar gavau jau ne Z Fold2, o naujausią Z Fold3 versiją.

Po dviejų savaičių testavimo periodo esu pasiruošęs pasidalinti savo pastebėjimais. Tiesa, nesu pirmas apžvelgęs šį įrenginį. Jį jau išsamiai apžvelgė Bendruomenės narys @Gedminiux (Apžvalgos nuoroda).

Taip pat apžvalgų galima rasti tiek vieno iš operatoriaus Bitė, tiek telefonai.eu svetainėse. Dėl šios priežasties nesiplėsiu apie kiekvieną įrenginio detalę, o tiesiog aprašysiu savo nuomonę apie šį telefoną.

Telefono forma:

Paėmus telefoną į rankas jis atrodo neįtikėtinai tvirtas: sunkus, kokybiško surinkimo korpusas suteikia teigiamus jausmus. Bandant atverti ir užverti lankstomą ekraną, dėl tvirtumo abejonių taip pat nekyla. Lankstymo mechanizmas yra itin stabilus, tam tikruose lenkimo kampuose yra laisvesnis, o kituose lyg užsifiksuoja – taip padaryta dėl patogumo naudotojui.

Iš dalies sulenktasIš dalies sulenktas

Paimti sulenktą telefoną yra labai patogu. Šioje pozicijoje telefonas yra storas ir ilgas, tačiau šiuo atveju, tai nereiškia, jog jį sunku ar nepatogu suimti ir naudoti. Priešingai, storas ir pailgas telefonas patogiai guli rankoje. Ne ką mažiau patogesnis telefonas tampa ir jį išlenkus, tik žinoma tam prireiks abiejų rankų.

Sulenkta padėtisSulenkta padėtis

Ekranas:

Pagrindinis šio telefono akcentas, be jokios abejonės, yra lankstomas ekranas. Teko girdėti daug abejonių dėl jo tvirtumo, tačiau Samsung jau nekartą, savo atliktais tyrimais, įrodė patvarumo faktą. Galiu pasakyti, jog testuodamas telefoną, ekrano tvirtumu net nesuabejojau – ekranas kokybiškai pritvirtintas prie korpuso, iš viršaus bei apačios ekraną per sulenkimo vietą papildomai prilaiko micro laikikliai.

Iš dalies sulenktasIš dalies sulenktas

Vis tik reikėtų nepamiršti ir papildomo priekinio ekrano. 120Hz 6.2 colių Dynamic AMOLED 2X ekranas yra šiek tiek blankesnis už pagrindinį lankstomą, tačiau taip pat itin geras. Šis ekranas yra pailgas, todėl su kai kuriomis programomis jį naudoti nebus patogu, tačiau tam į pagalbą ir ateina didysis išlankstomas ekranas.

Papildomas (išorinis) ekranasPapildomas (išorinis) ekranas

Video atkūrimas:

Šio telefono pagrindinio ekrano proporcijos yra kiek nestandartinės (primena kvadratą), todėl natūraliai kyla klausimas kaip jame žiūrėsis šiuolaikinis 16:9 vaizdo turinys. Testavimo metu YouTube įrašai geriausiai atrodė pilnai juos išdidinus. Žinoma, taip nukerpama didelė dalis vaizdo, tačiau tai labai priklauso nuo žiūrimo turinio pvz. stebint gamtos vaizdus apkirpti šonai žiūrėjimo patirties nesugadino, tačiau žiūrint filmą ar serialą teks susitaikyti su juodais kraštais.

Video paleistas iš YouTube (režimas -užpildant ekraną ir apkerpant šonus)Video paleistas iš YouTube (režimas -užpildant ekraną ir apkerpant šonus)

Paleistas filmas iš MP4 failo (vaizdo režimas - sutalpinti ekrane stipriai neapkerpant)Paleistas filmas iš MP4 failo (vaizdo režimas - sutalpinti ekrane stipriai neapkerpant)

Žiūrėdamas serialus/filmus per Samsung Video leidimo aplikaciją susidūriau su nepatogumu: bent šiek tiek sulenkus telefoną ekranas pasidalija į dvi dalis (apatinė dalis tampa valdymo kilimėliu). Gal tai ir naudinga tam tikrose situacijose, bet aš telefoną palenkdavau žiūrėdamas filmus, nes tai sukelia nedidelį 3D efektą, todėl manęs automatinis vaizdo padalijimas sulenkus ekraną, be galimybės išjungti, netenkino. Mano laimei, VLC grotuvas leido apatinę dalį išjungti ir žiūrėti filmą pilname ekrane, net ir sulenkus jį. 🙂👌

Samsung video aplikacija neleido išdidinti vaizdo kai ekranas sulenktas ir yra tokioje padėtyjeSamsung video aplikacija neleido išdidinti vaizdo kai ekranas sulenktas ir yra tokioje padėtyje

Kameros:

Telefonas turi kiek neįprastą kamerų konfigūraciją – net dvi priekines kameras. Viena yra po lankstomu ekranu (Taip, kamera yra paslėpta po ekranu!), o kita yra standartinėje vietoje – skylutėje papildomame ekrane. Naujos technologijos asmenukių kamera paslėpta po ekranu dar nėra dažnai sutinkamas sprendimas, galbūt todėl, nes savo kokybe stebėtinai nusileidžia įprastai priekinei kamerai. Tiesa, šiame telefone tai jokių bėdų nesukels: nepatenkinti paslėptos priekinės kameros kokybe galės naudoti papildomo ekrano kamerą ar net su pagrindiniu fotoaparatu pasidaryti asmenukę.

Kamera, kai ji paslėptaKamera, kai ji paslėptaKamera, kai ji atviraKamera, kai ji atvira

Apie pagrindinę kamerą neturiu praktiškai ko pasakyti. Mano nuomone ji niekuo labai neišsiskiria – ne pati geriausia rinkoje, bet tuo pačiu ir nėra bloga. Tipiniam vartotojui jos tikrai pakaks. :smiling-face:

Na, o fotografuojant mėnulį naktį, manasis Galaxy A52 pasirodė geriau nei Z Fold3. Kas gana nustebino.

Patikę dalykai:

• Vibracija (haptic feedback) - Pagaliau Samsung telefone atsirado ne paprasta vibracija, o normali atsako sistema, kuria seniau galėjo pasigirti tik obuolio telefono naudotojai. Dabar telefone atliekamus veiksmus lengva pajausti, nes nauja vibracijos sistema moka ir stuksenti ir kalti
  • Neblogi garsiakalbiai
  • Itin ryškus ir raiškus (geras spalvų atkūrimas) lankstomas ekranas
  • DeX (neturėjau HDMI adapterio, tad DeX išbandžiau prijungęs telefoną prie PC per USB laidą - patirtis lėtesnė nei per HDMI, tačiau technologija teigiamai stebinanti ir naudinga)
  • Atsparumas vandeniui (IPX8)
  • Tvirtas korpusas ir kokybiškas surinkimas
  • Išsiskirianti lankstomo ekrano technologija

Pilnai išlenktas ekranasPilnai išlenktas ekranas

Trūkumai:

• Plastikinė nugarėlė Pasirodo, jog nugarėlė vis tik pagaminta iš stiklo, tačiau man pasirodė lyg plastmasinė 😅
  • Pirštų atspaudų skaitytuvas/išjungimo mygtukas galėtų būti tvirtesnis/solidesnis, o ne judėti į puses
  • Komplekte nėra S-Pen
  • Itin aukšta kaina

NugarėlėNugarėlė

APIBENDRINIMAS:

Nors telefoną turėjau tik dvi savaites, tačiau to laiko pakako įsitikinti įrenginio inovatyvumu. Pagrindinė telefono ašis – lankstomas ekranas, tikrai nustebins ne vieną praeivį, o jei mėgstate išsiskirti iš minios, šis įrenginys kaip tik Jums. Galios naudojant telefoną tikrai nepritrūks, o ir ekrano kokybė nuolat stebins ne tik savo galimybe lankstytis, bet ir ryškiomis spalvomis. Atsakant į pagrindinį klausimą, - Ar lankstomo ekrano technologija jau tinka kasdieniam naudojimui? Galiu pasakyti, kad tikrai TAIP! Ši technologija jau kurį laiką nebėra tik eksperimentinė, dabar ji puikiai tinka kasdieniam patogiam darbui, pramogoms ir žaidimams dideliame ekrane, o svarbiausia tai, jog telefonas atrodo tvirtas ir tikrai netrapus, kaip daug kas galvoja.

SAMSUNG Community Lietuva
6 REPLIES 6
Paulinão
Community Manager
Parinktys

Dėkojame už tavo apžvalgą, @7rdy!

Samsung Community komanda 🤝

Pasakyk „Labas“ bendruomenei skiltyje „Susipažinkime“.

Samsung Unpacked

Jeigu tau padėjo mano atsakymas, spausk PRIIMTI KAIP SPRENDIMĄ
7rdy
Samsung Maker ★
Parinktys

Dėkoju Jums už galimybę ištestuoti. Gero vakaro @Paulinão🙂

GytisRepecka
Samsung Maker ★
Parinktys

@7rdy, puiki praktinė apžvalga 👍

Su linkėjimais | Greetings from Lithuania
Gytis
Apie mane „Samsung“ bendruomenėje
rokasgilys
Helping Hand
Parinktys

Sveikas, @7rdy,

Dėkui už išsamią apžvalgą! :winking-face:

Užkliuvo tik viena detalė, ar tikrai Galaxy Z Fold3 5G įrenginio nugarėlė yra pagaminta iš plastiko?

Perskaityk mano naują apžvalgą apie naująjį Galaxy Watch 4 laikrodį!
rokasgilys ParašasJeigu tau padėjo mano atsakymas, spausk PRIIMTI KAIP SPRENDIMĄ.
7rdy
Samsung Maker ★
Parinktys

Labas @rokasgilys,

Geras pastebėjimas. Dabar peržiūrėjau apžvalgas YouTube ir visur sako, jog tai stiklas. Galbūt pas mane buvo plastikas, nes telefonas atkeliavo su confidential lipduku, kas reiškia, jog išplatintas dar prieš išleidžiant? O gal tiesiog, tai šiltas palietus ir itin matinis stiklas kuris man pasirodė kaip plastikas? 🤔 Bet kuriuo atveju dėkui už pastabą - apžvalgą pakoregavau. 👍

rokasgilys
Helping Hand
Parinktys

Sveikas, @7rdy,

Būtų keista, jog Samsung, apie 1800€ vertės, įrenginiui pagailėtų stiklinės nugarėlės. Nors dabar nenuostabu... :winking-face:

Perskaityk mano naują apžvalgą apie naująjį Galaxy Watch 4 laikrodį!
rokasgilys ParašasJeigu tau padėjo mano atsakymas, spausk PRIIMTI KAIP SPRENDIMĄ.