Zavřít

What are you looking for?

zrušit
Zobrazování výsledků pro 
Hledat místo 
Měli jste na mysli: 

Community Blog

Novinky a tipy o Samsung produktech

zrušit
Zobrazování výsledků pro 
Hledat místo 
Měli jste na mysli: 

10 skvělých aplikací pro váš tablet Samsung, které zvýší vaši produktivitu

Natálie Luxová
Troubleshooter
Možnosti

Rádi píšeme články o smartphonech, ale byla by škoda opomíjet jejich větší sourozence: tablety. Netvrdíme, že je nutně potřebuje mít doma opravdu úplně každý, ale rozhodně mají ve světě mobilních zařízení své místo.

Před pár měsíci jsme vám nabídli naši vlastní recenzi Galaxy Tab A8 (který má autor článku stále doma a denně ho používá celá rodina), v polovině prázdnin jsme na konferenci Unpacked odhalili naše nejvyšší modely Galaxy Tab S9 | S9+ | S9 Ultra, a v nabídce máme i takové speciality, jako jsou „podnikové“ odolné tablety Galaxy Tab Active, které zvládnou i náročné prostředí.

V dnešním článku se zaměřením produktivitu jsme pro vás vybrali deset aplikací, které by na vašem tabletu rozhodně neměly chybět. (I když je mimochodem směle doporučujeme i na „malý“ smartphone.)

 

Microsoft Office: Na tabletu v plné síle

01 - MS Office.jpeg

Špičková kancelářská sada Microsoft Office má už nějaký pátek i mobilní (a webové) verze svých nejdůležitějších aplikací. Nenabízejí pochopitelně všechny funkce, které najdete v plnohodnotných verzích pro počítač, ale přesto v nich můžete pohodlně a efektivně pracovat.

Obzvlášť na velké obrazovce tabletu (nebo Galaxy Z Fold)! Vezměme si jako příklad Word. I klasická „stránka“ A4 je na velké obrazovce dobře čitelná a k dispozici máte nejužitečnější nástroje, jako jsou možnosti základního formátování, kreslení, úpravy rozložení či sledování změn. A také skvělou kontrolu pravopisu.

Ať už použijete virtuální klávesnici na obrazovce, prsty nebo chytré pero S Pen, je na tabletu práce v kancelářských aplikacích nejen možná, ale vysloveně pohodlná. A když k němu přikoupíte ochranný kryt s klávesnicí a proměníte si ho v „laptop“, tak to platí dvojnásob…

 

 



Moon+ Reader: Propracovaná čtečka e-knih

02 - Moon+ Reader.jpegNa tablet rozhodně patří čtečka elektronických knih. Můžete si vybrat jakoukoli, je jich nepřeberné množství, ale máme pro vás samozřejmě i konkrétní tip.

Moon+ Reader si poradí s obrovským množstvím formátů, dokáže automaticky procházet adresáře v telefonu a napojit se na Disk Google, do knih můžete psát poznámky, ukládat záložky, barevně zvýrazňovat text, pracovat se slovníkem

Nebo, pokud potřebujete, můžete přímo v Moon+ Reader povolit integraci s dalšími aplikacemi a poté zvýrazněný text rovnou nechat najít na Wikipedii, přenést do poznámek v rámci Office 365, či ho vyhledat přímo na Googlu. Možností je více a je pouze na každém uživateli, jak moc bude chtít Moon+ Reader komplexní, či naopak jednoduchý.

Je to opravdu skvělá, dobře vyladěná čtečka plná užitečných funkcí. Více než deset milionů stažení mluví za vše…

(Jestli vy sami doporučujete jinou čtečku, klidně nám a ostatním poraďte v komentářích; oceníme to.) 



Sketchbook: Nekonečné možnosti kreslení i malování

03 - Sketchbook.png

Chytré pero S Pen Creator Edition, které je součástí balení Galaxy Tab S9, neslouží „jen“ k psaní a preciznímu ovládání aplikací či jako dálková spoušť fotoaparátu. Můžete jím kreslit či malovat opravdová, profesionální umělecká díla.

Jednou z nejlepších aplikací (s vynikající bezplatnou verzí) je Sketchbook. Má přehledné uživatelské rozhraní, nabízí stovky druhů štětců i praktické nástroje. Můžete si jen tak malovat, ale aplikace je opravdu na vysoce profesionální úrovni, ocení ji i skuteční umělci.



Adobe Lightroom: Profesionální editor fotografií

04 - Adobe Lightroom.jpeg

Připomínáme, že i naše vlastní systémová Galerie je velmi mocnou aplikací, která nabízí jak pokročilé volby, tak vylepšování snímků jedním klepnutím (náš článek zde). Milovníkům fotografií a náročným uživatelům ale můžeme doporučit Adobe Lightroom.

Rychlá, předpřipravená nastavení vám umožní automaticky vylepšit jakýkoli snímek a pomocí značného množství nástrojů můžete doladit veškeré detaily. Mazání objektů? Úprava perspektivy? Hrátky s barevným podáním? Žádný problém…

Výše uvedený odkaz vede na Galaxy Store, kde najdete optimalizovanou verzi Adobe Lightroom for Samsung (i když stahovat pochopitelně můžete i přes Obchod Play).

 

Video Editor: Upravujte videa jako profíci

05 - Video editor.jpeg

Tentokrát si dovolíme udělat reklamu naší vlastní aplikaci Video Editor – zcela bezplatné a dostupné na Galaxy Store (je z ní pak součást systémového prohlížeče videosouborů).

Využijte výkon svého tabletu či telefonu, možnost precizního ovládání pomocí S Pen, krásného displeje (jenž strčí do kapsy většinu monitorů), … a editujte videa jako profíci. K dispozici máte střih, ořez, filtry, úpravy kontrastu, ostrosti, jasu a dalších hodnot, možnost přidat hudbu na pozadí, samolepky či vlastní text… Vše máte na dosah prstu, vše je rychlé a pohodlné, a video pak můžete rovnou sdílet.

 

Google Keep: Rychlé poznámky vždy po ruce

06 - Google Keep.png

Náš oblíbený rychlý poznámkovač/úkolovník je bezplatný Google Keep. Můžete ho mít v telefonu i tabletu (má i widget), je dostupný na počítači, je součástí Gmailu

Nejlepší na Keepu je jednoduchost. Klidně si do něj jen rychle uložte něčí telefonní číslo nebo si napište poznámku během hovoru. Nebo si připravte si do něj odškrtávací nákupní seznam. Vložte jako poznámku obrázek či screenshot

I když je celé prostředí jednoduché a přehledné, máte k dispozici i pokročilé funkce. Sdílejte poznámku se spolupracovníkem, měňte její barvu, zařazujte ji do kategorií nebo si nastavte upozornění. Vše se synchronizuje přes váš účet Google, takže poznámky máte vždy a všude k dispozici.

 

 




Microsoft OneNote a Samsung Notes: Zápisník jedna báseň

07 - One Note.png

Pokud pořizujete organizované zápisky (pracovní projekty, školní sešit, studijní materiály apod.), nestačí už samozřejmě Keep – potřebujete opravdu propracovaný poznámkovač. Pokud hodně pracujete na mobilních zařízeních, rádi nabízíme naše vlastní Samsung Notes. Pokud jste orientovaní na Microsoft, je už dvacet let stálicí jeho aplikace OneNote.

Poznámkovače mají tu výhodu, že ukládají každé slovo (a každou kresbu), synchronizují se napříč všemi zařízeními a nabízejí užitečné nástroje pro studenty i pracující. Neznáme lepší způsob, jak si vést například „školní sešit“ na střední či vysoké škole. Kam se hrabe složka plná wordovských dokumentů…

 

 

Duolingo: Naučte se hrou cizí jazyk

08 - Duolingo.jpegDuolingo doporučujeme z vlastní zkušenosti – za rok naučilo autora dost slušně parlare italiano, tedy mluvit italsky. Neplacená verze je trochu otravnější (musíte strpět reklamy, a ztratíte-li „život“ kvůli chybě, musíte ho získat opakovacím cvičením), ale dá se s ní bez problémů vydržet a přístup máte ke všem – kompletním – kurzům.

Naučte se anglicky, a pokud umíte anglicky, naučte se v angličtině třeba… korejsky, když už jsme na komunitním blogu Samsungu.

Na velké obrazovce tabletu (nebo Foldu) je učení pohodlnější. Mobilní verze je samozřejmě plnohodnotně funkční, ale právě pohodlí na velkém displeji je důvod, proč jsme aplikaci zařadili do tohoto výběru.



DeepL: Umělá inteligence pomůže s překladem

09 - DeepL.jpeg

DeepL patří k nejlepším překladačům. Nezvládne sice převést Harryho Pottera z angličtiny do češtiny tak jako pan Medek (stroje ještě lidské překladatele jen tak nenahradí), ale pomůže vám porozumět cizím textům, nápisům, knihám…

Překládá velmi dobře. Text není kostrbatý, dobře se čte, chybovost je velmi malá, a i když byste profesionální překlady měli nechat na odbornících, jako nástroj k osobnímu použití je Deepl skvělý. Na tablet je vhodný proto, že máte k dispozici více místa. Na velké obrazovce je opravdu reálně možné vyfotit stránku například z odborné knihy a pak si ji komfortně přečíst v jazyce, kterému rozumíte.

Dodáváme, že naprosté většině uživatelů bohatě postačí bezplatná verze.

 

 

 


OBSSD: Stream deck pro OBS Studio

10 OBSSD.png

OBS Studio je velmi oblíbený (a bezplatný!) software, který vám umožňuje streamovat obsah na internet nebo třeba pořizovat záznamy obsahu na obrazovce, a to s rychlým přepínáním mezi různými zdroji obrazu.

Hráč vysílá, jak hraje hru, a v rohu zároveň vidíte jeho obličej… Lektor natáčí videoseminář a přepíná mezi powerpointovou prezentací, webovou stránku, svým obličejem, obrázky a již předtočenými videi.

OBSSD je jedna nejlepších aplikací, která poslouží jako ovládací „deck“. OBS Studio pak nemusíte mít na samostatném monitoru a překlikávat mezi zdroji myší. Máte před sebou tablet s přepínači, kde letmým dotykem prstu měníte scény, upravujete zdroje a přehledně nastavujete relevantní parametry.

 

 

Doufáme, že jsme vás inspirovali, a pokud máte své oblíbené „produktivní“ aplikace, podělte se o ně s námi níže.