Užverti

What are you looking for?

atšaukti
Rodomi rezultatai 
Vietoj to ieškokite 
Ar turėjote omenyje: 

Original topic:

Samsung Watch 6 apžvalga

(Topic created on: 11-03-2024 03:30 AM)
82 Peržiūros
FlyingBird
First Poster
Parinktys

Sveiki, prisipažinsiu nemėgstu naudotis daiktais kurie man nepriklauso, tad ir prašymo jokio nepildžiau ir neprašiau Samsung suteikti galimybę išbandyti naują modelį laikrodžio. Tad apžvalga tiesiog grįžtamas ryšys Samsung, kurio kaip suprantu jie nori, savo noru be jokios prievartos rašyti apžvalgą, taip atsidėkojant už ta galimybę išbandyti jį. Laikrodis atsirado pas mane visai netikėtai man pačiam, galima sakyti ekspromtu - kelis mėnesius po išleidimo vengęs aplamai juo labiau domėtis (trumpi pristatymai ir tiek buvo žinoma iki tol), per kelias dienas sugalvojau jį įsigyti. Kaip ir kaip kurie iš čia jau parašysiu savo įžvalgas apie laikrodį turėjau ir aš prieš tai Tizen modelį, tad man buvo didelis atsinaujinimas. Nors tik išleidus į jį žiūrėjau skeptiškai: nieko naujo negirdėti lyg ir buvo man, sakiau palauksiu kokio gal 10 - to jubiliejinio modelio, na kada jau bus didelis atsinaujinimas ir t.t. Bet po naujų metų permetus kelias video apžvalgas ekspertų, nusprendžiau pasidomėti modeliu labiau. Supratau, kad gal ir be reikalo laukiau. Atsirado va tada ir noras įsigyti. Senukas Tizen nors ir veikė puikiai, bet jau buvo tas daiktas kuris labiau erzino, nei džiugino, nes jau buvo ir atsibodęs ir tų funkcijų jau pasidarė per mažai. Tad panašiu metu susiradau Samsung YouTube profilyje patį pristatymą. Jį peržiūrėjęs supratau, kad jau laikas keisti ne tik turėtą laikrodį į užtarnautą poilsį, bet ir aplamai atsinaujinti nuo operacinės sistemos iki naujausių funkcijų. Kurių dalis man patapo ir jau aktuali, o ne šiaip pasižaisti. Buvo įdomi ir sveikatos būklė, kam ji nerūpi gi? Nors ir suvokiau ir žinau, kad tai nėra medicininis prietaisas, kaip ir pats Samsung neslepia to, bet pakankamai tinkamas kasdieniniai pirminiai apžvalgai sveikatos įvertinti. Nieko daug nelaukęs prietaisą įsigijau. Tiesa buvo svarstymų ar classic imti ar paprastą, labiau man sportinį modelį primenantį ar LTE ar Bluetooth. Ilgai nesvarstęs nusprendžiau, kad Olimpiadai nesiruošiu, užteks Bluetooth modelio, nes krosų nelakstysiu, baseinuose neplauksiu ir šiaip kažkokių Olimpinių kalnų neversiu. Beliko įvertinti kas labiau patinka classic ar paprastas sportinis. Vis gi nugalėjo sveikas protas ir tas dizainas, kuris buvo paprastam modelyje. Jis man visuose Samsung laikrodžiuose kažkodėl atrodo simpatiškiausiai, nors pripažinsiu classic ir viliojo. Bet mėgstu paprastą stilių, ne grandiozinius laikrodžius, kurie kaip ir tave pririša prie to klasikinio stiliaus O aš mėgstu laisvą, kasdieninį. Be to skaitmeninis juk ratukas ir čia yra, veikia puikiai, atrodo labiau magiškai man, nei ratukas, o ir kaina patrauklesnė už tą patį ką siūlo ir classic (procesorius, atmintis ir pan.). Nusiperku, parsivežu. Pirmas įspūdis wow koks gražus. Prekybos vietoje, dar kažkaip taip ir nepasižiūrėjau gerai. Gaila tiesa, kad spalvų mažokai. Bet gerai, kad dirželiai tinka nuo senesnių modelių, tai keletą turėjau spalvotų tinka puikiai. Prie juodo tinka juk bet kokia spalva, tiesa? Ką ilgai nelaukią įsijungiu, o ta animacija, jos gražumas. Visa procedūra sujungimo atliekama su didžiausia nuostaba ir susižavėjimu. Samsung su Google iš ties gražiai padirbėjo, viskas atrodo aukščiausiame lygyje Wear OS. Aišku Samsung One UI aplinka čia daugiausiai turbūt suveikė, bet nenuvertinu ir Google indėlio, tikiu, kad prie kažkokių sprendimų ir jie prisideda. Žodžiu atlikęs visus prisijungimo, sujungimo veiksmus galiu jau naudotis. Tiesa šiek tiek nuvylė, kad iš seno laikrodžio nepavyko perkelti duomenų į naują, kažkodėl neleido. Nesigilinęs daug susidėliojau viską kaip man patinka ir pradedu apžvalgą naujo laikrodžio. Funkcijų iš ties daug, kažko naujo ko nebuvau girdėjas gal ir labai neradau. Bet patiko tikrai nemažai dalykų. Pradėkim nuo to, kad gestų valdymas atrodo fantastiškai. Tiesa prisipažinsiu su užimtomis rankomis atsiliepti sekasi sunkiau, nei atmesti skambutį, bet net ir čia nėra viskas taip blogai. Double Tap Apple laikrodyje čia manau turi didesnį pranašumą. Galėtų ir Samsung atsiliepimą į įeinantį skambutį padaryti paprasčiau. Jei jau ne Double Tap, tai bent kažkaip su pirštais kitaip. Nes įsivaizduokite neši rankomis kažką, negali jų kažkaip ten lankstyti, laisvi tik pirštai ir čia gauni svarbų skambutį. Labai patiko ciferblatų pasirinkimas, nes jo Tizen laikrodžiuose trūko. Medicinos srityje patiko: kūno masės skenavimas, deguonies matavimai, miego mokymai, gan linksmai atrodo ir gyvūnas tau prisikiriamas. Kas nepatiko? Turbūt dar neradau tokių dalykų, viskas iš tiesų atrodo gan smagiai. Viskas gan nauja, viskas gan sklandžiai veikia. Tiesa norėtųsi daugiau programėlių, juk tai praktiškai telefonas ant riešo, Google Maps atsisiuntimų žemėlapių, Bluetooth versijoje labai praverstų žemėlapių naudojimas be interneto.  O tai viskas gan gerai veikia, kol kas nesigailiu, kad įsigijau. Tiesa sakant kasdien vis džiaugiuosi, kad pagaliau išsiplėtė galimybės laikrodžio. Laukiu apnėjos testavimų, girdėjau JAV Samsung jau turi leidimus, gaila, kad nėra Lietuvoje, bei aplamai Europoje prieinami dar nereguliarūs širdies stebėjimai. Va gal šitas dalykas kiek nuvylė. Nes tikėjausi, kad bus. Viena iš priežasčių kodėl pirkau Watch 6 buvo ši funkcija, bet tikiu, kad Samsung gaus leidimus ir Europoje šią funkciją suteikti vartotojams. Šiek tiek jei plačiau apie laikrodį: ekrano dizainas kaip matėte šiek tiek pakeistas, rėmeliai siauresni (šiek tiek erzindavo ant Tizen laikrodžių tai, nes užsidėjus ne juodą foną ciferblato raižė akis tie juodi įsikišimai, dabar tai atrodo žymiai geriau, stilingiau), taip pat stilingiau atrodo ir pati One UI aplinka. 2000 nitų ekranas daro įspūdį, dabar saulė tikrai nebaisi. Nes su Tizen laikrodžiais užsidėjus ypač analoginius ciferblatus įžiūrėti valandas jau būdavo sunkiau. Kalbant apie ciferblatus labai patiko, kad dabar galima ne tik susidėlioti elementus, kurie tau aktualu (kaip kurie ciferblatai manę privertė net ir gerai pasukti galvą, ką dėti, nes dabar elementų kaip kuriuose ciferblatuose galima rinktis ne 1 - 3, o 5 ir pan., tai jau padaro ciferblatą ne tik laikrodžiu, bet ir informacijos rinkiniu. Tam tikra Vikipedija su svarbiausia informacija prieš akis), bet ir pasirinkti tikrai ne iš mažo kiekio spalvų, net kaip kurių fonų laikrodžio ar kitus elementus. Laikrodį dabar gali prisitaikyti prie bet kokio turbūt stiliaus aprangos. Bet gražus priedas ant rankos turi būti ir galingas, juk kas iš to grožio, jei jis tik grožis tiesa? O jų čia daug: deguonies kraujyje matavimai, kūno masės matavimai, odos temperatūra, knarkimas, miego sekimas, ECG, kraujospūdis ir t.t., jei dar atsiras apnėja iš vis bus fantastika, beliks kokio gliukozės kiekiui nustatyti ir bus turbūt pilnas medicininis komplektas testavimų ant riešo. Labai prajuokino Manto Katlerio mintis, kaip su Arnoldu Lukošiumi TELE2 apžvalgoje pristatinėjo Watch 6. Kaip Mantas paklausė, ką šis laikrodis daro, jam Arnoldas ir paaiškino, kad seka miegą, knarkimą ir t.t. Tada Mantas atšovė, kad tokius duomenis, kad nustatytų jis vyko į ligoninę, dvi dienas ten gulėjo sujungtas laidais ir stebėjo medicinos personalas. O čia pasirodo užteko tiesiog laikrodžio. Nors tai ir nėra medicininis prietaisas, bet gan linksmai skamba iš tikro viskas, dabar užtenka Samsung laikrodžio ir tu jau turi tam tikrus duomenis: širdies ritmą seką tikrai puikiai, knarkimą ir. Gal būt kažkur ir yra kažkokios paklaidos, bet gan neblogai yra sekami duomenys. Mėgstu tikslumą, tad tikrai iš įrenginių tikiuosi jo. Galiu patvirtinti, kad man kiek teko naudotis Samsung laikrodžiais širdies ritmas sekamas tikrai puikiai, knarkimą atpažįsta taip pat be priekaištų. Miego analizė, net stebėtinai neblogai atliekama, kartais prabundi iš sapno ir matai, kad tikrai laikrodis tavo paskutinę miego fazę ir fiksuoją sapnavimą (pamiršau lyg REM būna ta fazė, kada sapnuojama). Deguonies kraujyje matavimų ar kūno analizės patikrinti negaliu, bet rezultatai gan neblogi rodomi, tad belieka tikėti, kad viskas yra neblogai. Labai patiko funkcija, kad dabar užmigus automatiškai laikrodis atpažįsta ir tau pereina į miego režimą, kad niekas netrukdytų automatiškai atjungia pranešimus ir t.t., tiesa tobulinti reikia funkciją, net po prabudimo ir vėl užmigimo ji jau nebeįsijungia automatiškai. Bent pas mane taip. O taip viskas lyg ir puiku čia. Mėgstu atsiliepti su laikrodžiu ir kalbėtis, kartais ir laukia, tiesa jei aplinkui nieko nėra ir svetimų žmonių ir tiesiog trumpai. Tai kol kas išbandyti laukia nepavyko, bet viduje aiškiai galima susikalbėti, susidarė įspūdis, kad garsiakalbiai geresni, o ir pašnekovui, kaip ankščiau jau nekliūna, kad sunkiau girdi ir mane. Seniau būdavo tekdavo ir pakartoti ne kartą ką nori pasakyti. Žiūrėsim kaip viskas vyks toliau. Patiko kompasas, jis aplamai šaunu, kad atsirado. Šaunu, kad jame ir perėjo funkcijos kaip oro kokybės matavimai, tavo vietovės nustatymai ir aukščio. Pastarojo nepavyksta viduje išbandyti, o laukia dar nebandžiau. Kaip jau minėjau nesiruošiu į Olimpiadą, tad sporto ir neišbandžiau, bet nustatymuose jau mačiau, kad ir langelių susidėlioti yra daugiau, tad sportuojant gali pasidaryti, kad matytum informacijos daugiau ir širdies ribos anonsuotos Samsung yra. Anksčiau, jei neklystu, trenerio (įvardinsiu taip) nurodymai balsu sportuojant lyg buvo tik bėgiojant, dabar jie gerai užmasčiau yra lyg ir kituose sporto treniruočių pasirinkimuose, lyg vaikštant mačiau. Jei neklystu aišku. Tad smagu, kad vadinamo trenerio stebėjimai atsiranda vis daugiau sporto treniruočių. Tai manau labai geras dalykas yra, nes ne visada juk matai koks tavo širdies ritmas ir kiti rezultatai. Kadangi jau nemažai įsiplėčiau, tai dar trumpai pridursiu, kad atrašinėti SMS patogiau šiuose laikrodžiuose, nei Tizen buvo. Erdvės tikrai daugiau. Net pavyko man siųsti RCS žinute manau, nes neapmokestino operatorius už paveiksliukų siuntimą, ką darydavo siunčiant juos per Tizen laikrodžius. Perdarydavo į MMS ir tekdavo susimokėti. Bluetooth veikia didesniu spinduliu, tad atsijunginėja mažiau, nei Tizen laikrodžiai nuėjus kur toliau nuo telefono. Man bateriją atlaiko apie 24 val. iki 40 - 50 procentų, paskui kraunu jau. Tai spėju apie dvi dienas atlaikytų. Tiesa jei aktyvesnė diena nusėda daugiau ir greičiau. Bet pas mane aktyvuotas GPS, sekimas širdies ritmo ir streso ir pastovus. Deguonies matavimai ir vyksta nepertraukiamai, kaip ir knarkimas. Tad tokie dalykai sekina, o olimpinėms kaip minėjau nesiruošiu, tad sportas dar neišbandytas. Gali būti po jo dar labiau sekins bateriją. Tai va turbūt silpnesnė laikrodžio pusė yra - baterija. Taip rekomenduoju, pats nesigailiu, kad įsigijau. Bet rekomenduoju pirma Tizen laikrodžių savininkams, kurie gal dar svarsto ar verta atsinaujinti. Tie kas turi Wears OS jau Samsung laikrodžius gal ir nėra didelio skirtumo, tiesa priminsiu, kad atnaujinimai gaunami bus iki 2027 funkcijų, bei iki 2028 saugumo. Jei neklystu su terminais ir matematika neapgauna. Tad su šiuo modeliu jau bus galimybė gauti naujesnes funkcijas, kas man visada būdavo priežastis rinktis naujesnius modelius. Procesorius, RAM atmintis ir pan. dalykai ir prideda šarmo. Tikrai puikus įrenginys, labai džiaugiuosi, kad Samsung mano nuomone juda tinkama linkme ir šiai dienai manau tai geriausias android operaciniai sistemai skirtas laikrodis, o ir Apple kaip kur manau atsilieka aplamai nuo Samsung. Kad ir kūno analizė, kiek žinau Apple Watch 9 jos nėra, net ir Ultroje. O taip kas bandėt žinot koks puikus tai įrenginys, o kas dar nespėjot bent išbandykit - manau nenorėsit atiduoti :smiling-face:

1 REPLY 1
Lauma_R
Community Manager
Parinktys

Labas, @FlyingBird,

Ačiū už tavo apžvalgą!

 

„Samsung Community“ komanda :handshake:

0 Kudos