Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

[PORADNIK] Aplikacja Łącze z telefonem

(Temat utworzony: 12-10-2023 06:57 PM)
1825 Wyświetlenia
JustynaM
Moderator
Moderator
Opcje

JustynaM_0-1697190102720.png

Cześć! 

Jeżeli są jeszcze jakieś osoby, które nie kojarzą Microsoftowej aplikacji Łącze z telefonem, dzisiaj nadszedł czas na to, żebym się z Wami rozprawiła >:] Kto wie, może odmieni Wam to sposób funkcjonowania przy PC tak bardzo, jak mi?

Jak połączyć telefon z komputerem?

 

  1. Sprawdź wymagania systemowe: Upewnij się, że komputer spełnia minimalne wymagania systemowe do uruchomienia aplikacji "Łącze z Telefonem". Aplikacja jest zazwyczaj dostępna na komputerach z systemem Windows 10 lub nowszym. Na telefonie musisz również mieć system Android 7.0 lub nowszy.

  2. Pobierz i zainstaluj aplikację "Łącze z Telefonem" na komputerze: Możesz znaleźć tę aplikację w Microsoft Store na swoim komputerze. Po zainstalowaniu uruchom ją.

  3. Uruchom aplikację na komputerze: Po pierwszym uruchomieniu aplikacji "Łącze z Telefonem" zostaniesz poproszony o zalogowanie na konto Microsoft. Zaloguj się lub utwórz nowe konto, jeśli jeszcze go nie masz.

  4. Dodaj swój telefon: Po zalogowaniu się wybierz opcję "Dodaj telefon" lub podobną opcję w aplikacji. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

  5. Pobierz aplikację "Łącze z Telefonem" na smartfonie: Przejdź do Google Play Store na swoim smartfonie Android i pobierz aplikację "Łącze z Telefonem". Po zainstalowaniu aplikacji na telefonie uruchom ją. Tutaj Microsoft wyjątkowo zadbał o użytkowników Samsunga, ponieważ Łącze z Telefonem jest dostępne na górnej wysuwanej belce;

    JustynaM_1-1697191484630.png

     

  6. Połącz telefon z komputerem: W aplikacji na smartfonie zostaniesz poproszony o zalogowanie na swoje konto Microsoft. Po zalogowaniu wybierz komputer, z którym chcesz połączyć swój telefon.

  7. Zezwól na dostęp do danych: Połącz telefon z komputerem i zezwól na dostęp do odpowiednich uprawnień, takich jak dostęp do zdjęć, wiadomości tekstowych i powiadomień.

  8. Skonfiguruj powiadomienia i inne opcje: W aplikacji "Łącze z Telefonem" na komputerze skonfiguruj, które rodzaje powiadomień i treści chcesz odbierać na swoim komputerze. Możesz dostosować te ustawienia w aplikacji.

  9. Rozpocznij korzystanie z aplikacji: Teraz powinieneś być w stanie odbierać powiadomienia, przeglądać wiadomości tekstowe i przesyłać pliki między swoim telefonem a komputerem.

 

Jakie są funkcje apki?

Zacznijmy od ogólnego przejrzenia głównego ekranu aplikacji. 

JustynaM_2-1697191822067.png

W lewym górnym rogu wyświetla się info o podłączonym urządzeniu, od razu pod spodem mamy możliwość przełączenia trybu "Nie przeszkadzać", wibracji oraz wyświetlenie lub schowanie panelu pozwalającego na sterowanie muzyką na telefonie z poziomu PC. 

Niżej jest możliwość podejrzenia powiadomień, a lwią część aplikacji zajmuje panel Wiadomości/Zdjęcia/Połączenia. Bezpośrednio z komputera możemy czytać i odpowiadać na SMSy, wykonywać połączenia lub przeglądać ostatnie max. 2000 zdjęć z telefonu. 

Można się spytać, gdzie te fajerwerki, bo dostępne funkcje brzmią dosyć podstawowo (choć dla mnie możliwość wyświetlania przychodzących połączeń, odbierania ich i rozmawiania z poziomu komputera to całkowity game-changer!). No cóż, to zostawię jako mały deser na za moment, na razie zajrzyjmy jeszcze do zakładki Zdjęcia. 

JustynaM_3-1697192395761.png

Jeżeli zamarzyłoby mi się podzielić się ze światem najgłupszą żywą istotą widoczną na powyższym screenie, nie muszę już przesyłać sobie zdjęć po Bluetooth czy przez transfery. To jest swoją drogą ciekawy temat, dajcie znać w jaki sposób (szybki!) przesyłacie sobie zdjęcia między urządzeniami :] Wracając do tematu, wystarczy, że kliknę prawym przyciskiem myszy na wybrane zdjęcie, żebym miała możliwość zapisać je bezpośrednio na komputerze lub od razu je udostępnić. Z poziomu komputera mogę też zdjęcia usuwać.

JustynaM_4-1697192603331.png

I pyk, i cyk, kota mojej siostry możemy podziwiać już wspólnie! 

Prawdziwe czary jednak zaczynają się w momencie, w którym podłączonym urządzeniem jest smartfon (od Galaxy S10 w górę) od Samsunga. Pierwszą różnicę widać od razu na górnej belce: 

JustynaM_5-1697192817116.png

Po wybraniu zakładki Aplikacje możemy na komputerze odpalić dowolną zainstalowaną na telefonie aplikację. Mało tego, po kliknięciu na tapetę naszego smartfona w lewym górnym rogu możemy streamować wszystkie akcje wykonywane na telefonie oraz nim sterować.

JustynaM_6-1697192938886.png

JustynaM_7-1697193102028.png

Oprócz zdjęć, ekranu i aplikacji, między jednym urządzeniem a drugim możecie wysyłać długie teksty. Wystarczy skopiować tekst na jednym urządzeniu, żeby był możliwy do wklejenia na drugim. 

 

Podsumowując, "Łącze z telefonem" to narzędzie pozwalające na maksymalne ograniczenie konieczności sprawdzania wielu urządzeń. Do aplikacji podłączyć można kilka sprzętów, więc nie ma opcji przegapienia żadnego przychodzącego połączenia, SMSa, przypomnienia z kalendarza lub innego powiadomienia. Korzystacie z tej opcji łączenia telefonu z komputerem? Z której funkcji korzystacie najczęściej?


Witaj na Forum Samsung!
Pamiętaj o zapoznaniu się z Zasadami Społeczności Samsung oraz Regulaminem.
Doceniaj i bądź doceniany. Doceniaj innych, klikając przycisk Like lub Zaakceptuj jako rozwiązanie.

36 Odpowiedzi
Stanley88
Voyager
Opcje

Witam, pytanie:

Gdy udostępniam internet z telefonu na komputer (tethering) za pomocą funkcji Router Wi-Fi, lub przez USB, na kompie aplikacja Twój telefon działa tylko częściowo. Tzn. działa synchronizacja zdjęć, powiadomień, sms-ów. Jednak nie można otworzyć "mirroringu" ekranu telefonu. Ani żadnej aplikacji, chociaż ich aktualna lista jest wyświetlana. Przy próbie otwarcia otrzymuję komunikat: "Trwa nawiązywanie połączenia z Twoim  telefonem", a po chwili "Wystąpił problem z siecią Wi-Fi" -> Spróbuj ponownie -> "Nadal nad tym pracujemy "-> i tak można w kółko.

Przypuszczam przyczyna tkwi głównie w tym, iż w opisanym wyżej przypadku komp oraz telefon nie są połączone ze sobą przez "standardowy" router Wi-Fi , jak to ma miejsce np. w typowych sieciach domowych. Tylko routerem jest tutaj telefon, do którego jest podłączony komp. Jednak co robić, gdy jestem ze smartfonem i laptopem np. w terenie, telefon służy do udostępniania netu komórkowego na lapka. A jednocześnie chciałbym w pełni korzystać z aplikacji Twój telefon, i na ekranie kompa mieć podgląd ekranu smartfona, uruchamiać aplikacje, itd. Może jednak ktoś zna rozwiązanie? Oprócz zakupu dodatkowego routera mobilnego, bo nie o to chodzi 😉

0 Like
PatrykB
Expert
Opcje

@Stanley88 W przypadku udostępnienia internetu routerem staje się w tym przypadku telefon. Powoduje to ograniczenie jeśli chodzi o pełną funkcjonalność działania z "Połącz z Windows". Wtedy wymagana jest osobna sieć do której należy połączyć telefon oraz komputer. 

Stanley88
Voyager
Opcje

@PatrykB  Wiem, że w tym przypadku routerem staje się telefon. Pisałem przecież w poprzednim poście. Jednak z punktu widzenia sieciowego oba urządzenia znajdują się przecież w jednej adresacji sieci, co można łatwo sprawdzić w Windows poleceniem ipconfig.
Po drugie, jak wspominałem, prawie wszystkie funkcje działają - można synchronizować i oglądać zdjęcia, powiadomienia, odbierać/wysyłać SMS-y, a nawet wybierać numery tel.
Nie działa tylko ten "mirroring" ekranu telefonu. Trochę szkoda, bo jak już wspominałem, mając np. w terenie sam laptop i telefon (telefon udostępnia net do lapka), nie można skorzystać z pełnej funkcjonalności aplikacji.

0 Like
Banan52
Helping Hand
Opcje

Mam pytanie czy normalne jest że gdy otwieram aplikację np. You Tube  to obraz  jest widoczny na komputerze  z win 11 , a dźwięk tylko w telefonie ?? Jak zrobić żeby dźwięk też był w komputerze ???? 

SzymonM
Expert
Opcje

@Banan52 wyczyść dane aplikacji "Usługa Połącz z Windows":
Ustawienia> Aplikacje> Usługa Połącz z Windows> Domyślna Pamięć> Wyczyść Dane.

Banan52
Helping Hand
Opcje
Nic to nie dało nadal głos w tel
0 Like
SzymonM
Expert
Opcje
Banan52
Helping Hand
Opcje
Tak
0 Like
Stanley88
Voyager
Opcje

@Banan52 : u mnie jest tak samo. Dźwięk wszystkich aplikacji idzie przez telefon. Co prawda komp (laptop) z Win10, ale chyba nie ma tu znaczenia. 

Moim zdaniem - choć głowy nie dam - tak jest i raczej nie da się nic z tym zrobić. O ile mi wiadomo, w aplikacji Twój telefon widok ekranu smartfona, tudzież poszczególnych apek jest tylko streamowany do kompa. Coś w stylu zdalnego pulpitu. A nawet jakby wielu zdalnych pulpitów - można przecież otworzyć kilka apek w osobnych oknach.
Czyli wszystko co widzimy / robimy na kompie, tak naprawdę dzieje się "zdalnie" w telefonie. Jeśli otworzymy np. Youtube, owszem, zobaczymy nawet ruchomy obraz, ale fonia pójdzie przez lokalne układy dźwiękowe telefonu.  Nie zauważyłem ani  w apce na kompie, ani w smartfonie żadnej opcji, umożliwiające wybór "kierunku" streamowania audio: przez komp, czy przez fon.

Dodam, że rozmowy  telefoniczne w aplikacji Twój telefon są u mnie (prawidłowo) odtwarzane przez głośniki kompa - oczywiście po odpowiedniej konfiguracji/aktywacji funkcji. Ale w tym przypadku fonia "idzie" przez bluetooth i ze wspomnianym wyżej "zdalnym pulpitem" telefonu/aplikacji raczej nie ma nic wspólnego.

0 Like