Zavřít

What are you looking for?

zrušit
Zobrazování výsledků pro 
Hledat místo 
Měli jste na mysli: 

Community Blog

Novinky a tipy o Samsung produktech

zrušit
Zobrazování výsledků pro 
Hledat místo 
Měli jste na mysli: 

Zpátky do školy? Stylově s pořádným telefonem

KristynaB
Community Manager
Možnosti

I u mladých rodičů ještě platí, že za svých vlastních žákovských a studentských let nejspíš zažili elektroniku ve škole jen ve velmi omezené formě. Před takovými 15 lety teprve začínalo být normální, aby starší dítě mělo vlastní telefon. Ten navíc v porovnání s dnešními supermobily vypadal (a fungoval) jako pravěká relikvie.

 

Dnes jsme se posunuli do doby, kdy už i školáci na prvním stupni často mají vlastní smartphone. Samozřejmě že mladší i starší děti potřebují při používání mobilu nějaký režim a kontrolu, ale věříme, že chytrý telefon má svůj smysl a může být opravdu užitečným společníkem.

 

Existuje nesmírné množství kvalitních vzdělávacích aplikací, jež dětem pomůžou najít, co je baví, i se zlepšovat v tom, co jim třeba nejde. Wikipedie a kalkulačka nemusejí sloužit k podvádění při testech, ale jako ryze praktický nástroj a zdroj informací. S fotkami, a obzvlášť sdílením musejí být děti opatrné, ale můžou si také pořizovat krásné vzpomínky s kamarády. A to je jen zlomek zjevných výhod… Navíc samozřejmě nejde nezmínit hlavní benefit pro vás, pro rodiče – můžete být se svými ratolestmi v kontaktu.

 

Doporučíme vám smartphony, které jsou podle nás vhodné pro starší i mladší děti. Zároveň se u „dětských“ telefonů budeme držet rozumně při zemi. Klidně dětem můžete dopřát špičkový Note10, ale my vám dnes představíme vybrané modely z řady Galaxy A.

 

 

Galaxy A70Špičkový Super AMOLED displej o velikosti 6,7" patří mezi  špičku ve své třídě. Navíc v sobě ukrývá čtečku otisku prstů.Špičkový Super AMOLED displej o velikosti 6,7" patří mezi špičku ve své třídě. Navíc v sobě ukrývá čtečku otisku prstů.

Začněme na vrcholu – u telefonu, jenž plně postačí i dospělým uživatelům, natož dětem. Galaxy A70 je ve své řadě zástupce vyšších modelů. Nabízí úctyhodnou výbavu, která se inspirovala u našich nejlepších smartphonů, ale drží si rozumnou cenu. Na první pohled upoutá krásným 6,7" sAMOLED Infinity-U displejem s rozlišením FHD+, který obklopují jen tenké rámečky a jehož plochu narušuje jen drobný výřez. Přímo v displeji se také skrývá snímač otisků prstů.

 

Špičková světelnost hlavního 32Mpx snímače s hodnotou f/1.7  ve střední třídě patří k nejlepším. Nechybí ani širokoúhlý fotoaparát a snímač hloubky ostrosti.Špičková světelnost hlavního 32Mpx snímače s hodnotou f/1.7 ve střední třídě patří k nejlepším. Nechybí ani širokoúhlý fotoaparát a snímač hloubky ostrosti.

 

Elegantní (a praktická) je také zadní strana ze 3D skla, díky které se telefon pohodlně drží a ovládá. Zdobí ji hned trojice objektivů – 8Mpx ultraširokoúhlý, 32Mpx hlavní a 5Mpx snímač hloubky ostrosti –, jež se postarají o parádní fotky. Navíc máte při koupi na výběr z několika barevných variant telefonu.

 

Pro náročnější uživatele, mezi které se rozhodně mohou řadit i starší děti, je Galaxy A70 skvělou volbou. A protože i ti nejšikovnější z nás můžou svůj smartphone omylem poškodit, doporučujeme k němu ještě ochranné pouzdro nebo kryt.

 

 

Galaxy A50Super AMOLED displej se vyznačuje dokonalým kontrastem. U Galaxy A50  disponuje velkou úhlopříčkou 6,3" a čtečkou otisku prstů přímo v displeji.Super AMOLED displej se vyznačuje dokonalým kontrastem. U Galaxy A50 disponuje velkou úhlopříčkou 6,3" a čtečkou otisku prstů přímo v displeji.

Samsung Galaxy A50 je ideální pro uživatele, kteří chtějí nebo potřebují podobně výborné parametry, ale preferují menší úhlopříčku, a tedy i menší rozměry a hmotnost. Zrovna naše smartphony jsou skvělým příkladem toho, jak se dá díky tenkým rámečkům vměstnat velký displej do malého těla, ale i tak byste při výběru měli myslet na to, že děti jsou menší než dospěli. Mají menší dlaně i kratší prsty, takže 6,4" displej Galaxy A50 (oproti zmíněnému 6,7" u Galaxy A70) může být znát.

 

25 Mpx a světelnost f/1.7 u hlavního fotoaparátu, ultraširokoúhlý fotoaparát a snímač hloubky ostrosti. Fotografická výbava Galaxy A50 je skvělá.25 Mpx a světelnost f/1.7 u hlavního fotoaparátu, ultraširokoúhlý fotoaparát a snímač hloubky ostrosti. Fotografická výbava Galaxy A50 je skvělá.

 

Kromě drobnějších vnějších rozměrů (a menší kapacity baterie) má A50 také nižší rozlišení hlavního fotoaparátu (25 Mpx) a nižší výkon, což je vidět například u 4 GB RAM oproti 6 GB. Pořád jde ale jednoznačně o důstojný, výborně vybavený telefon, který dobře poslouží i starším dětem.

 

Mimochodem, Galaxy A50 může chránit superhrdina. Konkrétně tedy speciální kryt MARVEL, který v telefonu navíc odemkne jedinečný obsah. Pokud vaše děti komiksům nefandí, máte samozřejmě k dispozici i klasické kryty a pouzdra.

 

 

Galaxy A40I přes svojí nižší cenu si Galaxy A40 stále zachovává Super AMOLED displej se svými nepřekonatelnými vlastnostmi. Tentokrát s úhlopříčkou 5,9".I přes svojí nižší cenu si Galaxy A40 stále zachovává Super AMOLED displej se svými nepřekonatelnými vlastnostmi. Tentokrát s úhlopříčkou 5,9".

Krasavec s 5,9" Infinity-U displejem, zády s 3D skla v oslnivých barvách včetně korálové a s moderní výbavou, jako je konektor USB-C. To je Galaxy A40. Doporučujeme ho pro středně staré děti, které ještě od telefonu nepotřebují tak pokročilé funkce, jaké nabízejí modely A50 a A70, ale přesto ocení dobře vybavený a stylový telefon.

 

Galaxy A40 si stále zachovává nejenom špičkovou světelnost f/1.7  u hlavního fotoaparátu, ale i druhý širokoúhlý fotoaparát.Galaxy A40 si stále zachovává nejenom špičkovou světelnost f/1.7 u hlavního fotoaparátu, ale i druhý širokoúhlý fotoaparát.

 

Dvojitý zadní fotoaparát nabídne 16Mpx hlavní objektiv a 5Mpx ultraširokoúhlý objektiv, takže ze školy v přírodě k vám dorazí krásné snímky. Galaxy A40 má navíc díky výkonnému procesoru a 4 GB RAM dost síly nejen na běžný chod, ale také na hraní her, a to i těch náročnějších.

 

A ano, i Galaxy A40 můžou kromě flipového pouzdra ochraňovat před poškozením také Kapitán Amerika, Iron Man, Spider-man nebo všichni Avengers.

 

 

Galaxy A20e a Galaxy A10

Nedávno se ještě mohlo stát, že telefony nižší třídy byly buď stěží použitelné. To ale rozhodně není případ našich Galaxy A20e a A10. Ocení je (nejen) mladší děti, jež v obou případech dostanou cenově dostupný telefon, který nicméně moderně vypadá a zvládne všechny základní požadavky, jež na něj budou mít.

 

Galaxy A20e nabízí 5,8" Infinity-V displej s krásně tenkými rámečky – takhle opravdu nevypadá „laciný“ telefon pro děti. Rozlišení HD+ je na dané úhlopříčce dostatečné, bohatě stačí také 3 GB operační paměti a 32GB interní paměť. Výběr barev uspokojí mladé školáky i školačky; například korálová barva je nejen stylová, ale také originální. Fotoaparát je duální – kombinuje 13Mpx objektiv s 5Mpx ultraširokoúhlým.

 

Galaxy A20e disponuje TFT dislpejem o velikosti 5,8". Díky tenkým rámečkům a kapkovitému výřezu vyplňuje velkou část čelní plochy telefonu.Galaxy A20e disponuje TFT dislpejem o velikosti 5,8". Díky tenkým rámečkům a kapkovitému výřezu vypl...

Stejně jako u vyšších modelů, i tady mohou děti projevit svou kreativitu a vylepšit snímky nálepkami, razítky a filtry. Eso v rukávu nabízí i baterie s dobrou výdrží, velmi rychle se totiž nabíjí. Opět samozřejmě doporučujeme přikoupit pouzdro nebo kryt, a to i šikovným dětem.

Galaxy A20e patří ve své třídě k špičce v oblasti fotografování. Ultraširokoúhlý fotoaparát doplňuje hlavní 13 Mpx snímač.Galaxy A20e patří ve své třídě k špičce v oblasti fotografování. Ultraširokoúhlý fotoaparát doplňuje hlavní 13 Mpx snímač.

 

A co Galaxy A10? Podle vzhledu, který je velmi podobný vyššímu A20, byste rozhodně netipli, že jde o dostupný mobil, který doporučujeme pro děti prvních ročníků prvního stupně. 6,2"HD+ Infinity-V displej sice  samozřejmě obklopují širší rámečky než náš bezkonkurenční Note10, ale to nic nemění na tom, že jsou pořád stylově tenké. Fotoaparát tentokrát nemá více objektivů, ale za fotky z 13Mpx hlavního se vaše ratolesti rozhodně nebudou muset stydět.

 

Přesto je Galaxy A10 nejlevnějším přístrojem v naší nabídce, nabízí rozměrný a kvalitní displej s minimálními rámečky.Přesto je Galaxy A10 nejlevnějším přístrojem v naší nabídce, nabízí rozměrný a kvalitní displej s minimálními rámečky.

I náš základní model pak podporuje například odemykání obličejem a nabídne 32GB vnitřní paměť s možností rozšíření až o 512 GB pomocí MicroSD karty. Z barevných variant si opět bez problémů vyberou kluci i holčičky. Jde o více než důstojný vstup do světa smartphonů.

 

Pro běžné zachycení momentek je 13Mpx fotoaparát modelu Galaxy A10 plně dostačující. K tomu dopomáhá velmi dobrá světelnost f/1.9Pro běžné zachycení momentek je 13Mpx fotoaparát modelu Galaxy A10 plně dostačující. K tomu dopomáhá velmi dobrá světelnost f/1.9

Na závěr pak přidáváme ještě jedno ujištění, které se týká všech našich smartphonů, nejen výše zmíněných. Pozornost věnujeme pravidelným bezpečnostním aktualizacím, takže telefony i data vás i vašich dětí jsou v bezpečí.

 

 

Zaujali jsme vás? Jakým telefonem vybavíte své školáky a studenty? Doporučujeme určitě, abyste se při výběru poradili přímo s dětmi – mladší generace mají koneckonců vždycky lepší přehled o tom, co je teď v elektronice cool a módní. Pak už jen vyberte telefon a příslušenství (případně zvažte pojištění) podle toho, jestli máte doma nadšeného fotografa či mladého cestovatele, nebo jen chcete mít možnost zavolat svému nejmladšímu potomkovi a ujistit se, že je v pořádku.

 

Galaxy_A_funny.jpg

 

 

 

Štítky (7)