Κλείσιμο

What are you looking for?

ακύρωση
Προβολή αποτελεσμάτων για 
Αντ' αυτού αναζήτηση για 
Μήπως εννοείτε: 

Αρχικό θέμα:

Samsung A12

(Το θέμα δημιουργήθηκε στις: 20-08-2021 04:46 PM)
527 Προβολές σελίδας
thanosmo
Student
Επιλογές
Καλησπέρα,έχει κανείς ιδέα πως ενεργοποιώ τοκ ασφαλή φάκελο στο Α12;
23 Απαντήσεις
shouldangelsdie
Samsung Members Star ★
Επιλογές
Καλησπέρα, δε νομίζω πως το A12 έχει ασφαλή φάκελο...
Alfa3Delta
Samsung Members Star ★
Επιλογές
Καλησπέρα. Το Α12 δεν νομίζω έχει ασφαλή φάκελο. Και για επιβεβαίωση έλεγξε αν έχεις Knox security. Ο ασφαλής φάκελος προσφέρεται από την Knox. Αν δεν έχει Knox η συσκευή σου τότε σίγουρα δεν έχει και ασφαλή φάκελο. Ακόμα κι αν δοκιμάσεις να τον εγκαταστήσεις σαν εφαρμογή που θα τη βρεις στα ηλεκτρονικά καταστήματα εφαρμογών google & galaxy, θα σου βγάλει μήνυμα πως η συσκευή δεν είναι συμβατή.
Thanos D
Samsung Galaxy A52s
shouldangelsdie
Samsung Members Star ★
Επιλογές
Δεν έχει να κάνει τόσο με το Knox όσο με το ότι δεν το δίνουν σε entry level συσκευές. Πάντως ας κάνει μια προσπάθεια να δει αν το έχει μέσα στα βιομετρικά.
shouldangelsdie
Samsung Members Star ★
Επιλογές
Σε μερικές χώρες μπορεί να το δίνει, όπως επίσης νομίζω πως απουσιάζει και το samsung pass.
shouldangelsdie
Samsung Members Star ★
Επιλογές
Ειδικά σε συσκευές που έχουν one ui core...
thanosmo
Student
Επιλογές
Αυτό πιστεύω και γω ότι οφείλεται λόγω χώρας,διότι στο YouTube το είχε κανονικά στο μοντέλο σε βίντεο και επίσης το Samsung pass απουσιάζει και αυτό είναι η αλήθεια.
shouldangelsdie
Samsung Members Star ★
Επιλογές
Συνήθως αυτές οι συσκευές προορίζονται για Ινδία, εκεί συνήθως έχουν αυτά τα features. Καμία φορά ο τίτλος του βίντεο λέει για Α12 αλλά στο βίντεο ή συσκευή είναι άλλη...
Alfa3Delta
Samsung Members Star ★
Επιλογές
Θα διαφωνήσω βασιζόμενος στα γραφόμενα της ίδιας της samsung στη σελίδα https://www.samsungknox.com/en/solutions/personal-apps/secure-folder
Σύμφωνα με τα όσα θα διαβάσετε κι εσείς, αν πράγματι διαβάζω καλά και δεν μου διαφεύγει κάτι, ο ασφαλής φάκελος για να δουλέψει βασίζεται στην πλατφόρμα της ασφάλειας knox. Γι αυτό το λόγο παρότι η εφαρμογή ασφαλής φάκελος διατίθεται στο google play είναι αδύνατη η εγκατάσταση της από όσες συσκευές δεν υποστηρίζουν πλατφόρμα knox security.
Thanos D
Samsung Galaxy A52s
shouldangelsdie
Samsung Members Star ★
Επιλογές
Το tablet μου, Α7, έχει Knox, όπως όλες οι συσκευές της samsung, αλλά δεν έχει ασφαλή φάκελο ούτε samaung pass. Έχει έκδοση one ui CORE 3.1 που όπως προείπα οποα συσκευή δεν έχει κανονικό ui, αλλά core, δεν παίζει να έχει ούτε pass ούτε ασφαλή φάκελο. Το core συνήθως είναι σε entry level συσκευές...