dátum: 28-05-2023 09:18 AM
A mosó-szárítógépek és a vízfogyasztás
Értelem szerűen a mosó gépek vizet fogyasztanak. De beszéljünk a mosó szárító gépek vízfogyasztásáról is. Ebben az esetben két adatról beszélhetünk. Akár az energia címkén is megfigyelhető a két érték. A csak mosásra vonatkozó adatokat a címke jobb oldalán láthatjuk, de e mellett a bal oldalon a teljes mosási-szárítási ciklusra is vonatkozó értékek is megtalálhatóak.
A mosáshoz felhasznált víz
Egy teljesen egyértelmű dolog. Ha mosunk, vizet használ a gép. Azonban nem mindegy, hogy mennyit. Vannak programok amik fix ideig mennek, fix vízfogyasztással, azonban ha plusz áztatást, előmosást, egyebeket állítunk rajta már nem lesz megfelelő a programtáblázatban szereplő adat. Azt se felejtsük el, hogy a mosás hossza bizonyos programoknál függ a töltősúlytól. Ezt pontosan ezért is nehéz előre meghatározni.
A szárításhoz felhasznált víz
Joggal fordul meg az ember fejében, hogy miért fogyaszt a gép a szárítás folyamán is vizet?
A magyarázat a szárítási technológiában van. A szárítás során hőre van szükség ahhoz, hogy a gép a ruhákban található nedvességet kivonja, vízgőzzé alakítsa. A kondenzációhoz, vagyis a vízgőz vízzé alakításához viszont a párát le kell hűtenie. A mosó-szárító gépek nagy része pedig a folyamat ezen szakaszához vizet használ fel. Ez az oka, hogy a teljes ciklus során megnő a készülékek vízfogyasztása. A hőszivattyús szárítási technológia működési elve is hasonló, azonban ott a hőmérséklet alacsonyabb, a víz pedig egy zárt rendszeren belül többször kerül felhasználásra, így mind a víz-, mind az energiafogyasztás alacsonyabb. Ez a megoldás szárítógépeknél elterjedt, mosó-szárítók esetében azonban ritka.
dátum: 28-05-2023 05:34 PM
Szia!
Nagyon jól összefoglaltad😊
dátum: 31-05-2023 07:08 PM
dátum: 22-06-2023 03:29 PM