Zavřít

What are you looking for?

zrušit
Zobrazování výsledků pro 
Hledat místo 
Měli jste na mysli: 

Původní téma:

Samovolné otáčení displeje z horizontální do vertikální polohy (Note 10+ SM_975F)

(Téma vytvořeno: 13-11-2021 10:16 AM)
600 Zobrazení
Milan_S
Apprentice
Možnosti

Ahoj,

měl bych na vás dotaz, zda jste se někdo také setkal s tím, že po aktualizaci systému (XEZ verze) se vám v jakékoli aplikaci po cca 5 minutách otočí displej zpátky do výchozí (vertikální) polohy, když byl předtím přetočený na bok.

Tohle chování se mi začalo projevovat od srpnové aktualizace 2021, kdy se mi po updatu začal každých cca 5 minut displej přetáčet  do výchozí polohy. Myslel jsem, že se jedná jen o chybu jedné aktualizace, ale tohle chování se opakovalo s každou aktualizací až do aktuální (listopadové) aktualizace. Aktualizaci jsem zkoušel jak přes OTA přímo z telefonu, tak i přes Smart Switch a chování bylo vždy stejné. Napadlo mě, že to může způsobovat nějaká aplikace. Proto jsem provedl tovární nastavení a až poté aktualizaci systému. Ale chování se opět projevilo a to aniž bych do systému cokoliv instaloval. Zkoušel jsem jen předinstalované aplikace (YouTube, Samsung Browser, Chrome), ale dělalo to v každé. Ale pokud jsem poté provedl tovární nastavení, problém se už neprojevil. Přetáčení na bok jsem prováděl jak přes ikonu "Na výšku - automaticky přetočit" v notifikační liště, tak i přes ikonku telefonu, která se při otočení zobrazí dole v navigační liště. Telefon není nijak upravován ani není proveden root.

Jak ale sami uznáte, dělat každý měsíc po aktualizaci tovární nastavení, aby displej zůstal přetočený na bok a pořád se co 5 minut nevracel zpátky, je hodně nepohodlné. 

Děkuji za vaše rady

Milan

10 Odpovědi
Libb
MegaStar
Možnosti

Dobrý den, nemám osobně už Note10 k dispozici, ale nareportuju to k prověření. Zkuste ještě vypnout Bixby rutiny, pokud používáte, jestli tam není něco schovaného.

Trochu se ztrácím ohledně toho továrního obnovení - pomohlo to nebo ne?



Xiaomi 14 Ultra White + Photography Kit | Samsung Galaxy Tab S9 256GB
Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Samsung Galaxy Buds / Buds2 / Buds2 Pro


0 Like
Milan_S
Apprentice
Možnosti

Dobrý den,

děkuji za odpověď. Bixby routines už několik měsíců nepoužívám a i když jsem je používal, tak otáčení displeje jsem nikdy neměl nastavené.

Tovární nastavení problém vyřeší. Taky mi není jasné, proč se to děje jen po updatu a ne i po továrním nastavení.

Telefon mám od srpna 2020 a až do letošního srpna jsem pravidelně aktualizoval každý měsíc a vše bylo naprosto v pořádku.

Díky

Milan

0 Like
Anonymous User
Nelze použít
Možnosti
Pokusil bych se zaměřit na senzor “akcelerometr” neboli “senzor zrychlení”. Tato součástka rozpoznává změny orientace gravitačního pole.Akcelerometr tedy detekuje změny polohy v prostoru na základě kalibrovaných hodnot, a podle nich mění orientaci obrazovky.
0 Like
spankyman
Helping Hand
Možnosti
Čím bych začal,tak bych zkusil v panelu rychlého spuštění obraz zamknout. Lze jak na výšku,tak na šířku.Screenshot_20211114-210823_Samsung Members.jpg
0 Like
spankyman
Helping Hand
Možnosti
Automatický otočit tedy nesvítí a obrazovka má zůstat l,jak je? Funguje to?
0 Like
Milan_S
Apprentice
Možnosti

Zdravím,

tuhle možnost jsem také zkoušel a dělalo to stejně. Telefon jsem dal v sobotu na reklamaci. Přidám sem následně zprávu servisu, pokud by měl někdo další stejný problém.

Díky za pomoc a rady

Milan

Domenico67
Student
Možnosti
Dobrý den,
Mám stejný problém. Povedlo se Vám to již nějak vyřešit?
Předem děkuji za odpověď
0 Like
Milan_S
Apprentice
Možnosti

Zdravím,

po reklamaci se mi telefon vrátil s listopadovou aktualizací a vše bylo v pořádku. Počkal jsem tedy, až vyšla aktualizace v prosinci. Po její instalaci už bylo vše v pohodě. Takže to opravdu nejspíš bylo těmi aktualizacemi. V servisu kromě čisté instalace aktuálního SW nic s telefonem neprováděli. Zkuste tedy aktualizovat na poslední verzi.

Milan

0 Like
Domenico67
Student
Možnosti
Mám aktualizaci z listopadu a telefon mi novou nenabízí a ani jí nevyhledá. Samsung S9+. Do poslední aktualizace běžel absolutně bez problémů. Asi si budu muset počkat, než bude k dispozici. Ještě jednou Vám děkuji.
0 Like