Bezárás

What are you looking for?

mégse
A következő eredményeinek megjelenítése: 
Helyette a következő keresése: 
Így értette? 

Eredeti témakör:

Utazzunk külföldre avagy #reptér / További tudnivalók?

(Témakör létrehozásának dátuma: 16-12-2022 06:54 PM)
111 Megtekintések
NikolettS
Samsung Expert
Beállítások

Sziasztok!

Folytassuk a repülőtéren való bolyongást a megfelelő gépen foglalt ülésünkig.

Utasbiztonsági ellenőrzés
Célállomástól függetlenül, a repülőjárat indulása előtt minden utas, illetve feladott- és kézipoggyász biztonsági ellenőrzésen esik át. Az utasok detektoros kapun haladnak át, kézipoggyászukat pedig röntgen berendezéssel világítják át. Az eljárás célja, hogy semmiféle szúró-vágó eszköz, fegyver, folyadék, vagy más, a repülés biztonságát veszélyeztető anyag, tárgy ne juthasson fel a gép fedélzetére.

Jegykezelés
Jegykezeléshez szükséges dokumentumok: repülőjegy, érvényes útlevél vagy úti okmány, (az EGT tagállamaiba, továbbá a schengeni övezetbe tartozó országokba viszont érvényes személyi igazolvány is elegendő) és - amennyiben a fogadó állammal fennálló kapcsolat megköveteli - érvényes vízum.

A beszállókártyán feltüntetett beszállítási időre időpontig az utasnak minden esetben be oda kell érnie a beszállító kapuhoz. Amennyiben a megadott időben nem jelentkezik, illetve túl későn ér oda, a járatról az utas helyét törölhetik.

Útlevél ellenőrzés
A check-in pult a repülőgép menetrendszerinti indulási ideje előtt 30 (diszkont légitársaságok esetén 40) perccel bezár, ez időpont után érkező utasok már nem szállhatnak fel a járatra. Ha az utas nem schengeni övezetbe tartozó országba utazik, a jegykezelés után útlevél- vagy utazási okmány ellenőrzésen esik át, ahol a hivatalos okmány mellett a beszállókártyának is kéznél kell lennie, mert ellenőrzés során ezt is elkérhetik. Amennyiben az utas schengeni országból schengeni országba utazik, tehát „határon belül” marad, nem szükséges külön okmányellenőrzésen átesnie.

Mi történik a tranzitterületen?

A tranzitterületre belépő utas hivatalosan elhagyta Magyarország területét, átesett szükséges ellenőrzéseken. A tranzit területen számos vendéglátóegység és üzlet várja az utazóközönséget. Minden egyes beszállókapu előtt bőven találni ülőhelyet is, várakozzunk tehát ezen a területen vagy a közelben.

Érdemes a tranzitban való tartózkodás ideje alatt a járatinformációs kijelzőkön rendszeresen ellenőrizni járathoz rendelt beszállító kapu számát, mivel az a forgalom függvényében változhat.

A beszállítás folyamata
A repülőgépre történő beszállás előtt az utasok okmányait a beszállítókapuknál a földi kiszolgáló cég munkatársai ellenőrzik, továbbá azokat a fedélzetre lépés előtt a repülőgép személyzete is elkérheti, újbóli ellenőrzés és eligazítás céljából.

Amennyiben elérkeztünk erre a pontra, boldogan konstatálhatjuk, hogy a fedélzeten vagyunk és leülhetünk a székünkbe várva a gép indulását. Megérkezéskor már kisebb tortúra várható, ott már kimarad 1-2 lépés az előbb felsoroltak közül. Pánikra semmi ok, utazásunk végeztével, hazafelé ismét át kell esnünk mindezen, csak már egy idegen országba.

GettyImages-172672886-1920x1152.jpg

Köszönöm, hogy elolvastátok!
Üdv!

Niki

forrás: Budapest Airport

5 Válaszok
JanosA
Samsung Expert
Beállítások

Mi köszönjük a cikket 

0 tetszik
JanosA
Samsung Expert
Beállítások

Imádok utazni de sajnos egyre drágább 

0 tetszik
NikolettS
Samsung Expert
Beállítások

Figyelgetni kell és szuper áron is ki lehet fogni jegyeket!!!☺️

0 tetszik
NikolettS
Samsung Expert
Beállítások

Nagyon örülök, hogy tetszik!

0 tetszik
BernadettF
Samsung Expert
Beállítások

Szia,

Nagyon hasznos cikk! 
szerintem sokan nem tudják, az első utazás előtt, hogy mi is hogyan történik. 

0 tetszik