Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

S22 - biometria - skaner twarzy

(Temat utworzony: 09-05-2022 06:51 PM)
2583 Wyświetlenia
Cichy3000
Explorer
Opcje
Hej grupo 👋
Z zapytaniem czy macie jakieś sprawdzone sposoby na usprawnienie działania rozpoznawania i odblokowania na podstawie twarzy? 
Przyznam że po przesiadce z leciwego już oneplus 7t jestem bardzo zaskoczony jak źle wręcz działa w s22 rozpoznawanie twarzy oraz skaner linii papilarnych. Co do biometrii twarzy dodawałem alternatywny wygląd, rejestrowałem twarz w różnych warunkach oświetleniowych, mam wyłączoną opcje "wymagaj otwartych oczu", oraz włączoną "szybszego rozpoznawania" a i tak wielokrotnie wymagane jest ponowienie próby rozpoznania. Czy ten typ tak ma? Póki co jestem bardzo zawiedziony tym jak - w porównaniu do konkurencji działa s22 (exynos) w materii face unlock. Wersja oprogramowania z 1.04.2022
30 Odpowiedzi
W99
Samsung Members Star ★★
Opcje
Witam, proszę sprawdzić czy telefon nie ma majowej aktualizacji do instalacji. Proszę dać znać czy aktualizacja coś pomogła
Cichy3000
Explorer
Opcje
Idealny timing 😅 dam znać czy poprawka coś zmieniła. 😇 Screenshot_20220509-185300_Software update.png
Cichy3000
Explorer
Opcje
Po instalacji aktualizacji, w dobrych warunkach oświetleniowych dodałem główny profil twarzy oraz alternatywny wygląd i muszę przyznać że jest "stabilniej" tj. z większą powtarzalnością następuje odblokowanie, i jest to szybszy proces niż miał miejsce wcześniej - daleko do ideału ale wierzę że może kolejne aktualizacje jeszcze bardziej usprawnią tę funkcjonalność. Czy wraz z użytkowaniem i kolejnymi odblokowaniami algorytm uczy się? Czy bazuje zawsze na wprowadzonym profilu głównym i alternatywnym?
0 Like
W99
Samsung Members Star ★★
Opcje
Witam, myślę, że z czasem i aktualizacjami powinno być lepiej.

Tak jak piszesz, trzeba dodawać twarz w jak najlepszych warunkach oświetleniowych i usprawniać typ odblokowywania włączając funkcje, które wymieniasz.
By the way ja na S22 Ultra nie mogę narzekać, wszystko działa super.
Gdyby jednak niebyło u ciebie poprawy pisz 😀😀
0 Like
Cichy3000
Explorer
Opcje
Dziękuję oby tak było 👋
Tak BTW to zakładam że jednak s22 Ultra może mieć inny aparat o większej przesłonie, plus pewnie samo doświetlenie z tak dużego ekranu może mieć wpływ na odblokowanie w dużo gorszych warunkach oświetleniowych (przy włączonej opcji Rozjaśnij ekran).
Oby kolejne aktualizacje jeszcze bardziej poprawiły tę funkcję.
0 Like
_DoreK_
Explorer
Opcje
U mnie biometria działa znakomicie, zarówno czytnik linii papilarnych jak i skaner twarzy, choć osobiście nigdy bym mu nie ufał :smiling-face:
0 Like
Cichy3000
Explorer
Opcje
Skaner twarzy działa również znakomicie w gorszych warunkach oświetleniowych? Mówimy o regularnym s22 czy o Ultra?
A odnośnie czytnika linii papilarnych - czy masz może naklejone szkło lub folię? Jeśli tak to podpowiesz jakiej firmy? Przyznam szczerze że po wyjściu z samsung brand store pierwsze co zrobiłem to pobiegłem na wyspę w ch instalować szkło i też niezbyt zadowolony jestem. Tzn. Działać działa skaner ale wymaga dosyć mocnego przyciśnięcia ekranu pełnym palcem - o krańcu czy opuszku palca (mimo 4krotnego rejestrowania tego samego palca pod różnymi kątami) mogę zapomnieć. Ale sporo na innych forach informacji o tym że to kwestia doboru złej folii czy właśnie szkła - zbyt grubego.
_DoreK_
Explorer
Opcje
Tak, przy słabych warunkach także. Mowa o S22 standardowym.

Szkło wszystko wyjaśnia - praktycznie każda opinia w internecie, niezależnie o jakim szkle, mówi jedno: po nałożeniu szkła nie działa czytnik linii papilarnych. Jedynym (i zarówno według mnie słusznym) wyjściem jest folia. Ja posiadam folie od siebie z Media Marktu, dostawca tych folii jest SBS. Konkretnie mam SBS Fast Skin Phoenix i mogę polecić jeśli dobrze pracownik ja naklei. Ale dobrym wyborem będą także folie od 3mk - i zdecydowanie tańszym.
Emil92
Pathfinder
Opcje
Polecam folię oryginalną Samsung, w zestawie 2 sztuki plus zestaw do montażu
Cena 39 zł :smiling-face: jeśli pamiętasz folie naklejaną fabrycznie na telefonach z serii S21 to właśnie jest ta folia.