Zavřít

What are you looking for?

zrušit
Zobrazování výsledků pro 
Hledat místo 
Měli jste na mysli: 

Původní téma:

Ako dosiahnuť aby Redial vytáčal číslo posledného hovoru?

(Téma vytvořeno: 12-10-2022 10:50 PM)
334 Zobrazení
Mvx
Pathfinder
Možnosti
Ak vyvolám funkciu Redial (napríklad dvojklikom na tlačidlo na headsete), Android vytočí číslo, ktoré som ja vytáčal naposledy, hoci odvtedy mám v zozname hovorov tri prijaté hovory od iných ľudí. Tie Redial ignoruje.
Ako sa dá zmeniť Redial tak, aby vytočil číslo toho, s ktorým som hovoril naposledy, hoci možno volal on mňa? 

Samsung to v nastaveniach nemá, ale poznáte nejaký dialer alebo pomocný nástroj, ktorý modifikuje toto správanie?

Dakedy to takto robili skoro všetky mobily, ale Android pretláča verziu, že Redial vytáča vždy len také číslo, ktoré som volal ja. Keď volám cez handsfree, chcem sa začať rozprávať s tým, s kým som hovoril naposledy. Súčasné fungovanie, ktoré vytočí číslo, ktoré som volal niekedy včera, je veľmi nepraktické. 😞 Samsung by mohol pridať nastavenie tohoto správania. 
17 Odpovědi
j_edwards
Pathfinder
Možnosti

Toto asi  nebude možné nastaviť v telefóne, bude to v appke, o ktorú sa konkrétne jedna?

Skúšal si napr. použiť Bixby? síce po anglicky, ale účinné

0 Like
Mvx
Pathfinder
Možnosti
Takú apku práveže hľadám, o tom je moja otázka. Ak tam niečo nie je zrozumiteľné, dajte vedieť. Vďaka.
0 Like
23PeterK
Samsung Members Star ★★
Možnosti

Dobrý deň.

Musím sa priznať, toto je skutočne špecifická požiadavka a doposiaľ som nepočul ani o nikom, kto by niečo takéto potreboval. Hoc sa dá považovať za ako-tak opodstatnenú, neverím, že by to spoločnosť Samsung do telefónov (dialerov) pridala, keďže to v podstate nie je natívne ani možnosť Androidu ako takého.

Osobne žiadny taký dialer nepoznám, takže asi Vám nezostane žiadna iná možnosť, ako skúšať jeden dialer tretej strany za druhým, a skúšať, či niektorý náhodou nevyhovie Vašim požiadavkám. Viem, že to nie je ten typ "rady" v aký ste dúfal (v podstate to nie je rada, ale fakt), ale nie som si vôbec istý, či to bude vôbec možné... 

0 Like
Mvx
Pathfinder
Možnosti
Dobrý deň,
ja sa čudujem, ako rýchlo svet zabudol na štandard. Mobily mám od roku 1996 a po rokoch jednoúčelových fimvérov som mal prvý operačný systém v mobile Windows CE 6.1 – v Xperii X1 – osem rokov. Tam vždy Redial fungoval tak, že sa nadviazal posledný hovor. Preto je súčasný systém prekvapivo nepraktický.

👉 Existuje vôbec niekto, kto by reálne denne využíval súčasný Redial a neodradila by ho nepraktickosť toho celého? Načo tam vôbec je?

Ak napríklad pri šoférovaní používate handsfree (napr. Jabra Talk), musíte zakaždým odstaviť auto, keď chcete zavolať človeka, s ktorým ste hovorili. Veď podľa novej vyhlášky už sa nesmie mobil chytať do ruky pri vedení auta.
Pri doterajšom štandarde stačil dvojklik na handsfree na uchu.

Prosím kde je možné dať podnety na softvér do spoločnosti Samsung? Ide to cez vás alebo je na to nejaký online formulár?
0 Like
23PeterK
Samsung Members Star ★★
Možnosti

Musím sa priznať, že odkedy ja osobne používam Android zariadenia, tak si to inak nepamätám ako v stave, v akom to funguje teraz. Jedným dychom ale dodávam, že som sa na to nikdy nejako nezameral, resp. som to nikdy takto súrne nepotreboval.

Čo sa týka toho, ako rýchlo sa menia štandardy, tak to snáď vidíme každým rokom. Neotrasiteľná NOKIA a príchod prvého iPhonu, resp. následne Androidu. Svet mobilných zariadení sa zmenil. A to bol rozhodne iný "štandard" ako používanie dialeru... 

Čo sa týka šoférovania, tak osobne používam hlasového asistenta (zvykol som použivať Google Assistant, ale odkedy nedokáže "prekonať" pri hovore zamknutú obrazovku, tak používam Bixby). Stačí vysloviť jednoduchú frázu a hovor sa už uskutočňuje. Nevýhodou je, že to funguje v podstate len vo svetových jazykoch (EN, DE, ES...), ale na druhú stranu, stačí na naučiť jednu frázu a človek má vystarané. A ruky zostávajú na volante 😉

Čo sa týka podnetov, tak by som Vás asi odporučil na aplikáciu Members -> záložka Podpora -> Odoslanie pripomienok. Prípadne cez technickú podporu spoločnosti Samsung SK. Viac Vám bohužiaľ ani ja neporadím...

0 Like
Mvx
Pathfinder
Možnosti
Ďakujem za odpoveď. Takže vy nie ste priamo technická podpora Samsung? Myslel som, že ste. Z ktorej spoločnosti teda tu s kolegami prispievate?

Ad Redial: asi sa obaja opýtame, načo je komu akýsi nový štandard tej funkcie, keď zároveň stratil praktické použitie?
0 Like
23PeterK
Samsung Members Star ★★
Možnosti

Dobrý deň.

Nie. Community (čiže toto fórum) ako Technická podpora nefunguje. V prvom rade sa hlavne zameriava na spájanie fanúšikov spoločnosti Samsung, vytváranie diskusií o produktoch a podobne. V určitých prípadoch však vieme fungovať ako akýsi predvoj Technickej podpory pre prípad riešenia "štandardných" problémov, prípadne rady a triky s niektorými produktami 🙂

Ja osobne som len obyčajný "nadšenec" z rád bežných fanúšikov, ktorého však pozvali medzi seba ako Samsung Maker-a, čiže ako nejakého "superusera" (superužívateľa) 😉

Čo sa samotného redialu týka, tak asi aj tu platí staré známe: "Koľko ľudí, toľko chutí", pretože mne osobne to vyhovuje tak, ako to je teraz. A ako hovorím, popravde ste prvý, o ktorom ja osobne počujem, komu súčasné fungovanie redialu OS Android nevyhovuje. A ako hovorím, osobne využívam hlasové ovládanie telefónu 🙂 Každopádne mi to nedalo a trochu som pátral (snáď ma tu nikto neukameňuje 😀) -> dialer od spoločnosti OnePlus by mohol vyhovieť Vašim požiadavkám 😉

H6R8L96YD
Explorer
Možnosti
Potlac zelene tlacidlo na klavesnici
0 Like
H6R8L96YD
Explorer
Možnosti
Tu je demonstracia
https://media.discordapp.net/attachments/1038892598988902431/1038947498296877086/Screen_Recording_20...
Toto sa vam stiahne, pozrite si to a vymazte si to z mobilu alebo to nechajte ak je to potrebne
0 Like