Novinky a tipy o Samsung produktech
Chcete si zahrát nejmodernější videohry, ale nemáte ani supervýkonný herní počítač, ani herní konzoli? Na Samsung TV si můžete užít špičkové herní tituly, aniž byste vlastnili herní zařízení, a to díky exkluzivní podpoře streamování her přes Xbox Game Pass Ultimate. Stačí k televizoru připojit ovladač a můžete se ponořit do virtuálního světa.
A než se podíváme, jak na to, rozebereme si krátce i to, jak se vlastně videohrám v dnešním světě daří (stručně: neskutečně dobře).
Hry jako byznys i sport
Pokud jste náruživí hráči, tak to asi víte, ale pokud je pro vás videoherní svět velká neznámá, tak vězte, že nejde o žádný minoritní průmysl pro pár geeků.
Hry jsou větší než Hollywood. Za poslední dekádu roste herní průmysl rychleji než všechny ostatní. Vývoj největších hitů stojí klidně přes sto milionů dolarů. A vyplatí se to, protože třeba takové GTA V je zábavním produktem, který nejrychleji v historii vydělal miliardu. Dolarů. Sice je to extrém a výjimka, spousta jiných (i úspěšných) videoher takového úspěchu nikdy nedosáhne, a to ani po započítání všech dílů série, ale to nic nemění na to, že videoherní byznys je masivní, neustále rostoucí a čím dál důležitější.
Navíc si hry vydobyly mainstreamový respekt (a povědomí o nich má čím dál víc lidí) a vzniklo celé nové odvětví – e-sport.
Pokud nejste opravdu nadšenci nebo třeba patříte k těm, kteří hry výhradně sami hrají, ale nesledují ostatní hráče např. na internetu, tak asi neznáte jména vítězů turnajů v kompetitivních hrách. To spíš znáte tenisty Rogera Federera nebo Novaka Djokoviće. Věděli jste ale, že vítěz světového poháru ve hře Fortnite získá větší finanční odměnu než vítěz tenisového Wimbledonu? A že se zcela vážně mluví o tom, že e-sport by mohl být součástí letních olympijských her, možná už v roce 2024?
Co vy na to? Upřímně by nás zajímalo, na jaké hry z dětství si vzpomínáte a jestli vás tehdy napadlo, že by se hraní mohlo takto posunout. Nás rozhodně ne – a to jsme v redakci odmala nadšení hráči a videoherní odvětví jsme vždy respektovali.
Hráči Airwaks a RL GRIME, kteří zvítězili na světovém poháru Fortnite v kategorii Celebrity Pro-Am. Vyhráli milion dolarů pro charitativní organizace, které si zvolili.
Oblíbené u všech generací. A prospěšné!
A kdo že všechny ty hry hraje? Dříve občas převládal názor, že hry jsou pro malé kluky. Už tehdy to nebyla pravda, protože od počátku dobývaly také srdce mladých dospělých (a samozřejmě dívek). Dnes už podobná tvrzení ani neslyšíte.
Z dětí, které zažily v uvozovkách „první generaci“ videoher, tehdy ještě televizních, jsou dnes čtyřicátníci až padesátnici. (Počítáme 80. léta v zahraničí, 90. léta u nás.) A na rozdíl od houpaček na hřišti a skákání panáka spoustě z nich zůstalo hraní videoher v krvi a zároveň – už bez jakýchkoli předsudků – vychovali další generaci hráčů a hráček.
Mladí, staří, kluci, holky, muži, ženy, chudší i bohatší… Hrají celé rodiny v obýváku, puberťáci v nevětraném pokojíčku, úspěšní manažeři po náročném dni a profesionální týmy na zmíněných světových turnajích… A nezapomínejme na obří segment mobilních her.
Navíc už hry nejsou (tak moc) v hledáčku politiků ani různých aktivistů. Sice se občas objeví ve spojitosti s negativními jevy, například obezitou nebo problémy se zády – a je samozřejmě pravda, že pokud hrajete (a pracujete) v sedě, měli byste se také správně a v dostatečné míře pohybovat! –, ale jinak se dnes o hrách mluví hodně pozitivně.
Zaprvé jde o aktivní zábavu. Nesledujete film, rozvalení v křesle, ale aktivně hru ovládáte. Přemýšlíte, těkáte očima po obrazovce, posloucháte zvuk, jemně koordinujete pohyby rukou a prstů… Hraní zlepšuje vaše reakce, a to jak fyzické (např. reakce očí), tak celkovou rychlost, s jakou jste schopni se ve skutečném světě vypořádat s „rychlými jevy“. Jinak řečeno vás sice Forza Horizon nenaučí řídit supersportovní auto, ale hraní vám může pomoci, abyste ve skutečném autě reagovali o cennou milisekundu rychleji než nehráči.
Snad nikdo už také nespojuje videohry s násilím. Miliardy hráčů se rády vyřádí ve virtuálním světě, ale ve skutečnosti nejsou ani sérioví vrazi, ani piráti silnici, ani nic podobného. I tady hrám prospělo, že generace prvních hráčů „brutálních, násilných her“ vyrostla v úplně normální, slušné lidi.
Pokud tedy ještě nehrajete a chcete, klidně se do videoherního světa vydejte. Možná vás budou bavit logické hříčky, možná závody, možná online střílečky, možná historické strategie… Pro každého se něco najde.
A nemusíte kupovat ani konzoli, ani herní počítač. Stačí kombinace televizoru Samsung, gamepadu (herního ovladače), internetového připojení a předplatného Xbox Game Pass Ultimate od Microsoftu. Dostat se k AAA herním titulům nebylo nikdy snazší ani levnější.
Samsung TV: Ideální pro hráče
Hry máme rádi a není to tak dávno, co jsme pro vás psali článek o různých technologiích a funkcích, díky kterým je hraní na televizorech Samsung skvělý zážit.... Dnes bychom rádi vyzdvihli právě aplikaci Xbox, kterou jsme zmínili na konci minulé části článku.
I když je to ve výsledku jednoduché, vysvětlení by mohlo být trochu kostrbaté, tak to vezmeme postupně.
Ke hraní her normálně potřebujete nějaké výkonné zařízení – herní počítač nebo konzoli, jako je právě Xbox. Hru zpravidla nainstalujete a následně se váš domácí přístroj pěkně zapotí, abyste ji mohli hrát v pěkné kvalitě. Úložiště, paměť, grafická karta, …
V případě Xbox Game Pass Ultimate jde o streamování – hraní přes internet. Jediný „přístroj“, který musíte zakoupit, je herní ovladač alias gamepad. Podporované jsou ovladače pro Xbox i PlayStation a spousta dalších, drátových i bezdrátových, takže najít ten pravý určitě nebude problém.
Pak spustíte integrovanou aplikaci Xbox (na modelech TV z roku 2022, ale chystáme aktualizaci, jež funkci zprovozní na modelech 2021), a pokud máte předplatné Xbox Game Pass Ultimate, můžete jednoduše vybrat některou z her a spustit ji bez jakékoli instalace. Běží totiž na serverech Microsoftu, klidně tisíce kilometrů od vás. Kouzlo vysokorychlostního internetu (doporučeno je minimálně 50 Mb/s) zajistí, že hra se zobrazuje u vás na televizoru, podobně jako například film z Netflixu, a zároveň ji v reálném čase „na dálku“ ovládáte ovladačem připojeným ke svému televizoru.
Technologicky je to tedy mnohem komplikovanější než „normálně“, ale ve výsledku před sebou vidíte úplně standardní hru a standardně ji ovládáte, jen nemusíte vlastnit ani konzoli, ani PC.
Xbox Game Pass Ultimate aktuálně vyjde na 339 Kč měsíčně a v době psaní článku jsme jediný výrobce, který nabízí streamování přímo na televizor (s předplatným si mimochodem zahrajete také na smartphonech Samsung Galaxy, na PC a samozřejmě i na konzolích Xbox; takže nemusíte kupovat hry).
Titulů máte momentálně k dispozici více než 300, a to jak velké „AAA“ hity, jako jsou Halo, Forza, Gears of War, Doom, Dishonored, Call of Duty apod., tak hry od menších studií. Videohry od studií, jež vlastní Microsoft, dokonce můžete hrát hned v den vydání. Tituly se navíc pravidelně obměňují (na což vás aplikace předem upozorní), takže nudit se nikdy nebudete.
Co vy na to? Vlastníte konzoli a kupujete hry – ať už fyzicky, či elektronicky –, nebo máte předplatné, které vám dává přístup ke stovkám nejnovějších titulů? A sledovali byste videoherní disciplíny, pokud budou součástí olympijských her? Ať už jste aktivní hráči, nebo pasivní diváci, televizory Samsung TV vám dokonale poslouží.
Zde mohou přidávat komentáře jen registrovaní uživatelé. Pokud už jste se zaregistrovali, přihlaste se. Pokud jste se ještě nezaregistrovali, zaregistrujte se a přihlaste se.