Zavřít

What are you looking for?

zrušit
Zobrazování výsledků pro 
Hledat místo 
Měli jste na mysli: 
Přejít na řešení VYŘEŠENO

Původní téma:

Calgon u praček s automatickým dávkováním

(Téma vytvořeno: 17-04-2024 07:10 PM)
222 Zobrazení
Vanessska
Journeyman
Možnosti
Dobrý den, máme hodně tvrdou vodu. Jak mohu používat tekutý Calgon pro každý cyklus praní, pokud mám automatické dávkování (pračka Samsung) ?

Děkuji za odpověď, Lenka
0 Like

4 Řešení


Přijatá řešení
Řešení
potasm
Samsung Members Star ★★★
Možnosti

Dobrý den @Vanessska 

mám také novou pračku od Samsungu s automatickým dávkovačem a manželka to někdy kombinuje právě do jednoho zásobníku. A zatím bez problémů, co vím. Takže bych se toho nebál a dával to do jedné "přihrádky".


Zobrazit řešení v původním příspěvku

0 Like
Řešení
potasm
Samsung Members Star ★★★
Možnosti

No tady už je to horší...když to zmixujete, tak si pračka vezme kolik potřebuje pracího gelu (podle množství prádla a úrovně zašpinění) a tady už to moc neovlivníte. Ale pokud to dáte 50 na 50 a bude to promíchané, tak by to mělo být jedno. Osobně máme měkkou vodu, takže tohle úplně řešit nemusíme.


Zobrazit řešení v původním příspěvku

0 Like
Řešení
potasm
Samsung Members Star ★★★
Možnosti

Tomu rozumím. Případně nechte v přihrádce pouze prací gel a vhoďte kapsli do pračky, dle mého asi nejlepší řešení. Hezký den.


Zobrazit řešení v původním příspěvku

0 Like
Řešení
danisp1704
Maestro
Možnosti
Zdravim Vás ,kludne to zriedte pol na pol, a nalejte do automatickeho davkovača,splní to tiež svoj účel.😉🖐

Zobrazit řešení v původním příspěvku

0 Like
13 Odpovědi
TomiXL
Samsung Members Star ★
Možnosti
Pekný deň,
Calgon v návode na použitie uvádza, že prostriedok je potrebné pridať k praciemu prášku. Pridavajte preto calgon do nádobky na práci prostriedok a pomer závisí od odporúčaného dávkovania calgonu a Vášho pracieho prostriedku tak, aby množstvo pre oba produkty vychádzalo na rovnaký počet pracích dávok.
0 Like
Vanessska
Journeyman
Možnosti
No, ale já mám v zásobníku vylitý prací gel, nikoli prášek. Přece nemůžu do zásobníku vylít půl na půl gel + tekutý Calgon.
Ještě jednou připomínám, že se jedná o pračku s automatickym dávkováním, což je trochu jiné řešení zásobníku než má klasická pračka. Proto si nevím rady.
0 Like
TomiXL
Samsung Members Star ★
Možnosti
Calgon uvádza aj pri gélovej variante, že je možné ho používať v dávkovači s pracím prostriedkom. Predpokladá sa teda miešanie s pracím prostriedkom. Pokiaľ by Vám tento spôsob nevyhovoval, tak bude asi potrebné prejsť na inú formu calgonu napr. tablety alebo opačne inú formu pracieho prostriedku napr. kapsule.
Vanessska
Journeyman
Možnosti
aha, dobře, děkuji.
0 Like
Řešení
potasm
Samsung Members Star ★★★
Možnosti

Dobrý den @Vanessska 

mám také novou pračku od Samsungu s automatickým dávkovačem a manželka to někdy kombinuje právě do jednoho zásobníku. A zatím bez problémů, co vím. Takže bych se toho nebál a dával to do jedné "přihrádky".


0 Like
Vanessska
Journeyman
Možnosti
Dobrý den, aha dobrá, takže by nevadilo, že bych to dávala 50:50 ano? Protože já nevím kolik si pračka vezme pracího gelu na jeden cyklus a takhle když se to naředí, tak vypere se prádlo dobře? Eventuálně pak teda to řešit těma kapslema. 🤔
0 Like
Řešení
potasm
Samsung Members Star ★★★
Možnosti

No tady už je to horší...když to zmixujete, tak si pračka vezme kolik potřebuje pracího gelu (podle množství prádla a úrovně zašpinění) a tady už to moc neovlivníte. Ale pokud to dáte 50 na 50 a bude to promíchané, tak by to mělo být jedno. Osobně máme měkkou vodu, takže tohle úplně řešit nemusíme.


0 Like
Vanessska
Journeyman
Možnosti
My právě máme hodně tvrdou vodu. 😒 Ach jo, někdy tyto moderní vymoženosti (jako AI pračky) dávají zabrat. No, zkusím to a uvidíme. Děkuji za rady.
Řešení
potasm
Samsung Members Star ★★★
Možnosti

Tomu rozumím. Případně nechte v přihrádce pouze prací gel a vhoďte kapsli do pračky, dle mého asi nejlepší řešení. Hezký den.


0 Like